I VC Vlissingen f 'JÊ Zeeland eist behalve directe vergoeding ook compensatie en goedmakerij 7 >SBr zegt na ruim honderd jaar adieu tegen zondagvoetbal f■■uur PlUlHé *5 p f lék Dit is geld dat Zeeland hoe dan ook wil hebben en staat los van de door het kabinet toegezegde compensa tie, die waarschijnlijk nog veel ho ger zal uitvallen. Bernard Wientjes, de speciale adviseur die hiervoor is benoemd, stuurt daarbij aan op drie thema's: verduurzaming van de economie en industrie, kennis en onderwijs en bereikbaarheid. Promotie Behalve vergoeden en compense ren, moet het Rijk ook goedmaken, schrijft het dagelijks provinciebe stuur in een voortgangsbericht aan de Staten. Niet alleen zijn de ver houdingen met Den Haag ver stoord, ook de jarenlange Zeeland promotie is teniet gedaan. Door 'lo pende dossiers een extra duwtje te geven', kan het Rijk laten zien dat Zeeland wel degelijk een regio is die het waard is om in te investeren. De beslissing om de nieuwe ma rinierskazerne liever in Nieuw- Milligen te bouwen dan in Vlissin- gen kost vooral de gemeente geld. Tot nu toe heeft de provincie het meest uitgegeven: 16,2 miljoen euro. Vlissingen is 5,2 miljoen euro kwijt aan de voorbereidingen en het waterschap 9 ton. Maar de ge meente loopt voor een periode van dertig jaar onroerendezaakbelas- ting (ozb) en leges mis. Dat is ruim 31 miljoen euro. Wientjes checkt die cijfers nu en daarna worden ze nog door een externe accountant nagerekend. Vlissingen voorop De drie partijen willen verder dat het Rijk een compensatie biedt die gelijk is aan de komst van 1800 ma riniers (met hun gezinnen) naar Zeeland. Er moet daarbij nadrukke lijk worden gekeken naar Vlissin- gen. Geld dat Zeeland nu wil hebben staat los van de toegezegde compensatie Afgelopen dinsdag heeft Wien tjes duidelijk gemaakt dat hij na ge sprekken met tal van partijen in en buiten Zeeland uitkomt op de drie thema's verduurzaming van econo mie en industrie, kennis en onder wijs en bereikbaarheid. Provincie, gemeente en waterschap zijn het daarmee eens, al sluiten ze niet uit dat er nog 'andere elementen in het pakket kunnen worden opgeno men'. Het dagelijks provinciebestuur reageert in een aparte brief op de kritiek van Forum voor Democratie (FvD). Statenlid Martin Bos klaagde deze week dat vragen die zijn partij begin februari al heeft gesteld over de gemaakte kosten voor de mari nierskazerne laat en inhoudelijk niet tot nauwelijks zijn beant woord. Het provinciebestuur zegt zich 'volstrekt niet te herkennen' in het door Bos opgeroepen beeld dat de Staten niet goed worden geïn formeerd en dus hun controlefunc tie niet kunnen uitvoeren. It I vrijdag 10 april 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND10 -* 9 i/ i'-» V J-i f '93 en toch nog achter de tralies' Een dubbele rij hekken geeft de bewo- populair dat er een intekenlijst voor is ge- ziet. ,,En wie had dat gedacht?", vraagt ners van zorgcentrum Cederhof in Ka- maakt. ,,Het is fantastisch", vindt bewo- Janny Eversdijk zich af. ,,Dat je op je 93e pelle de kans om hun familie te zien en te ner Herman Ticheler (89), die zijn dochter nog eens achter de tralies zou komen te spreken. Het terras achter tralies is al zo en kleindochter weer in levenden lijve zitten." j Kijk op de site bij /video FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 'Ruim 53 miljoen voor kazerne' De provincie, Vlissingen en wa terschap Scheldestromen willen 53,3 miljoen euro direct vergoed hebben van het Rijk wegens het mislopen van de marinierska zerne. Deels zijn dat gemaakte kosten (22,3 miljoen euro) en deels misgelopen inkomsten van de gemeente (31 miljoen euro aan ozb en leges). Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25