CORONAVIRUS 'We prijzen ons gelukkig dat we in Zeeland wonen' OpP 4 i Bij Adrz in Goes zagen ze met eigen ogen hoe de spoedeisende hulp (SEH) tijdelijk is uitgebouwd, met onder meer de komst van een grote tent, om de extra toestroom op te vangen. De afgelopen tijd was het er juist rustiger dan normaal. ,,Dat gaf een unheimisch gevoel", zei SEH-arts Rebekka Veugelers. ,,Maar dat heeft het ziekenhuis wel de tijd en ruimte gegeven om enorm op te kunnen schalen." Dat het aanvankelijk zo rustig was, komt waarschijnlijk ook door dat mensen met andere acute klachten zich minder snel durfden te melden. Recent is nogmaals on der de aandacht gebracht dat ook 'gewone' spoedgevallen doorgaan. ,,We zijn heel blij met die oproep", aldus Veugelers. ,,Sindsdien mer ken we dat het aantal gevallen weer wat toeneemt en zien we de eerste mensen die met een gebroken heup drie dagen thuis zijn gebleven. Dat is echt gevaarlijk." Alle medewerkers prezen de saamhorigheid in het ziekenhuis. Veel mensen die op stilgevallen af delingen werken, springen nu bij op de SEH of de intensive care. Een van hen is operatieassistent Eva Posthumus. ,,Het aantal operaties is enorm afgenomen. Daarom helpen we de collega's op de SEH die heel veel te doen hebben. We zijn echt opgenomen in het team en één van hen geworden." Van alle kanten wordt bijstand geboden, zei arts-assistent Anouk Prein. Dat maakt het mogelijk om de diensten enigszins binnen de perken te houden. Dat is van belang omdat de coronapiek nog moet ko men. ,,We verwachten dat dit een zaak van lange adem is. Daarom proberen we te voorkomen dat mensen overwerkt raken. Je merkt dat het ziekenhuis goed op ons let." Het moeilijkste is dat de patiën ten geen familie mogen ontvangen, zei Wendy Onderdijk, verpleeg kundige op de 'Covid-afdeling'. ,,Wij zijn de enigen die ze de hele dag zien. We noemen onszelf maanmannetjes, omdat de patiën ten eigenlijk niet weten wie er ver stopt zitten onder onze bescher mende pakken. Ze zien alleen onze ogen. Maar we zorgen met alle liefde voor deze mensen. Iedereen hier heeft hart voor zijn vak." De intensive care in Goes is sinds maandag verdubbeld: van 12 naar 24 bedden. ,,Dat is een gigantische operatie geweest, maar iedereen heeft zijn schouders eronder ge zet", zei Dirk Verbiest, medisch hoofd van de IC. ,,Ik ben heel trots op dit team dat we dit hebben ge realiseerd." 'We mogen niet veel meer, maar een frisse neus halen nog wel.' In deze rubriek laten we wandelaars aan het woord. Vandaag: Caroline en Wim Geelhoed. Tijdens het videobellen met colle ga's schept Wim er niet over op dat hij vlakbij het strand woont. In Zoutelande nog wel, je weet wel. Of over dat het hier zo mooi, stil en rustig is. ,,Nee, dat kun je niet maken." Maar even onder ons ge zegd en gezwegen, prijzen hij en zijn vrouw Caroline zich juist nu gelukkig dat ze in Zeeland wonen. ,,In het centrum van Rotterdam kun je niet zomaar op pad." Half twaalf, de Hogeweg in Burgh-Haamstede. Normaal kri oelen de toeristen hier een paar dagen voor Pasen kriskras door el- kaar. Nu is er geen kip. Op de par keerplaats bij natuurgebied de Zeepeduinen staan een stuk of zes auto's. Meer niet. Pas na een kwar tier lopen, komen Wim en Caro line Geelhoed me tegemoet. Op de fiets. ,,We zijn eerst met de auto naar Neeltje Jans gereden", vertelt Wim. Op zeker twee meter af stand. „Fietsen achterop. Van daar zijn we naar hier gefietst en zo- meteen gaan we een stuk wande len." Borrel Al pratend begrijp ik dat de coro nacrisis huize Geelhoeds verdeelt. Bij Wim op het werk - Bison in Het is een vreemde tijd. Overal is het rustiger Goes - is het nu juist druk. „Ieder een is aan het klussen. Nou zit ik normaal op kantoor, dus werk ik nu vanuit huis. Dat gaat allemaal prima. Afgelopen vrijdag hadden we zelfs een vrijdagmiddagborrel; internationaal. Ja, de meesten za ten met een drankje achter de lap top. Maar dat is alleen op vrijdag- middag he?" Maar Caroline maakt heel andere tijden mee. Zij zit thuis omdat het Badhotel in Dom burg dicht is. Al maakt ze zich nog geen zorgen. ,,Het is een goedlo pend bedrijf. En heel veel gasten hebben aangegeven dat ze zeker weer komen als alles normaal is." Het Badhotel redt het wel, denkt ze. ,,Maar ik ben bang dat er in de toeristenindustrie bedrijven om gaan vallen." Vriendelijker Door de coronacrisis hebben ze sa men in elk geval meer tijd om op pad te gaan. ,,We zijn naar de Man teling geweest, Oranjezon, West- kapelle en Dishoek", somt Caro line op. ,,Het is een vreemde tijd. Overal is het rustiger." Ja, de men sen die ze tegenkomen houden over het algemeen wel anderhalve meter afstand, beamen ze. ,,Het is net als in de bergen: hoe minder mensen er zijn, hoe vriendelijker ze tegen elkaar doen", vult Wim aan. Het stemt hen ook tot naden ken. ,,We schreeuwen het niet van de daken, maar we waarderen het juist nu om in Zeeland te wonen. We wonen dichtbij het strand; dat is echt wel een voorrecht vergele ken met collega's in bijvoorbeeld Rotterdam." donderdag 9 april 2020 'Het ziekenhuis let goed op ons' Commissaris van de koning Han Polman (links) en gedeputeerde Harry van der Maas worden, op veilige afstand, bijgepraat door me dewerkers van Adrz. foto johan van der heijden Het coronavirus vergt veel van de Zeeuwse ziekenhuizen. Reden voor commissaris van de koning Han Polman en gedepu teerde Harry van der Maas om gistermiddag bij zowel Adrz als ZorgSaam langs te gaan en uit gebreid met het personeel te praten. ,,We willen jullie een hart onder de riem steken en zijn heel benieuwd naar jullie erva ringen", zei Polman. Rolf Bosboom Goes Kijk op de site bij /video Han Polman steekt Adrz- personeel hart onder de riem Jeffrey Kutterink Burgh-Haamstede - Caroline - - 4 Caroline en Wim Geelhoed zijn van Neeltje Jans naar Burgh-Haamstede gefietst. 1 oio marii ki mani i maki r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32