12 ZEELAND NIEUWE BURGERVADER GILZE EN RIJEN/ Terwijl de coronastorm volop woedt, begon oud-wethouder van Goes Derk Alssema (33) gisterochtend als burgemeester van Gilze en Rijen. ,,Ik ben er klaar voor." Wie heeft dat nou? Een burgemeester die aan kickboksen doet? ,,Ik doe niet mee aan wedstrijden, sparren doe ik wel. Het tactisch spel staat me aan. Het lijkt me onverstandig om als burgemeester regelmatig met een blauw oog te verschijnen", lacht Derk Alssema. Kickboksen is een hobby, naast wielrennen en hardlopen. Ook heeft hij tien jaar voetbalwedstrijden gefloten. ,,Dat kan ik misschien hier ook nog wel eens een keer doen." Zijn sportieve inzet geeft mogelijk een beeld van zijn karakter. Vol erin, maar niet onbezonnen. Zo heeft de CDA'er zich anderhalfjaar lang met onder meer cursussen voorbereid op zijn eerste burgemeesterschap. Zes jaar in de raad en vijfjaar als wethou der in Goes maakten daar deel van uit. Hij weet wat hij wil. ,,Ik ben al anderhalf jaar bezig met wat je nodig hebt als burgemeester. Het brengt grote verantwoordelijk heid. Toen de crisis uitbrak, was ik als loco-burgemeester al eens een week verantwoordelijk. Je doet het niet al leen. Er staat een professioneel team en de Veiligheidsregio geeft ook alle vertrouwen." ,,Nee. Liefst begin je niet met een cri sis, maar als er een is, dan wil ik er ook staan. Ik bereid me altijd grondig voor. Daarom durf ik ook te zeggen dat ik klaar ben voor deze baan. Dat is niet arrogant maar het einde van een proces. Zelfvertrouwen is belangrijk. Natuurlijk moet ik blijven leren en me blijven ontwikkelen. In de poli tiek is het belangrijker grote oren te hebben dan een grote mond." ,,Haha. Van mij wordt verwacht dat ik handel in de geest van de wet. Ik ben benoemd en formeel volledig be voegd, ook zonder installatie. Die openbare bijeenkomst is een feest voor iedereen." ,,Het is belangrijk persoonlijk contact te hebben, dicht bij de inwoners staan. Je moet weten wat er leeft. In deze tijd heb je ook andere mogelijk heden om contact te leggen, zoals bellen of videobellen, sociale media. Ik zit op Twitter, Facebook en Insta- gram en wil graag betrokken en be naderbaar zijn. Als de storm is uitge woed, ga ik dat intensief oppakken. Geen idee wanneer dat is. Het is nu belangrijk om binnen te blijven, ook met Pasen. Het virus verspreidt zich niet zelf maar via de mens. Wij heb ben de sleutel in handen." ,,We beginnen dinsdagochtend het wekelijkse B en W-overleg. Meteen aan de bak dus. Verder ga ik plannen hoe en wie ik ga benaderen. Dagelijks Installatie- raad ging niet door In de politiek is het belangrijker grote oren te hebben dan een grote mond wil ik enkele mensen bellen. Onder meer over activiteiten rondom co rona. In Gilze en Rijen zijn eveneens slachtoffers en de gevolgen voor het sociale leven zijn groot. Het doet ook iets moois met mensen. Je ziet hart verwarmende initiatieven op kleine en grotere schaal, zoals Gilze en Rijen Helpt." ,,Gilze en Rijen is net als Goes ambi tieus en dat klikt. Ik heb me voor mi nimaal een periode aan Gilze en Rijen verbonden. Dan is het weer aan de raad. Ik heb al een woning gevon den in Rijen.Toen ik op mijn 28ste wethouder werd in Goes werd me ook gevraagd of dat niet te jong was. Je ziet vaker jonge burgemeesters." ,,Ik wil vooral een goede burgemees ter zijn, als voorzitter van de raad en college en als burgervader. Voor hoe mijn voorganger het heeft gedaan, heb ik veel respect. Ik ben een ander persoon, maar die lijn wil ik voort zetten. Inwoners moeten hier veilig kunnen wonen. Ze hebben recht op grenzen die bewaakt worden. Dat geldt ook rondom corona. Je spreekt mensen eerst aan, anders volgt een boete." woensdag 8 april 2020 Nieuwe burgemeester Alssema begint midden in een storm De nieuwe burgemeester Derk Alssema bij het kunstwerk Vier Margrieten, die symbool staan voor de vier dorpen van de gemeente. foto jan stads/pix4profs Berry van der Heijden Gilze en Rijen Burgemeester worden en dan nog midden in coronatijd. Hoe heeft u zich hier op voorbereid? Heeft u zich na uw voordracht wel eens afgevraagd waar u in vredes naam aan begonnen bent? U begint zonder installatie en de eedaflegging, waarin u belooft geen geld of diensten aan te nemen. Komt dat wel goed? Het leek er even op of u het zonder ambtsketting zou moeten doen. De commissaris van de Koning Wim van de Donk zou deze vanavond omhangen? Gaat dat nog door? ,,Nee, maar ook zonder installatie komt dat goed." Hoe gaat u het kennismakings rondje doen als bijna iedereen thuis werkt? Wat is het eerste dat u vandaag voor de gemeente gaat doen? Vanwege de corona beperkingen was er geen installatieraad gisteravond. De Bra bantse commissaris van de koning Wim van de Donk: „Ieder een zal begrijpen dat de feestelijke inhul diging van de nieuwe burgemeester van Gilze en Rijen niet door kan gaan. Het is wel belangrijk dat het openbaar be stuur doorgaat. Ik wens hem succes in het mooie ambt. De ambtsketen en voor zittershamer van de raad komen later.'' U heeft gezegd zeker een termijn van zes jaar te willen blijven. Wat is de volgende stap van deze jonge, ambitieuze burgemeester? Uw voorganger Jan Boelhouwer werd naast andere kwaliteiten, vooral gezien als crimefighter. Hoe wilt u bekend staan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36