CORONAVIRUS 1 Toch genoeg coronabedden De kerk blijft leeg, maar komt naar je toe JOL Adrz al ver met immuniteitstest Hoe ziet de maatschappij t van 1,5 meter eruit? In wat voor wereld 9!Sme!nte H komen we terecht na gm WÊ de coronacrisis? P7 mm lm Brugman is tweede paasdag open, alleen op afspraak Brugman Walcheren Tijd om je (digitale) werkplek op te ruimen Bedankt boek, bedankt bestand! In totaal liggen nu 1408 mensen op de ic, dinsdag waren dat er nog 1424. De totale capaciteit bedraagt ruim 2400 bedden. Experts verwachten dat de piek niet meer boven de 1800 bedden voor coronapatiënten zal uitkomen. De totale bezetting van de intensive care zal de komende weken nog wel toenemen, vanwege een vertraagde uitstroom van pa tiënten die lang op de ic verblijven. RIVM-directeur Jaap van Dissel bevestigde gisteren in een briefing de flink verbeterde vooruitzichten. Misschien kan de bezetting vóór 1 juni zelfs terug naar normaal niveau, 1150 bedden. Van Dissel: ,,We waren eerder somberder.'' Maar hij waar schuwde direct dat het belangrijk is om, ook de komende paasdagen, de intelligente lockdown in stand te houden. Diederik Gommers, voorzitter van de Nederlandse Vereniging In tensive Care, ging nog een stapje verder. Volgens hem kan er in de zo mer een nieuwe piek op de ic's ont staan als we per 1 juni de maatrege len tegen het coronavirus laten va ren. Niet doen dus, luidt zijn drin gende advies. Premier Mark Rutte liet al weten dat een geleidelijk afbouwscenario veel meer voor de hand ligt. Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) voegde hier gisteren in een Kamer debat aan toe dat bijvoorbeeld het bezoekverbod voor verpleeghuizen voorlopig niet wordt versoepeld. Kritiek De Tweede Kamer had tijdens het debat veel kritiek op het grote aantal besmettingen in verpleeghuizen. Het kabinet zou veel meer moeten doen om extra beschermingsmid delen te regelen voor zorgpersoneel buiten de ziekenhuizen. Ondertussen is het aantal Neder landers van wie vaststaat dat ze aan corona zijn overleden, gestegen naar 2248. Het RIVM heeft gisteren 147 nieuwe meldingen van sterfgevallen gekregen van de GGD's in het land. P6 mm Pasen is hoogtij voor de kerken. Predikanten zien vanaf de preekstoel meer mensen dan op een gewone zondag. Maar dit jaar wordt het niet alleen een Stille Zaterdag, maar een stille Pasen. De kerken zullen ook de komende dagen leeg blijven. Veel Zeeuwse kerken bieden daarom speciale diensten aan via internet. ,,Je raakt in deze tijd aan een duidelijke behoefte, woorden van hoop en troost.'' zeeland 2 Belangrijke doorbraak in aanpak coronavirus P3 Wat is 1,5 meter? U bent op tweede paasdag van harte welkom in onze showroom. Voor u en onze gezondheid zijn we open op afspraak. Plan eenvoudig een afspraak op brugman.nl/open-op-afspraak 22°C Nieuwsmedia It c? »P20 Minder patiënten op de ic's De intensive cares kunnen de verwachte piek van ernstig zieke coronapatiënten, eind deze maand, hoogstwaarschijn lijk aan. Voor het eerst sinds de uitbraak van Covid-19 in Neder land daalde het aantal corona patiënten op de intensive care. De eerste slag om extra ic-bed- den en beademingsapparatuur lijkt gewonnen, maar de strijd tegen corona is nog lang niet voorbij. Edwin van der Aa Peter Winterman Den Haag meer op P2-13 en ZEELAND 1-5 Stille Pasen FOTO GETTY IMAGES Twee armen donderdag 9 april 2020 Veel zon en af en toe bewolking. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1