Marechaussee controleert grens tijdens Pasen, boulevards Vlissingen dicht Directeur staalbouw wordt kreeftenvisser Wim de Jonge doet nu eindelijk wat hij altijd wilde I donderdag 9 april 2020 De boulevards in Vlissingen zijn sinds gisteren tot en met tweede paasdag afgesloten voor gemotori seerd verkeer. Ook de parkings bij de dijk bij Perkpolder zijn al afge sloten. Op deze plaatsen was het de afgelopen dagen al te druk. Noodverordening De marechaussee gaat samen met de politie langs de Belgische grens patrouilleren. Aan passanten zal worden gevraagd wat ze in de regio te zoeken hebben. In het Zuid-Lim burgse heuvelland is een noodver ordening van kracht waardoor al leen bestemmingsverkeer nog is toegestaan. Morgen neemt de VRZ een besluit of een dergelijke veror dening ook voor Zeeuws-Vlaande- ren en/of andere delen van Zeeland wordt afgekondigd. Een verbod op al het andere ver keer dan bestemmingsverkeer geeft de autoriteiten een extra middel in handen om dag- en kooptoeristen vanuit België te weren. Nu kan men alleen ingrijpen op basis van het sa menscholingsverbod en het nege ren van de regel om anderhalve me ter afstand te houden. Gouverneurs VRZ-voorzitter Jan Lonink heeft morgen met de commissaris van de koning Han Polman overleg met de gouverneurs van de drie Belgische provincies om elkaar op de hoogte brengen van de situatie en zo mogelijk maatregelen af te stem men. Lonink is tot nu toe 'heel tevre den' over de manier waarop de Zeeuwen omgaan met de regels die de verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan. Hij had gisteren nog contact met burgemeester Marga Vermue van Sluis die op haar racefiets een ronde door haar ge meente had gemaakt. ,,Zij beves tigde het beeld dat ik zelf ook heb. De meeste mensen houden zich keurig aan de regels. Maar we moeten wel scherp blijven De meeste mensen houden zich keurig aan de regels. Maar we moe ten wel scherp blijven. Het is nog veel te vroeg om te verslappen", waarschuwt Lonink. Overleden Uit de gisterochtend gepubliceerde cijfers van het RIVM blijkt dat sinds de laatste melding weer twee Zeeu wen in het ziekenhuis zijn opgeno men met Covid-19. Een inwoner van Tholen en een van Vlissingen. In totaal zijn nu 113 inwoners van Zeeland in het ziekenhuis opgeno men (geweest) na besmetting met het coronavirus. Er zijn sinds dins dagochtend zes nieuwe overlijdens in Zeeland gemeld. Deze overlij- dens waren in de periode van 4 tot en met 7 april. In totaal zijn, volgens de bij het RIVM bekende gegevens, in de provincie 34 mensen aan co rona overleden. It ZEELAND5 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl DOMBURG Een noodkreet van strandpa viljoen High Hill Beach in het zand van Domburg. 'Strandtenten in het NOW' luidt de tekst die eigenaar Frederik Faasse en kok Patrick Wagenaar in het zand hebben getrokken. Langs de hele Nederlandse kust was gisteren deze schreeuw om hulp te lezen. Seizoensgebonden horeca zaken vallen voor een deel buiten het steunfonds NOW, waaruit normaal ge- sproken 90 procent van de loonkosten worden vergoed aan ondernemers die slachtoffer zijn van corona-maatregelen. Faasse heeft in februari twee nieuwe me dewerkers aangesteld met het oog op Pasen en Pinksteren. Voor dit tweetal valt hij echter buiten de boot. ,,Ik heb mensen in dienst genomen, maar de NOW-regeling baseert zich op de loon som van januari. Voor acht personeelsle- den die het hele jaar in dienst blijven, kan ik wel een beroep doen op de NOW, voor mijn twee nieuwe vaste krachten niet. Die moet ik uit eigen zak betalen, terwijl ik niks verdien omdat ik tot 28 april dicht moet blijven. Als beginnend ondernemer heb ik niet zoveel vet op de botten. Ik weet niet hoe lang ik het kan volhouden." Eigenaar Dirk van Gilst van Moio Beach in Cadzand-Bad klaagt eveneens zijn nood: ,,De NOW-regeling moet worden aange past. Veel strandpaviljoens zijn de dupe van de sluiting van de horeca. Bij exploi tanten staat het water aan de lippen." Kijk op de site bij /video Het water staat strandtent houders aan de lippen VRZ houdt hotspots in de gaten Voor het komend paasweek einde heeft de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) samen met de gemeenten de plaatsen op een rij gezet die extra in de gaten worden gehouden in verband met de regels die de versprei ding van het coronavirus moe ten tegengaan. Voor twee van die 'hotspots', de boulevards in Vlissingen en de parkings in Perkpolder, gelden nu al maatre gelen. Theo Giele Middelburg - Jan Lonink, voorzitter VRZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29