CORONAVIRUS Van kantoor naar de begraafplaats Alarmsysteem gaat af bij contact met besmet persoon JOL Moet je verplicht vakantie nemen? Weg met die geldstress Walcheren Als je reis niet doorgaat dankzij corona, moet je in principe je vakantiedagen toch opnemen. Maar het kan ook anders P15 Wat moet je doen als er inkomen wegvalt? P16 Als abonnee heeft u onbeperkt toegang tot alle online artikelen. Ga naar nzc.nl/inloaaen Willem van Kooten is normaal gesproken leidinggevende op een afdeling van het Middelburgse gemeentehuis. Maar nu is hij schoffelend op de begraafplaats in Middelburg te vinden. Heel wat Zeeuwen die door de coronacrisis minder werk hebben, zoeken andere bezigheden op. ,,Op kantoor droogt het werk op. Hier buiten is genoeg te doen. Mij mogen ze inzetten waar het nodig is.'' ZEELAND2 In verschillende landen, zoals China, Taiwan, Korea en Oosten rijk, worden al vergelijkbare apps gebruikt. Het Outbreak Manage ment Team en de coronagezant van het kabinet Feike Sijbesma advise ren om zo'n app in te zetten. Dit moet helpen om nieuwe ongecon troleerde uitbraken te voorkomen. Nederland bekijkt apps in Azië, meldt Sijbesma. ,,In de landen waar het instrument wordt gebruikt, zie je dat mensen blij zijn als ze weten dat ze met een coronapatiënt in contact zijn geweest.'' Via een app kan iedereen die in een periode van vier dagen met de besmette patiënt in contact is ge weest, een melding krijgen. ,,Dan hoeft die persoon niet meteen bin nen te blijven, maar hij of zij moet zichzelf wel even in de gaten hou den'', aldus Sijbesma. Via een tweede app is vervolgens contact te Het kabinet moet privacy, economie en volksgezondheid tegen elkaar afwegen houden met een arts om te zien of de ziekte zich ontwikkelt. Hij is zich bewust van de risico's van zo'n app voor privacy van bur gers. ,,Het kabinet moet een afwe ging maken tussen het belang van privacy, de volksgezondheid en de economie. Maar in landen die de app gebruiken, worden geen na men doorgegeven. Alleen: er was iemand in uw buurt.'' Vlak na de eerste uitbraak van het coronavirus in Nederland onder zochten GGD's nog met wie een besmette patiënt kort daarvoor in aanraking was geweest. Nu het aan tal besmettingen sterk is toegeno men, is dat niet meer haalbaar. ,,We kijken goed of instrumen ten die worden gebruikt in het bui tenland het werk van de GGD kun nen overnemen'', zei minister van Volksgezondheid De Jonge gister avond. Volgens Sijbesma is het lanceren van een corona-app nodig in de pe riode dat Nederland overgaat op voorzichtige beëindiging van de lockdown. Dan zullen mensen weer vaker de straat op gaan. De co ronagezant ziet de app als onder deel van een pakket. ,,Samen met het uitbreiden van het aantal tests en de invoering van een anderhal- vemetereconomie, waarbij mensen steeds afstand houden.'' Nieuwsmedia afgelopen uur Ifl now M Kabinet wil corona-app Het kabinet hoopt snel een app te lanceren die mensen waar schuwt als ze met een corona patiënt in contact zijn geweest. Of de app verplicht wordt, kan premier Mark Rutte nog niet zeggen. ,,We houden de optie open, maar privacy is cruciaal." Chris van Mersbergen Marcia Nieuwenhuis Den Haag -Feike Sijbesma, coronagezant »P2-11 en ZEELAND 1-5 woensdag 8 april 2020 24°C Zon schijnt uitbundig vandaag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1