Manhave is net als 'Gio' een familiemens O O) CD O Coaches Goedkoop en Van den Broeke zijn blij met promotie ZEELAND 11 De twee Zeeuwse eersteklassers pakten op een dinsdagmiddag de titel in de zaal. De korfbalbond zette de tussenstanden om in eindstanden. Boufrahi Bene Ladies Bij Arco Goedkoop, de coach van For tis, 'ontplofte' gisteren na half vijf zijn whatsapp. Jouri van den Broeke, zijn collega bij Ondo, kreeg aan het einde van de middag eveneens het ene na het andere felicitatieberichtje binnen, nadat de bond aan alle span ning een einde had gemaakt. De kampioenschappen van de twee eer steklassers werden gevierd, maar zonder gebruikelijk feest in de kan tine en rijkelijk vloeiend bier. ,,Dit is by far de vreemdste manier om een titel te pakken", gaf Van den Broeke aan. De zaalcompetitie werd in maart plotsklaps beëindigd toen het van wege het coronavirus te gevaarlijk werd om nog in teamverband te spor ten. Er waren toen nog drie speelron des te gaan. Fortis (eerste klasse E) stond één punt voor op nummer twee Kinderdijk, terwijl Ondo (eerste klasse F) liefst vier punten afstand had genomen van achtervolger Tjoba. Tot gisteren moesten de twee Wal- cherse koplopers wachten op wat de bond zou beslissen: de competitie als niet-gespeeld beschouwen of de stan den omzetten in eindstanden. Het laatste gebeurde. ,,Ik denk dat deze beslissing recht doet aan de inspanningen die alle ploegen in de zaal geleverd hebben. Er waren immers al elf van de veer tien wedstrijden gespeeld", gaf Van den Broeke aan. Ik zeg dat niet al- Onze missie is geslaagd, zij het op een rare manier leen omdat het nu gunstig voor ons uitpakt, maar zo voel ik het gewoon. En het is dan natuurlijk prettig dat wij beloond worden. Met Ondo heb ben we vanaf de eerste speeldag bo venaan gestaan." Door het kampioenschap gaat de club uit Sint-Laurens voor het eerst in de geschiedenis de zaal-overgangs klasse in. Op het veld komt Ondo al op dat niveau uit. Van den Broeke: ,,Het is bonus voor ons dat de bond het veldseizoen als niet-gespeeld be schouwt en dat we er ondanks onze laatste plek gewoon in blijven. Onze missie is dus geslaagd voor dit sei zoen, zij het op een rare manier." Groei Ook Goedkoop, bezig aan zijn eerste seizoen bij Fortis, was content over de beslissing van het KNKV. ,,Ik vind ook niet dat we geluk hebben dat we nu promoveren", zei hij. ,,Vorig seizoen, zo hoorde ik van veel mensen binnen de club, gaf Fortis vaak in de tweede helft een voorsprong weg. Dit keer eindigden we onze wedstrijden juist wel goed. We hebben er zes met één punt verschil gewonnen. Dat zegt iets over de groei van ons team." De Souburgse ploeg speelde in het seizoen 2008-2009 voor het laatst in de overgangsklasse. Daarna zakten de geel-zwarten zelfs weg naar de tweede klasse, om vervolgens weer op te klimmen. Nu keert Fortis terug op het derde niveau van Nederland. Over het lot van veel andere Zeeuwse standaardteams is nog geen honderd procent zekerheid. Het KNKV denkt met de clubs nog na over een extra klasse tussen de Korfbal League en de hoofdklasse in. Mocht dat doorgaan, dan zouden misschien extra clubs kunnen promoveren of wellicht andere niet degraderen. Togo, de Goese nummer twee in de derde klasse, lijkt vooralsnog als enige ver zekerd van een stap omhoog. Of Gijs Manhave, waterpo- loër bij De Schelde in Ter- neuzen, over zijn idool wilde vertellen? Zeker! „Maar mag dat ook iemand zijn uit een andere sport dan mijn eigen sport?'', vroeg hij meteen. Want de zwem- en polowereld heeft genoeg grootheden voortgebracht, maar de Westdorpenaar heeft eigenlijk niet zo veel met die mensen. Hij geniet veel meer van Giovanni van Bronckhorst, voormalig speler en trainer van voet balclub Feyenoord. Gijs Manhave heeft in het waterpolo niet echt een idool. ,,In Nederland is dat ook best een kleine sport.'' Ook in de zwemwereld in zijn algemeen heid heeft hij geen uitgespro ken held. Verre van eigenlijk. „Je hebt bijvoorbeeld Pieter van den Hoogenband of Maarten van der Weijden. Wat zij hebben bereikt, is natuurlijk geweldig. Maar ik kijk ook hoe ze als persoon zijn. Ik heb ze face-to-face mee gemaakt en daar had ik niet zo'n goed gevoel bij.'' Dus viel de keuze op Giovanni van Bronckhorst, die hij niet van zo dicht- bij zag als de grote mannen uit het zwemmen, maar waar hij toch een goed gevoel bij heeft. ,,Hij is altijd zo rustig en correct. Hij komt eerlijk over, terwijl voor mijn gevoel in het voetbal veel dingen mooier worden gemaakt dan ze eigenlijk zijn.'' Ook ziet hij 'Gio', zoals de laatste trainer die kampioen werd met Feyenoord ook wel wordt ge noemd, als een écht fami liemens. ,,En dat vind ik ook heel mooi'', zegt Man- have. ,,Zelf ben ik dat ook. Mijn opa (foto links) is bij voorbeeld mijn échte idool, nog meer dan Van Bronckhorst. Een moment van Gio dat Manhave zich nog goed kan herinneren, is de goal op het WK van 2010 in de halve fi nale tegen Uruguay. ,,Dat was echt een fantastisch toernooi'', zegt de Zeeuws Vlaming. ,,Hij had sowieso een gewel dige loopbaan natuurlijk. Bij Barcelona bijvoorbeeld heeft hij een aantal ge weldige jaren gehad.'' Manhave zag zijn sportheld nooit met eigen ogen voetballen. ,,Maar als trainer heb ik hem wel van dichtbij aan het werk gezien, in de Kuip", aldus de waterpoloër van De Schelde. „Ik was zelfs bij zijn laatste wedstrijd als trainer van Feyenoord, thuis tegen ADO Den Haag. Samen met Robin van Persie werd hij toen uitgezwaaid door het publiek. Hij was heel be scheiden, wilde het niet te groot heb ben. En ik denk ook niet dat hij dat had gekund, groots afscheid nemen. Daar is hij te bescheiden voor.'' woensdag 8 april 2020 GO Azdine Bou frahi wordt hoofdcoach van zaalvoet balclub Groene Ster Vlissingen. Bij de eredivisi- onist wordt hij de opvolger van Youssef El Badey. De 35- jarige Boufrahi (foto) was de afgelopen jaren coach van het tweede en as sistent bij het eerste. André Siereveld en Salim Ben Sel- lam gaan hem assisteren. Ook de BeNe Ladies Tour gaat dit jaar niet door. De vierdaagse wielerkoers voor vrouwen, die op de ka lender stond van 9 tot en met 12 juli, is vanwege het coronavirus af gelast. De slot rit zou op 12 juli in Sluis van start gaan. De wedstrijd vindt in 2021 weer plaats. Kampioensfeestjes Fortis en Ondo gevierd in de appgroepen Roeland van Vliet Vlissingen Net als in 2019 is Ondo kampioen geworden in de eerste klasse. Toen, op het veld, kon er een kampioensfoto gemaakt worden, maar nu niet. foto ruben oreel - Jouri van den Broeke (Ondo) Bijna iedere sporter heeft wel een idool. Maar wie en waarom? En hebben die helden ook invloed op iemands loopbaan? Vandaag in deel 7: waterpoloër Gijs Manhave over voormalig voetballer Giovanni van Bronckhorst. Daniel Vervelde Westdorpe a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35