CORONAVIRUS j V Salto's op een dikke mat en 'J 18 Kort De Jong langer bij Jumbo Antoinette de Jong en Chris Huizinga ko men ook de komende twee seizoenen uit voor Jumbo-Visma. Beiden hebben hun handtekening gezet onder een nieuwe con tract bij de ploeg van coach Jac Orie. ,,In deze bijzondere periode is het fijn om te we ten waar je aan toe bent, waardoor ik zonder zorgen kan toewerken naar de Spelen van Peking in 2022'', aldus de 25-jarige De Jong. 'Barney' wint in huiskamer Raymond van Barneveld heeft zijn oude aartsrivaal Phil Taylor verslagen in het eerste huiskamerduel ooit. De Haagse legende won met 7-6. De voormalige wereldkampi oenen gooiden op een elektronisch bord. 'Barney' vanuit zijn eigen woonkamer in Den Haag, Taylor in Stoke-on-Trent. Dijkema kiest voor Rusland Laura Dijkema komt komend seizoen uit voor Lokomotiv Kaliningrad. De Russische topclub strandde dit jaar in de vierde ronde van de Champions League. Dijkema (30) kwam de laatste drie jaar uit voor het Itali aanse Il Bisonte Firenze uit Florence. 'Geen F1-race zonder fans' Om verloren terrein in te halen overweegt de Formule 1 races zonder publiek. In Zand- voort zien ze er niets in. ,,Dan wachten we liever tot we volgend jaar het feestje mét het volk kunnen vieren'', reageert Jan Lammers, directeur van de Dutch Grand Prix. ,,Dat de Formule 1 na 35 jaar terugkeert naar Neder land wil je met je publiek vieren. Dan moet je het niet half-half gaan doen.'' UCI bezuinigt op salarissen De internationale wielrenunie UCI neemt forse salarismaatregelen om kosten te be sparen in het wielrenloze tijdperk tijdens de coronacrisis. Het management levert loon en toeslagen in en het grootste deel van de 130 medewerkers op het hoofdkantoor in het Zwitserse Aigle zijn met verlof gestuurd. Quote van de dag 'Als het veilig kan, op één geïsoleerde plek, is het een mogelijkheid' Man klaagt Woodsen caddie aan Een man uit Florida heeft Tiger Woods en zijn caddie Joe LaCava aangeklaagd. Brian Borruso beweert door LaCava bi een toernooi in 2018 te zijn geduwd toen hij een selfie wilde maken met zijn golf- held. Hij zegt blijvend letsel te hebben op gelopen. Bor- ruso eist een schadever goeding van 27.500 euro. Labbadia trainer van Hertha Bovenop de apenrots der sprinters staat een Amsterdammer: Dylan Groenewegen. Dankzij bluf en show, maar vooral snelle benen. Hoe hij tijdens de coronacrisis fit blijft? ,,Ik rij rondjes rond m'n huis met mijn handen in de lucht.'' Valt-ie ineens door de mand. Zon der koers, zonder trainingskamp en zonder excuus zien ze thuis ineens hoe weinig hij uitvoert. Eén taak kreeg Dylan Groenewe- gen (26) in deze koersloze maan den: het gras onderhouden. Het moest gesproeid en gemaaid. ,,De sproeier hoef ik alleen maar aan te zetten, die gaat vanzelf', zegt hij. ,,En er komt zo iemand om een ro botmaaier te installeren.'' Typisch een sprinter. Anderen laten wer ken en dan straks met de eer van het groene gras gaan strijken. ,,Zeker wel.'' Groenewegen: ,,Ik rij rondjes rond het huis met mijn handen in de lucht. Dat moet je blijven oefenen. Even serieus: het is een gekke tijd. Niet alleen voor wielrenners, voor heel de wereld. Natuurlijk zou ik het liefst mijn rugnummer op spelden en koersen, maar dat gaat nu niet. Niemand weet hoelang het gaat duren, dat maakt het las tig. Maar ik ben fit en gezond. Ik train, ik houd mijn conditie op peil, maar ik doe niet te gek.'' ,,Ze moeten er wel om lachen bij de ploeg. Ik hou van mooie dingen. Horloges, tassen, sportwagens. Die Porsche was een cadeautje aan mezelf, als beloning voor mijn vijftien zeges vorig seizoen. Ik werk er hard voor, vind het mooi om kotsend langs de weg te staan bij trainingen - en beloon mezelf af en toe. Dat is mijn manier van werken. Toen ik bij de ploeg kwam, keken ze een beetje raar op van die tassen en horloges, maar nu vinden ze het mooi. Typische Amsterdammer, zeggen ze dan.'' ,,Ja, goeie vraag. Maar ik vind een beetje show en bluf wel mooi. Ik heb eens een karaktertest gedaan bij de ploeg. Daar kwam uit dat ik een arrogante klootzak was. Zo zei Merijn (Zeeman, zijn ploegleider bij Jumbo, red.) het. Die bluf moet je ook wel hebben als sprinter.'' ,,Er wordt van een sprinter altijd verwacht dat-ie wint, of het nu in Celine van Duijn (27) ,,Ik heb geen zwembad in mijn achtertuin, helaas. En springen in een kinderbadje wordt wat ge vaarlijk. Dus ik train maar aange past. Heb een squat-rek gekregen, een dikke mat. Daarmee vermaak ik me wel even. De laatste keer dat ik gesprongen heb, was vier weken geleden. Zo lang niet springen, dat komt nooit voor. Zo lang ben ik zelfs nooit op vakantie geweest. En het gaat nog wel even duren ook. Hoelang? Daar probeer ik maar niet aan te denken, dan merk ik alleen maar weer hoeveel ik het springen mis. ,,Ik probeer maar mentaal en fy siek volledig te herstellen. Dat de Spelen uitgesteld zijn, geeft wel rust. Alle landen staan stil nu, be halve China. Daar zit de nationale ploeg al drie weken in lockdown op hun campus. Slim bekeken, want daar kunnen ze wel trainen. ,,Ik doe thuis wat salto's op de dikke mat. Niet de volledige sprongen, maar kleine onderdeel tjes. Je kunt een sprong visualise ren in slow motion, dan doe je langzaam een paar bewegingen na. Maar die eerste keer straks weer terug op die toren, dat wordt echt wel spannend. Dan wordt het ver trouwen op lichaam en geest, alle emoties uitschakelen en gaan.'' Femke Pluim (25) ,,Thuis heb ik ooit een kapstok gemaakt met een stuk polsstok, die ik doormidden had gezaagd. Dat andere stuk komt nu zowaar nog van pas, om wat drills te doen. Je kunt best een deel van de bewe- vrijdag 10 april 2020 SCHAATSEN DARTS VOLLEYBAL AUTOSPORT WIELRENNEN —Basketballer LeBron James staat open voor NBA-duels zonder fans GOLF VOETBAL Karim Rekik en Javairö Dilrosun krij gen weer een nieuwe trai ner bij Hertha BSC. De club uit Berlijn heeft Bruno Labbadia aangesteld voor de rest van het sei zoen. Labba- dia is de vierde trainer van Hertha BSC in dit seizoen. Ante Conte werd afgelopen november ontslagen. 'Ik beloon mezelf na al het kotsen' Tekst: Hidde van Warmerdam en Thijs Zonneveld De meeste sprinters zijn ver slaafd aan winnen. Hoe is dat voor jou in deze periode? Is een Porsche kopen dan niet iets te gek? En word je daar mis schien ook op aangesproken? Dylan Groenewegen bij één van zijn vijftien zeges in 2019, die in de eerste rit van de ZLM Tour. foto cor vos Een typische Amsterdammer? Hoe is dat? Tweede plaatsen tel len niet - er zijn genoeg sprin ters die eraan onderdoor gaan. o a 0) Krachttraining, rennen en fiet sen kan nog in deze coronacri sis. Maar wat als je als sporter extreem afhankelijk bent van materiaal, ruimte of contact? Drie 'thuissporters' over hun nieuwe werkelijkheid, waarin het behelpen blijft. Arjan Schouten Rotterdam Schoonspringster Polsstokhoogspringster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18