Investeer in jezelf met een online cursus m NIEUWS 15 Leider Denk profileert zich BRUG ITALIË zgrnm m SfÉK#" Azarkan trad de parlementaire pers gisteren zelf tegemoet en zette een filmpje op Facebook. ,,Ik vraag het partijbestuur terug te treden en een interimbestuur aan te stellen waarmee ik leiding kan geven om uit deze crisis te ko men.'' Azarkan deed dit in het partijbelang, voegde hij er aan toe. 'Onwenselijk en schadelijk' noemde de fractieleider de ach terklap over de ruziënde Denk- Kamerleden. Het partijbestuur moet weg, omdat het onderdeel is van het probleem, redeneerde hij. Öztürk is namelijk ook partijvoor zitter. Vóór het partijcongres van 6 juni wil Azarkan een werkbare situatie hebben, zodat die bij eenkomst niet uitmondt in een bloedbad. Duidelijke taal vanuit een driekoppige fractie waarvan twee fractieleden beschadigd rondlopen. Wat ging hieraan vooraf? Öztürk had drie weken geleden zijn kompaan Tuna- han Kuzu ver zocht op te stap pen vanwege een buitenech- telijke affaire. Hij vreesde dat dit potentiële relletje zou uitlekken tijdens de verkiezingscampagne. Maar kort na dat gesprek kwam het verhaal van de buitenechte lijke affaire al via HP/De Tijd naar buiten. Twee dagen geleden sloeg Kuzu terug met een brief. Öztürk had 'politieke broedermoord' ge pleegd door het verhaal te lekken, met de bedoeling hem een kopje kleiner te maken. Tot nu toe wist Azarkan ogen schijnlijk buiten het conflict te blijven. Maar achter de schermen verweet Öztürk zijn fractiegeno ten dat zij samen naar Istanboel waren geweest. Tijdens dat be zoek lieten Kuzu en Azarkan via Twitter weten te praten over plannen voor de verkiezingscam pagne van 2021. In de Turkse stad hadden ze zich ook maatpakken laten aanmeten. Dat laatste greep Öztürk aan om het partijbestuur te vragen om onderzoek te doen. Kuzu wist dat van tafel te krijgen. In de beeldvorming lijkt Azar- kan in het kamp Kuzu te zitten, maar hij distantieerde zich giste ren van de stevige uitlatin gen die Kuzu aan het adres van Öztürk had geuit. „Ik had dat zelf niet zo gedaan." fj Door de leiding naar zich toe te trekken, maakt Azarkan kans om er straks als derde met het been van het lijsttrekker- schap vandoor te gaan. Hij heeft een flinke achter ban: de fractie leider kreeg 60.000 voor keursstemmen. Er is niets waardevollers dan je tijd goed besteden en tegelijkertijd investeren in iets waar je nu en later profijt van gaat hebben. Een online cursus is het perfecte voorbeeld. Werken aan jezelf, in je eigen tijd en op je eigen tempo. Aan het einde van de rit ben je veel kennis rijker en het staat goed op je CV. Waar wacht je nog op? Keuze uit diverse cursussen van Interplein zoals Fotografie Expert, Adobe Expert, Google Expert, Social Media Expert en nog veel meer! Bekijk alle cursussen op pzc.nl/cursus donderdag 9 april 2020 PC •-.- JM, - 4,v 1%^ Meer rampspoed in Italië. In het noorden van het land is gistermorgen een verkeers- brug ingestort in de gemeente Aulla, tussen Genua en Flo rence. Wonder boven wonder zou daarbij slechts één ge wonde zijn gevallen, een be stuurder van een auto die net over de brug reed. Vermoede lijk was het zeer rustig op de weg omdat in Italië nog steeds een lockdown van kracht is. Volgens de Itali aanse krant Il Fatto Quotidiano werd in november in de brug een scheur opgemerkt na een periode van slecht weer. Die scheur werd gerepareerd. In augustus 2018 kwamen 43 mensen om toen een grote snelwegbrug in Genua in stortte, de Morandi-burg. Het Italiaanse ministerie van Verkeer waarschuwde on langs voor de zeer slechte staat van een andere brug in de regio Genua. De exploitant weigert het bouwwerk voor alsnog te vernieuwen. fotos epa Azarkan bemiddelt in conflict Fractievoorzitter van Denk Farid Azarkan probeert het conflict tussen de twee oprich ters van zijn partij, Kuzu en Özturk, te bezweren. Daarmee komt hij in beeld als kandidaat lijsttrekker bij de Kamerverkie zingen van 2021. Jan Hoedeman Den Haag Farid Azarkan. fotobsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15