Goereese campings helemaal gesloten Ff lekker je ei kwijt, onbeperkt onderling bellen Kies voor het Flexpakket 5 Matty Verkam man voegt een extra prijs toe aan de Feyenoord- tekenwedstrijd in Kapelle: een speciale editie van zijn Feyenoord- boek. Mét retroshirt en handtekening. 'F DELTA k vond die Feyenoord-teken- wedstrijd gelijk een hart stikke leuk idee", zegt Matty Verkamman over de actie van de Kapelse wethouder Jon Herselman. De sportjournalist/ schrijver/uitgever besloot ook een duit in het prijzenzakje te doen. Hij stelde een speciale edi tie van het binnenkort te ver schijnen boek over de Europa Cup 1-finale van Feyenoord be schikbaar. Nog even voor wie er niet van op de hoogte is: Jon Herselman heeft de scholieren van kindcen trum De Linge in Kapelle uitge daagd een tekening te maken over Feyenoord. Dat mag gewoon op papier, maar ook buiten met stoepkrijt. In dat laatste geval kan een foto worden ingestuurd. Alle inzendingen worden geëxpo seerd in het gemeentehuis van Kapelle. De twee winnaars mo gen zelfs een keer met de wet houder mee naar een wedstrijd van Feyenoord. ,,Ik zat zaterdagochtend bij de koffie de krant te lezen en zag dat stuk over de tekenwedstrijd. Ik dacht 'goh, wat leuk'. En omdat dat uitje naar De Kuip er door de coronacrisis voorlopig nog niet inzit, leek het me leuk om het boek te schenken dat ik samen met Jaap Visser over Feyenoord heb gemaakt. Dan hebben ze in ieder geval al een prijs om uit te delen." Vooral het stoepkrijt-gedeelte van de tekenwedstrijd sprak de in Kats woonachtige Verkamman erg aan. ,,We hebben zelf klein kinderen en die willen ook heel graag naar buiten. Zeker met dit mooie weer merk ik dat ze er weer hard aan toe zijn." Dus be sloot hij een editie naar keuze van het boek te doneren. Europa Cup Het boek gaat dus over Feyenoord. In het bijzonder als de allereerste Nederlandse winnaar van de Eu ropa Cup voor landskampioenen, de voorloper van de Champions League. ,,Eind april komt dat boek uit, want op 6 mei is die finale precies vijftig jaar geleden", aldus Verkamman. Van het boek komen vier verschillende edities uit. ,,Een standaardeditie en drie speciale iconen-edities: de Rinus Israël-, de Willem van Hanegem- en de Ove Kindvall-editie. Daarbij hoort een exact nagemaakt shirt uit de finale van 1970. Op dat shirt wordt het rugnummer van het gekozen icoon (3, 9 of 10) ge naaid." MIDDELHARNIS Op Goeree- Overflakkee mag niemand meer naar de camping, het recreatiepark of de jachthaven. De gemeente heeft tot de maatregel besloten om aan alle onduidelijkheid een einde te maken. Verder gaat de gemeente Hulst streng controleren langs de grens. In Zeeland is verblijf tussen 07.00 en 19.00 uur nog wel toegestaan, maar alleen met toestemming van de ei genaar of beheerder van het vakan tiepark of de camping. Burgemeester Ada Grootenboer- Dubbelman van Goeree-Overflak- kee gaat een stap verder: „Doordat dagrecreatie nog steeds mogelijk was, voorzag ik veel verkeersbewe gingen. Dat brengt risico's met zich mee voor verspreiding van het coro navirus. Op Goeree-Overflakkee is het aantal besmettingen met het vi rus hoog, de druk op het ziekenhuis en onze zorgfaciliteiten neemt toe." Eigenaren en huurders mogen ook geen onderhoud meer plegen aan hun recreatieverblijf, tuin of schip. Alleen eigenaren en beheer ders van de campings, recreatiepar ken en jachthavens mogen er nog komen voor noodzakelijk onder houd. De recreatievaart mag de jachthavens op het eiland niet meer in- of uitvaren. Goeree-Overflakkee heeft over overnachten in een tweede woning buiten de recreatie parken, geen uitspraak gedaan. In Zeeland mag iemand ook niet over nachten in zijn tweede woning. De gemeente Hulst en de Vlaamse buurgemeenten Beveren, Sint Gillis-Waas en Stekene gaan streng controleren langs de grens. Ook de oude smokkelpaadjes wor den in de gaten gehouden. Handtekening Een kaart met handtekening completeert de speciale edities. Verkamman: „Uiteraard ook van het gekozen icoon. Willem, Ove en Rinus hebben enthousiast meegewerkt. Verreweg het groot ste deel van de intekenaars koos overigens voor Van Hanegem. Willem heeft inmiddels zo'n 2600 handtekeningen gezet. Hij had er een lamme arm van, maar hij vond het hartstikke leuk." De eerste druk van het boek is inmiddels uitverkocht, een tweede druk is al in de maak. ,,Het is voor ons een waanzinnig succes." De gift is een mooi gebaar van Verkamman. Maar wat nou als er nog meer scholen bij hem aan kloppen? ,,Nou ja, die pakketten kosten 99 euro per stuk, dus dan wordt het nogal een prijzige kwestie. Maar goed, een erepo dium bestaat altijd uit drie tre den. Dus de eerste twee scholen die zich melden, met uiteraard óók een tekenwedstrijd rond Fey enoord, wil ik er nog graag één cadeau doen." internet tv bellen mobiel delta.nl/flex woensdag 8 april 2020 Willem Adriaansens Kats GO Matty Verkamman met een replica van het Feyenoord-shirt dat door Willem van Hanegem werd gedragen tijdens de Europa Cup 1-finale in 1970. fotomarcelle davdse Boek en shirt voor de mooiste tekening Kijk op de site bij /video Uniek shirt voor mooiste Feyenoord-tekening aan eerste 3 mnd. pftnnd gratis upgrade

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29