H Deel Hogezoom op slot voor auto's en motoren Juwelier Minderhoud 7 CROWDFUNDING-ACTIE DJ-MARATHON Sloop dreigt voor laatste huis Etty Hillesum Ook voor dj's zijn het rare tijden, nu feesten en evenementen zijn verboden. Feest-dj Willem Jansen uit Goes werkt zelfs tijdelijk in de groenvoor-ziening. Morgen pakt hij zijn eigenlijke stiel weer even op tijdens een dj- marathon. et online-evenement vindt plaats in café Nationaal aan de Grote Markt in Goes. Het is bedacht door cafémanager Joey Hubers. ,,Veel horeca-onderne- mers maken nu live-uitzendin gen'', vertelt hij. ,,Dat leek mij ook wel iets. Maar ik wilde wel iets unieks neerzetten. Zo kwam ik op het idee voor een marathon van 24 uur.'' Hubers benaderde een aantal dj's. Die waren meteen enthou siast. Vanaf morgenavond 21.00 uur komen ze om de beurt naar het café om een of twee uur achter de draaitafel te staan. Het gaat om tien lokale dj's en een bevriende dj van Hubers uit Brabant. De mara thon gaat door tot zaterdag 21.00 uur. YouTube Vanzelfsprekend zijn bezoekers niet welkom in Nationaal. Wie de dj's in actie wil zien, kan kijken naar een live-uitzending op You Tube. Aan de marathon is ook een crowdfunding gekoppeld. Mensen kunnen via een speciale website een donatie doen: de opbrengst komt ten goede aan het café en de dj's. ,,Want niet alleen voor de ho reca, maar ook voor dj's zijn het zware tijden'', weet Hubers. ,,Zeker voor de jongens die fulltime als dj actief zijn." Eén van hen is Willem Jansen, alias Party DJ W. Hij is z'n hele Niet alleen voor de horeca, maar ook voor dj's zijn het zware tijden broodwinning kwijtge raakt. Toch zit hij niet bij de pakken neer. Onder het mom 'ik ben een gezonde vent die niet graag stilzit' klopte hij aan bij het uitzend bureau en werkt nu in de groenvoorzie ning. Jansen schoffelt, maait en snoeit tijde lijk. ,,En stiekem vind ik het nog hartstikke leuk ook.'' De werktijden zijn wel even wennen, want normaal is de feest-dj vooral in de late uurtjes actief. ,,Ik sta nu om half zes op. Dat is normaal ge sproken de tijd waarop ik thuis kom'', zegt hij lachend. Jansen heeft begrip voor de ge nomen maatregelen, maar hoopt uiteraard dat ze snel weer versoe- peld kunnen worden. Toch heeft hij er een hard hoofd in dat grote evenementen deze zomer nog kunnen doorgaan. „En ik was net geboekt voor en paar heel mooie en grote festivals. Hopelijk kunnen ze in 2021 alsnog plaatsvinden.'' Aan de 24 uurs dj-ma- rathon doen behalve Jan sen ook dj Tonny, Ninetytwo, dj Johan, Jimtonic, dj Timski, Feestdj Twan, Vitas, Party DJ Harry, OTM en Neils Whiz mee. RENESSE Een deel van de Ho gezoom in Renesse gaat vanaf 1 juli op slot voor gemotoriseerd verkeer. Het gaat om een proef, bedoeld om fietsers en voetgan gers alle ruimte te geven en op het gemakje door het dorp te la ten struinen. De afsluiting geldt tot en met 31 augustus. Het deel van de Hoge- zoom dat wordt afgesloten, loopt vanaf de kruising met de Oude Moolweg tot aan de krui sing met de Jan van Renesse- weg. In het najaar buigen ge meente, ondernemersvereni ging Ondernemend Renesse aan Zee en dorpsraad zich sa men over de gevolgen van de tijdelijke afsluiting. Automobilisten en motorrijders zullen tijdens de afsluiting via de Zeeanemoonweg rijden, die dus drukker wordt. Daar ligt voor de winkels wel flink wat loopruimte. De proef moet uit wijzen wat de afsluiting doet met de leefbaarheid en de ver keersveiligheid in het dorp. Recentelijk, op 1 april, is het eerste deel van de herinrichting van de Hogezoom opgeleverd. De boel is daar volledig op z'n kop gezet, waardoor duidelijk is dat auto's voortaan hooguit te gast zijn. De rijbaan is versmald, trottoirs en rijbaan liggen nu op hetzelfde niveau, er wordt groen aangeplant en er zijn mooie relaxelementen aange- bracht, zoals een fontein. Op drukke momenten, zoals het hoogseizoen, past het gebruike lijke drukke verkeer er op deze hoofdader door het dorp niet meer bij. Jumbo De parkeerplaats van de plaatse lijke Jumbo is nog wel bereik baar. Ook moeten de winkels en horecagelegenheden aan de Ho- gezoom worden bevoorraad. Tegelijkertijd met de start van de pilot worden venstertijden voor de bevoorrading inge voerd. Zo wordt de overlast van gemotoriseerd verkeer in het gebied beperkt tot de ochtend uren. Wij zijn open! Inkoop goud zilver AMSTERDAM Het woonhuis waar de in Middelburg geboren Etty Hillesum (1914-1943) haar wereldberoemde dagboeken schreef, dreigt te worden ge sloopt. Dat meldt Trouw. Hillesum woonde zes jaar bij het Museumplein, tot ze op haar 29ste vertrok naar Westerbork en later werd vermoord in Auschwitz. Het herenhuis in de Gabriel Metsustraat in Amster dam zou moeten wijken voor nieuwbouw. Haar geboortehuis staat aan het Molenwater in Middelburg. Het Etty Hillesum Onderzoekscentrum (EHOC) hoopt een deel van dat pand als museum in te richten. donderdag 9 april 2020 Manager Joey Hubers van café Nationaal (l) met naast hem de DJ's Timski (m) en Johan (r), die meedoen aan de 24 uurs marathon. foto dirkjan gjeltema Muziekfeest zonder bezoekers Rob Paardekam Goes - Joey Hubers, café Nationaal Willem Jansen, alias Party DJ W Wie de marathon wil volgen kan op YouTube zoeken met de zoek term Café Nationaal. Doneren kan op gofundme.com/ cafenationaal. O.a. (Zeeuwse) sieraden, bestek, munten, bloedkoraal Wij taxeren op reële waarde en kopen bij belangstelling in Westkapelle 0118-571284 www.juwelierminderhoud.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 45