M Wennemars: 'Juist nu kunnen CORONAVIRUS 22 Eredivisievoetbal in juli en augustus. Mét spelers die dan niet meer onder contract staan. Hoewel handen schudden nu verboden is, hoopt de FIFA dat het denkbeeldige 'hand erop' een oplossing is. Al een maand leeft doelpuntenma- chine Cristiano Ronaldo zonder goals, maar zijn 211 miljoen volgers op Instagram blijft hij boeien. De vedette van Juventus lanceerde met sponsor Nike een nieuwe chal lenge: de Living Room Cup. Of u tussen al het thuiswerken door de Portugese krachtpatser even af kunt troeven met zoveel mogelijk buikspieroefeningen in een minuut tijd. Geen bal komt er aan te pas, maar natuurlijk gaan de video's de wereld rond. Zo blijft Ronaldo de inspirator die hij altijd is. ,,Juist nu kunnen topsporters hun waarde la ten zien'', meent Erben Wenne mars. ,,Hoe ga je om met tegenslag, hoe overwin je die? Het is de sport als metafoor voor het leven.'' Alle challenges, de spontane ini tiatieven, de oud-schaatskampioen geniet er enorm van. ,,Je kunt een voorbeeld zijn nu, als sporter. Op gebied van hygiëne, voeding, trai ning. Het volk blijven inspireren. Natuurlijk, iedereen vraagt zich af: wanneer begint alles weer? Maar de vraag moet juist zijn: hoe kom ik hier zo goed mogelijk doorheen? Hoewel je geen direct doel hebt, toch goed bezig blijven.'' Dus keek Wennemars met veel plezier naar de digitale Ronde van Vlaanderen. ,,Dat is creatief denken. En dan baal ik na afloop een beetje van de zure reacties. Natuurlijk, het ^s niet écht. Maar dit is wel het maximale wat je kunt doen, nu. En daar kunnen mensen weer hoop uit putten. Want we hebben als spor ters ook een plicht het volk te ver maken, hoop te geven, laten zien dat we als mensen weerbaar zijn.'' Daarom probeert wielerploeg Jumbo-Visma maatschappelijke verantwoordelijkheid te nemen, zonder koers op de kalender. Zo zijn er dagelijks digitale ontmoetin- 'Het lijkt of alle dopingcontroles zijn opgeschort. Voor we hervatten, eerst controleren.' Bosz wacht besluit af De FIFA is duidelijk. De wereld voetbalbond wil het mogelijk ma ken dat contracten van spelers na 30 juni doorlopen. In het verlengde daarvan wil de bond dat de trans ferperiode opschuift. Samen met de spelersvakbond FIFPro en de inter nationale cluborganisatie ECA heeft de FIFA de ideeën gedeeld met de clubs. De belangrijkste op lossing volgens de FIFA? Aflopende contracten lopen automatisch door tot de einddatum van het huidige seizoen. Om daar het meest sprekende voorbeeld bij te pakken: Hakim Ziyech, sterspeler van Ajax, zou dan niet op 1 juli van Chelsea zijn, maar waarschijnlijk pas een maand later als een punt is gezet achter de ere divisie. Het meest sprekende knelpunt daarbij: de FIFA kan juridisch hele maal niemand verplichten tot con tractverlenging. Men is daarbij af hankelijk van nationaal recht en collectieve afspraken. De FIFA er- kent dat ook. Kortom, Ziyech kan weigeren te blijven of kan bijvoor beeld eisen dat Ajax een maand het salaris betaalt dat Chelsea hem zou geven. Chelsea kan hem formeel per 1 juli opeisen of aanvullende ei sen stellen, zoals een financiële ver goeding of een verzekering bij een zware blessure. Eric Gudde, de directeur betaald voetbal van de KNVB, weet dat ook. ,,In principe moeten de verkopende club, de kopende club en de speler Kolder bondscoach junioren Peter Kolder (44, foto) is aangesteld als bondscoach van de junioren. Kolder was af gelopen seizoen nog coach van Ireen Wüst bij TalentNED, dat als team is gestopt. Wüst stapt over naar Team Reggeborgh. Kolder gaat zijn werk als bondscoach combineren met dat van hoofdcoach van het KNSB Ta lent Team Noord. KNVB: Bekerfinale op 12 juli De KNVB heeft in een conceptschema de bekerfinale Feyenoord - FC Utrecht gepland op 12 juli in de Kuip. ,,Dit is het ideale scena rio, maar alles is afhankelijk van de omstan digheden'', stelt de bond. De KNVB en de Eredivisie CV hebben dinsdag aan de clubs laten weten de eredivisie en de eerste divisie halverwege juni te willen hervatten en als nog af te ronden. 'Ze hebben geen vast salaris' De internationale tennisbonden moeten profs helpen die door de crisis financieel in problemen komen. Dat stelt Patrick Moura- toglou, de Franse coach van de Amerikaanse Serena Williams (38, foto). Hij neemt het op voor tennissers die niet bij de beste honderd op de wereldranglijst staan. ,,Ze kunnen niet terugvallen op vaste salarissen.'' WK Oregon nu in juli 2022 De wereldkampioenschappen in Oregon zijn verplaatst naar de periode van 15 tot 24 juli 2022. Het evenement zou eerst in augus tus 2021 worden gehouden, maar is door uit stel van de Spelen verschoven naar 2022. Geen licentie voor Standard De licentiecommissie van de Belgische voetbalbond heeft geen proflicentie toege kend aan Standard Luik, KV Oostende en Moeskroen. Tenzij het Belgisch Arbitrage hof voor de Sport (BAS) anders beslist, zak ken de clubs af naar de eerste amateurklasse. Quote van de dag Ammann nog twee jaar door donderdag 9 april 2020 GO De bal rolt niet, stadions zijn ge sloten en wedstrijden afgelast. Welke rol rest er voor de top sporter? ,,We hebben een plicht het volk te vermaken, hoop te geven en te tonen dat we als mens weerbaar zijn.'' Arjan Schouten Rotterdam FIFA zoekt naar —Jumbo-wielrenner Tony Martin VOETBAL Als de Bun- desliga wordt uitgespeeld zonder pu bliek zal Peter Bosz (56, foto) dat ac cepteren. ,,Als we hele maal niet voetballen komen clubs in proble men.'' Eerder voelde Bosz weinig voor duels zonder publiek. ,,Dat vind ik nog, maar dit zijn uitzonderlijke omstandighe den.'' Mikos Gouka Rotterdam Ajacied Hakim Ziyech in actie tegen zijn nieuwe club Chelsea. Hoe is zijn status op 1 juli is de grote vraag. foto pro shots SCHAATSEN VOETBAL SKIËN TENNIS ATLETIEK VOETBAL Viervoudig olympisch kampioen schanssprin gen Simon Ammann (38, foto) weet niet van op houden. De Zwitser gaat nog twee jaar en richt zich op het WK in Oberstdorf 2021 en de Olympische Winterspelen in Peking van 2022. De 've teraan' begint deze winter aan zijn 24ste seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22