Buren gaan op dezelfde dag open Baas Beveland wordt Terra Leges vaak teruggestort Juwelier Minderhoud Gemeente Reimerswaal zet podia in schijnwerpers 7 ,,Daar zijn wij heel erg blij mee'', zegt Angie Verdult van festival Dijkrock in Rilland. Zij kreeg van de gemeente Reimerswaal bericht dat ze de leges die ze hebben be taald voor de vergunning, gewoon terugkrijgen. ,,Ik moest alleen even een mailtje te sturen. Het is misschien in verhouding een kleine pleister op de wonde, maar het is wel heel erg mooi." Reimerswaal is niet de enige ge meente die de festivals op die ma nier tegemoetkomt. Ook Tholen stort het geld terug. Borsele be kijkt het van geval tot geval. ,,En als het gaat om de situatie dat de leges nog betaald moeten worden, schelden we die kwijt", zegt de woordvoerder. In Goes en Kapelle wordt niet terugbetaald, maar als een evene ment wordt doorgeschoven naar later dit jaar, hoeven organisato ren niet opnieuw leges te betalen. Dit hele verhaal speelt niet in Noord-Beveland, daar brengt de gemeente geen leges in rekening voor evenementenvergunningen. Bij subsidies voor evenementen ligt het ingewikkelder. Daar kie zen de gemeenten meestal voor 'maatwerk'. Organisatoren die subsidie hebben gehad voor een activiteit moeten in overleg met de gemeente. ,,Maar we gaan daar Wij zijn open! Inkoop goud zilver coulant mee om'', zegt de woord voerder van Borsele. Overigens is nog niet in iedere gemeente een besluit genomen over subsidies. ,,Daarover hebben wij nog niks gehoord'', zegt Verdult. Dijkrock heeft meer subsidie gehad omdat er dit jaar extra aan dacht is voor de jeugd. Nu Dijk- rock een jaar verschoven is, ver schuift dat project ook een jaar vooruit. Waar wel een alternatief voor wordt bedacht is de wed strijd voor bandjes die zo een plek op het podium konden bemachti gen. Die voorrondes zijn allemaal geweest. ,,En daar zijn winnaars uit gekomen. We wachten nog even met het prikken van een da- tum, maar na de zomer willen we daar wat mee gaan doen." Regeling dorpshuizen De gemeente Tholen heeft ook een regeling getroffen voor uitba ters van de sport- en gemeen schapscentra Haestinge, Welle- vaete en Meulvliet. Zij worden tot i juni vrijgesteld van het betalen van huur of pacht. Dit geldt ook voor de dorpshuizen. De vereni gingen hoeven tot 1 juni 2020 geen facturen voor huur van accommo daties te verwachten. Daarnaast worden niet afgenomen uren niet in rekening gebracht. Willem Adriaansens Kamperland ,,We hebben het vanmorgen best druk gehad", vertelt eigenaresse Co linda Bonte van De Gangmaker, ter wijl buiten de eerste ballon klapt in de felle zon. De bakkerij heeft een Blijf 24/7 op de hoogte over het coronavirus via de PZC app. Ga naar pzc.nl/app hoofdvestiging in Kruiningen. ,,Daar wordt alles elke dag vers gebakken en naar onze winkels in Kapelle, Yerseke en nu dus ook Kamperland gebracht." Eigenlijk dekt de term bakkerij niet helemaal de lading. Met een as sortiment dat naast veel soorten brood en banket bestaat uit vleeswa ren, kaas en zelfgemaakt ijs is De Gangmaker bijna een supermarkt. Met ook nog eens een postagent schap binnen de deuren en een brie venbus voor de deur. Bonte is blij met de nieuwe win kel aan de Veerweg. ,,We proberen de centrumfunctie hier weer een beetje terug te krijgen", zegt zij. Met Eetcafé Baas Beveland was eind vorig jaar voor het laatst open. Het was een samenvoeging van de ca fés De Post en Midcity. De zaak is maar een jaar open geweest en werd overgenomen door de Ama- dore Groep. Die bezit aan de Grote Markt in Goes ook al de grand cafés Het Postkantoor en Jersey. In Terra kunnen klanten straks ook terecht voor eten en drinken, maar de zaak krijgt wel een com pleet ander uiterlijk. ,,Het wordt een metamorfose van honderd procent'', zegt directeur Jerry van Zuijlen van Amadore. ,,De zaak krijgt heel veel groen en we gaan werken met natuur- kleuren.'' Het pand wordt ook veel lichter door aan de achter- nog een chocoladewinkel, een tou- ristshop en de 'Not For Profit Only'- winkel FairtradeUpgrade in de on middellijke nabijheid is daar met de opening van de bakkerij en het res taurant een aardig begin mee ge maakt. ,,En de slijterij gaat ook ge woon door, maar dan een deur ver der." Alleen buurman Ristorante Basi lic draait voorlopig nog niet op volle kracht. Als gevolg van de coronacri sis mag het restaurantgedeelte nog niet open. Wel kan er sinds gisteren eten besteld worden om af te halen. Ook De Gangmaker kan er nog niet vol tegenaan. De lunchroom opent pas na de coronamaatregelen. kant meer openingen te maken. Aan die zijde komt een terras, zo als dat er ook aan de voorkant al is. Aansluiten Vanwege de coronacrisis is uiter aard nog niet bekend wanneer de nieuwe zaak open gaat. Mocht de horeca op relatief korte termijn de deuren weer mogen openen, dan hoopt Van Zuijlen snel te kunnen aansluiten met zijn nieuwe zaak. ,,De vergunningen zijn binnen en op zich zou de verbouwing ook snel moeten kunnen gaan.'' HANSWEERT Het podium van dorpshuis Kaj Munk wordt voor 4000 euro uitge rust met professionele verlich ting. Daardoor wordt het mak kelijker voor Podium Reimers- waal om ook voorstellingen in Hansweert te programmeren. Na enkele moeilijke jaren heeft Podium Reimerswaal weer de wind in de rug. De PvdA wist tijdens de coalitie onderhandeling de bezuini ging op de subsidie terug te draaien. Leefbaar Reimerswaal verbond daaraan wel als voor waarde dat er -net als vroeger- niet alleen in Rilland voorstel- lingen worden geprogram meerd. ,,Podium Reimerswaal had daar vroeger een soort rondreizend circus voor. Maar door de bezuinigingen is die vrachtwagen verkocht", zegt wethouder Kees Verburg. Om te voorkomen dat Podium voor elke voorstelling verlich ting moet huren, schaft de ge meente waar nodig 'basissets' aan. ,,In MeerWaarde is al ver lichting aanwezig. Voor de 'grote zaal' van het MFC in Yerseke hebben we een offerte laten maken. Voor de Mei boom in Krabbendijke kijken we ook nog wat nodig is." Het is misschien in verhouding een kleine pleister op de wonde, maar het is wel heel erg mooi donderdag 9 april 2020 Gemeenten soepel voor festivals Eigenaresse Colinda Bonte (links) en bedrijfsleider Joyce Dieleman van De Gangmaker. De winkel opende gistermorgen zijn deuren aan de Veerweg in Kamperland. fotojohan van der heijden Je zal maar een evenement op poten hebben gezet dat door de coronacrisis niet door kan gaan. Dan kom je voor heel wat problemen te staan. Prakti sche, maar soms ook financi ële. De vijf Bevelandse ge meenten en Tholen proberen het leed iets te verzachten. Melita Lanting Heinkenszand 0.a. (Zeeuwse) sieraden, bestek, munten, bloedkoraal Wij taxeren op reële waarde en kopen bij belangstelling in Westkapelle 0118-571284 www.juwelierminderhoud.nl De Veerweg in Kamperland is sinds gisteren weer twee zaken rijker. Op nummer 38 opende 's morgens bakkerij De Gangma ker zijn deuren. Een deur verder, op nummer 40, kan bij Risto- rante Basilic vanaf hetzelfde moment Italiaans eten worden afgehaald. Het voormalige Baas Beveland in Goes gaat in de toekomst door het leven als Terra Bar Kitchen. Maar eerst wacht de horecagelegenheid aan de Grote Markt in Goes nog een metamorfose. Rob Paardekam Goes Impressie van het toekom stige Terra Bar Kitchen in Goes. FOTO AMADORE -Angie Verdult, Dijkrock

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46