'Iemand noemde me zelfs een slachtoffer' Unieke opnamen in docu over The Beatles BN'er@home MEDIA CULTUUR 25 Tijl Beckand t De langverwachte docu mentaire The Beatles: Get Back verschijnt begin sep tember in de Nederlandse bioscopen. De film van re gisseur Peter Jackson volgt The Fab Four tijdens het op nemen van hun legendari sche album Let It Be in 1969. Ook zal het miniconcert van het viertal te zien zijn op het dak van het Londense kan toor van Apple, destijds hun eigen onderneming. Het was de laatste keer dat The Beat les gezamenlijk optraden. De film is door Jackson sa mengesteld uit 55 uur nooit eerder vertoonde opnamen en 140 uur nooit eerder ge- bruikte audio-opnamen. Voor Jackson was deze klus een bijzondere ervaring. ,,Het was een ontdekkings reis vol aangename verras singen. Bij het doornemen van de opnamen voelde ik mij zeer bevoorrecht om als een vlieg op de muur de grootste band aller tijden in actie te zien.'' Paul McCartney heeft zijn zegen gegeven aan het pro ject. ,,Hij heeft een film ge maakt die recht doet aan hoe wij destijds met elkaar om gingen. De vriendschap en de liefde die er in de band be stond, komt goed over het voetlicht.'' sie, via sociale media en de website. Verslaggever Anne-Mar Zwart zal bij het kruis staan en de verhalen van Nederlanders vertellen. „Mensen hebben video's, vragen en reacties in kunnen sturen, bijvoorbeeld over de dingen waar ze bang voor zijn. Die gaan we delen, want die kwetsbaar heid wordt zo ook krachtig. Als je praat over je angsten, kunnen we ze te lijf gaan.'' Het is zijn eerste medewerking aan The Passion. ,,Ik zag het spektakel af gelopen jaren natuurlijk wel voorbij komen. Dan zie je collega's meewer ken aan echt een heel dikke produc tie, die universeel is en - mede door de pop- en rockmuziek - heel mo dern. Juist nu is dit paasverhaal er een van allesverbindende liefde.'' De Mol werd gevraagd voor de ver- tellersrol vanwege zijn maatschappe lijke betrokkenheid. ,,Hij is erg be gaan met de samenleving'', aldus de producent. ,,Zo heeft hij de stichting Movement on the Ground opgericht om vluchtelingen op Lesbos en Sa- mos te helpen.'' De situatie daar is nijpend, zegt De Mol. ,,Het is elke dag billenknijpen nu. Onze teams zijn allemaal in qua rantaine geweest. Omdat wij werken op basis van zelfredzaamheid, is 85 procent van onze vrijwilligers zelf vluchteling. Ze stonden vervolgens op om te helpen met eten uitdelen en de rust bewaren. Als daar corona uit breekt, zijn de gevolgen echt niet te overzien. Er is echt een gebrek aan al les. Dus het is hopen dat het goed blijft gaan daar.'' AT Beelden uit eerdere edities van The Passion. ,,Goed, gelukkig. Ik ben vorige week ziek geworden, precies een week geleden. Nu zit ik in de tuin en ben ik al een tijdje klachtenvrij. Ik mag van de dokter de stad weer in om boodschappen te doen. Dus op zich is dat goed nieuws: dit ^s het. Ik heb ontzettend veel reacties van mensen gehad die het erg voor me vinden. Iemand noemde me zelfs een slachtoffer van het coro navirus. Dat klinkt dan meteen heel heftig.'' „Onze achttien maanden oude zoon had pseudokroep, een infectie aan de luchtwegen die bij jonge kindjes voorkomt. We schrokken van zijn ademhalingsproblemen. Als hij die niet had gehad, waren we niet naar het ziekenhuis gegaan. Daar is hij positief getest op corona. Er mag één ouder mee in de ambulance, met allemaal mensen in pakken. Dat is heftig, maar kinderen zijn sterk. We maken het nu goed." „Voor heel veel mensen is corona een stevige griep. Daarna gaat het leven gewoon verder. Dat wil ik benadrukken, die kant van het verhaal is er ook. Dat je een paar dagen flink be roerd bent, dat het doet pijn aan je longen, maar verder is het een nasty griep. Als grote groepen mensen het in die vorm en gefaseerd krijgen, dan kan Nederland weer opstarten. Met alle respect voor de regelgeving, we moeten naar een situatie toe waarin een deel van de bevolking immuun is. Veel men sen zijn gezond en sterk en kunnen het prima hebben. We kunnen niet op onze handen blijven zitten en wachten op een vaccin.'' „Behalve naar Quarantaine TV (het programma dat Tijl maakt met Ruben Nicolai en Ruben van der Meer, red.) kijk ik op Videoland naar The Wire. Dat is wel een oudje, hoor. Het is een politieserie die begint met een afluisteropdracht. De serie is nog uit de tijd dat drugsdealers beepers hadden. De ge sprekken die daaruit voortkomen, worden getapt. Het verhaal ontwikkelt zich superlangzaam, maar het is lekkere slow tv. Met Idris Elba, die ook corona heeft gehad. Dan zijn we weer rond.'' donderdag 9 april 2020 2016 Amersfoort Nederland zit voorlopig vooral thuis en veel BN'ers dus ook. Wat lezen, luisteren of kijken zij om de dag door te komen? Vandaag onthult Tijl Beckand (45), cabaretier en presentator, zijn aanraders. Suzanne Borgdorff De jubileumeditie wordt vanavond om 20.30 uur uitgezonden op NPO1. FOTO'S EO/WILLEM JAN DE BRUIN Hoe gaat het met je? En je kinderen kregen het ook. Hoe kjjk je nu tegen het virus aan? Wat zijn je luister-, kijk- en leestips? en perspectief'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25