Coronavirus II aan vanuit hun woonkamer 19 Uitspelen is te riskant BURGEMEESTER: verdeling van de tv-gelden en de toewijzing van Europese plekken. De profclubs hebben daarmee méér zeggenschap dan de bond zelf. Zelfs voor het formeel beëindi gen van de competitie (de huidige stand aanhouden of het seizoen schrappen) is een akkoord van de clubs nodig. De KNVB kaatste de bal na het overleg ook terug naar de clubs, door in een persbericht te wijzen op de gezamenlijke verant- woordelijkheid: ,,Het uitgangspunt was vandaag om solidariteit te zoe ken in het voetbal, de wil om samen oplossingen te zoeken, de wens om één front te vormen.'' Vooral als er straks niét meer ge voetbald kan worden, wordt er grote solidariteit en eensgezind heid verwacht tussen alle clubs. Juist in dat geval komen profclubs, van hoog tot laag, in nog grotere fi nanciële problemen dan nu al dreigt. Bovendien moet dan over talloze sportieve gevolgen worden beslist: wat te doen met bijvoor beeld promoties en degradaties? Van enige consensus of construc tief overleg is bij de clubs, verenigd binnen de Eredivisie CV en de CED (Keuken Kampioen Divisie), voor alsnog echter geen enkele sprake. Op het tweede niveau trekken de clubs tamelijk eensgezind op, maar in de eredivisie is de verdeeldheid Het uitgangspunt was om solidariteit te zoeken, de wil om samen oplossingen te zoeken, de wens om één front te vormen groot. De vraag is welke club(s) die handdoek nu oppakt (oppakken). Ajax, als club met veruit het meeste vet op de botten? Ajax samen met AZ, Feyenoord en PSV? AZ lanceer de gisteren al een plan om clubs die zich plaatsen voor de groepsfase van Europese toernooien tussen de 15 en 25 van hun inkomsten te la ten storten in een noodfonds. Intermediair Veel clubs willen dat de KNVB ook meer stuurt, maar formeel heeft de bond geen zeggenschap over hun portemonnee. De bond stelt zich vooral op als intermediair tussen alle belanghebbenden. ,,Er staan nog veel zaken open, vanwege ex terne factoren, omstandigheden en voorwaarden vanuit overheid, UEFA en FIFA. Op die ontwikkelin gen zal zo snel mogelijk geantici peerd worden. Dat doen we samen met de mensen en instanties met wie we vandaag in goed overleg waren.'' De focus ligt daarbij op het uitspelen van de competitie, aldus de KNVB. ,,Al beseffen we terdege dat het een lastige opgave wordt.'' chaotische livestream, waarbij darters half in beeld staan en de verbinding meer dan eens hapert of zelfs wegvalt. Vorige week liet de PDC bij wijze van experiment al vijf darters vanuit huis tegen el kaar spelen. Duizenden dartsfans schakelden toen al in. Zij zagen topdarters tegen elkaar spelen, maar ook stuntelen. Luke Hum phries viel vooral op door een lege batterij. Een dag later. Raymond van Bar- neveld is officieel gestopt, maar neemt het morgenavond in een huiskamerduel op tegen Phil Tay lor. De voormalige wereldkam- pioenen hadden weken geleden al het idee om op afstand de strijd weer ouderwets aan te gaan, alleen duurde het even voordat in Enge land de techniek werkte. Barney en The Power zullen ieder in eigen omgeving pijltjes gooien, met plastic punten en op elektronische borden. Het duel is via social me dia live te volgen. Barney doet al wel mee aan de Icons of Darts League, een ander online darts- toernooi waar meer spelers aan meedoen die niet (meer) bij de PDC zitten. Nathan Aspinall, de nummer 7 van de wereldranglijst. Afgaande op de Order of Merit van de PDC volgen Bunting (17), Beaton (26) en Klaa- sen (48) Aspinall op gepaste af stand. In de potjes die gaan om negen legs, moet The Asp dit mini- toernooi vanuit zijn huis in Stock- port kunnen winnen. Tenminste, als de techniek de 28-jarige En gelsman niet in de steek laat of voor totaal andere verhoudingen zorgt. Zo won Devon Peterson verrassend vorige week de proef versie van onder anderen Chris Dobey. De toch altijd al goed lachse Zuid-Afrikaan was dankzij deze stunt bijzonder opgelucht. ,,Chris is een fantastische darter, maar hij is duidelijk niet zo goed in zijn eigen huis als op het grote podium." Feyenoord - AZ september 0-3 woensdag 8 april 2020 GO alle ballen op seizoensslot -KNVB (in het persbericht) EINDHOVEN Burgemeester John Jorritsma van Eindho ven ziet niets in het uitspe len van de eredivisie zonder publiek. Hij vreest dat PSV- fans dan in groepen bij elkaar komen en een risico vormen wat het coronavirus betreft. Jorritsma deed zijn uitspraken bij Omroep Brabant-tv. Als het aan hem ligt, wordt er vanaf juni niet gespeeld. Jorritsma is voorzitter van de Veiligheids regio Brabant Zuidoost en zal normaal gesproken geen ver gunning afgeven, tenzij het kabinet het beleid ten aanzien van het virus verandert. Wanneer zien we Raymond van Barneveld? Wie is favoriet bij het eerste Darts At Home? Jelle Klaassen moet vandaag vooral zien af te rekenen met Dave Aspinall. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19