CORONAVIRUS Economische schade van corona verschilt per regio EUWS 11 Gaspedaal vindt ze allemaal HONDENOPVANG BANGKOK Zo'n 1500 straathonden zitten dicht opeenge pakt in een dierenasiel in een buitenwijk van Bangkok. De donaties van geld en voedsel voor opvangcentrum 'Tante Ju's' zijn tijdens de coro nacrisis dramatisch gekelderd. Vrijwilligers doen wat ze kunnen om de honden te kunnen blijven verzorgen. foto afp donderdag 9 april 2020 UTRECHT De economische ef fecten van de coronacrisis ver schillen sterk per regio. Dat blijkt uit een nieuwe studie van de Rabobank. De (grensprovin cies Noord-Limburg, Zeeuws- Vlaanderen en Groningen hebben een structuur, die het meest ge voelig is voor de coronacrisis. Maar ook Groot-Amsterdam en Zuid oost-Brabant (Brainport Eindho ven) zullen stevige klappen te ver werken krijgen. De regio's met een relatief groot aandeel industrie en handelsnij verheid blijken het meest gevoelig te zijn voor de coronacrisis, stellen de economen van de Rabobank. Begin van dit jaar werd door de bank nog uitgegaan van een eco nomische groei van 1,2 procent. Door de coronacrisis is deze prog nose omgeslagen naar een ver wachte krimp van 5 procent. Ook de verwachtingen per economi sche sector van destijds zijn fors bijgesteld. Afgezien van de zorg zal de productiegroei in elke sec tor lager zijn dan eerder eerder dit jaar werd verwacht. De gevolgen zijn verreweg het grootst voor de horeca, maar dat is een relatiefkleine sector in de Ne derlandse economie. De handel en de industrie zijn daarentegen goed voor ongeveer 14 en 12 pro cent van de economie, vandaar dat Nederland naar verwachting een Ook Delfzijl krijgt klappen in de crisis. foto groningen seaports grotere economische klap te ver werken krijgt dan ons omrin gende landen. Het zuiden van het land blijkt gevoeliger dan het noorden, op enkele regio's na. Supermarkten De grote winnaar van de corona crisis tot nu toe is de supermarkt sector. De omzetten lagen in de vorige week 7,1 procent hoger dan in de zelfde week in 2019, meldt marktonderzoeksbedrijf Nielsen. Daarmee normaliseren de omzet ten van de supermarkten weer een beetje meer na de hamster woede die losbarstte na de uit braak van het coronavirus. Vol gens de brancheorganisatie ham stert vrijwel niemand meer. Q, Volkswagen, Tiguan, 2016 Zoeken (1.935) Gaspedaal.nl verzamelt alle occasions van elke autosite in Nederland. Zo krijg jij het allergrootste zoekresultaat en kun je het beste vergelijken. OCCASION POUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11