De nieuwe gesel voor de thuiswerker is gearriveerd E: 7 Taken waargenomen door minister Dominic Raab Van prins tot president PROMINENTEN Boris Johnson bracht de nacht van zondag op maandag al door in het ziekenhuis, tien dagen nadat be kend werd dat hij besmet is geraakt met het coronavirus. Eerder gister- ren zei de woordvoerder van Johnson dat de premier nog wel even in het ziekenhuis zou blijven. Hij moet steeds hoesten en heeft koorts, aldus de zegsman. De toestand van de 55-jarige Johnson verslechterde in de loop van de dag dusdanig dat hij overge bracht is naar de intensive care. Eerder gaf de Britse politicus aan nog te zullen doorwerken vanuit het ziekenhuis. De taken van Johnson worden overgenomen door minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab. Johnson is volgens Britse media gisteren om 19.00 uur uit voorzorg naar de intensivecareafdeling over gebracht. Hij was bij bewustzijn en had geen extra beademing nodig. De minister van Financiën Rishi Sunak zegt dat zijn gedachten bij de premier en zijn zwangere part ner, Carrie Symonds, zijn. Ook zegt hij te hopen dat Johnson hier ster ker uitkomt. De kersverse leider van de La- bourpartijKeir Starmer spreekt van 'vreselijk triest nieuws'. De burgemeester van Londen, Sadiq Khan, laat op Twitter weten te bid den voor een spoedig herstel van de Britse premier. 'Dit ziekenhuis heeft de beste medewerkers ter we reld, hij kan niet in veiligere han den zijn', schrijft Khan. Hoestje De premier liet tien dagen geleden via een filmpje op zijn twitterac- count weten besmet te zijn en last te hebben van symptomen, zoals een hoestje en verhoging. Hij be sloot in zelfquarantaine te gaan in zijn ambtswoning op Downing Street 10. Afgelopen vrijdag liet hij al we ten zich weliswaar beter te voelen, maar nog altijd koorts te hebben en daarom langer in quarantaine te blijven. Zondag moest Johnson alsnog worden v f opgenomen in het ziekenhuis St. ■fc- Thomas' Hospital in de Britse hoofdstad Londen. Dat gebeurde op advies van zijn arts. 'De premier bedankt al het zorg- personeel voor al hun ongelofelijk harde werk en dringt er bij het pu bliek op aan om de adviezen van de overheid op te volgen', aldus Dow ning Street in een verklaring. Er gingen al een paar dagen ge ruchten dat het minder goed gaat met Johnson dan hij en zijn mede werkers willen toegeven. De beslis sing van Johnson om ondanks zijn besmetting vanuit zijn ziekenhuis bed toch door te regeren, leidde al tot kritiek. Vanuit het ziekenhuis is het immers nog lastiger werken, en hoe wenselijk is het dat de man die alle belangrijke beslissingen neemt met koorts in bed ligt? Velen waren van mening dat Johnson vanuit het ziekenhuis niet in staat was zijn rol als premier volwaardig in te vullen in een cruciale periode voor het Verenigd Koninkrijk. Vervanger Zelfs de invloedrijke politieke par- tijblog Conservative Home publi ceerde een opiniestuk dat ervoor pleitte dat hij zijn taken tijdelijk overdraagt aan Dominic Raab, de minister van Buitenlandse Zaken, de aangewezen vervanger van Johnson. 'We hopen dat Boris Johnson zo snel mogelijk het zie kenhuis verlaat en terug is in Dow ning Street', is te lezen in het stuk van oud-parlementariër Paul Goodman. 'Maar wanneer hij thuiskomt heeft hij volledige rust nodig. Ondertussen moeten er zeer belangrijke beslissingen worden genomen.' Inmiddels heeft Raab dus alsnog de leiding. IN QUARANTAINE en vriend had een bijna bui tenaardse ervaring. 'Ik zat in een hang-out met alleen beeld. Ik zag iedereen. Maar ik kon niet praten en niemand kon mij ho ren. Zo moet het zijn als je dood bent.' Dit stukkie zou over 'maandag hang- outdag' gaan. Bovenstaande anekdote leek me een mooi begin. U krijgt 'm hierbij alsnog. Maar de harde thuis- kantoorwerkelijkheid heeft de hilari sche hang-out ingehaald. Genoeg ge klaagd en gelachen over het digitaal vergaderen, aandacht voor de nieuwe kantoorgesel. 't Is een oude bekende, maar u was 'm waarschijnlijk verge ten. In de jaren 90 bedrijfsziekte nummer 1, rond de eeuwwisseling miraculeus uitgestorven. Maar nu is- ie terug dus. Als nooit tevoren. RSI, en dat net nu alle fysiotherapeuten werkloos thuis zitten. Misschien is het karma. Misschien wordt een cynicus een keihard lesje geleerd. Want hoe vaak heb ik in mijn lange werkzame leven niet met mijn ogen gerold als iemand zijn werk niet kon doen wegens RSI. Be stond dat wel echt? Kun je niet ge woon rechter gaan zitten? Rugpijn? Armpijn!? Daar werk je doorheen. Ja, met mijn werkethos is nooit wat mis geweest, mijn empathisch vermogen heeft mogelijk soms tekortgeschoten. En toen was het afgelopen vrijdag morgen bij mij zover. Donderdag avond nog niks aan de hand, met een glimlach naar bed. De volgende mor gen stond ik op en kon mijn nek niet meer draaien, er zat een mes in mijn rug, door mijn rechterarm liep een brandende ader. Verkeerd geslapen, dacht ik eerst. Nee toch? Na een uur onzinnige zelfmassage wist ik het ineens. Het zal dat werken aan mijn net te lage bureau zijn, dat pielen met En hoe is het bij u? Is-ie al binnen? Zo niet, dan kan het niet lang meer duren mijn rechtervinger op die 9 vierkante centimeter van de touchpad. Dat net steeds scheef voor mijn scherm zit ten. Aangezien ik RSI niet erg serieus nam, heb ik ook mijn beeldscherm niet afgesteld, mijn stoel niet goed gezet, mijn muis niet aangesloten. En hoe is 't bij u? Is-ie bij u al bin nen? Zo niet, dan kan het niet lang meer duren. We hebben er nu drie weken quarantaine opzitten, daar ko men er nog zeker vier bij. Minimaal. Niet verder vertellen: tien zou ook kunnen. Twintig. En iedereen maar thuiswerken en dubbel zoveel uren als normaal achter de computer. En dat allemaal achter onze keukenta fels, onze te lage Ikea-bureautjes, op onze slechte eetstoelen en banken. Hij komt hoor. Hij gaat u pakken. dinsdag 7 april 2020 GO Britse premier Johnson ligt op de intensive care Premier Boris Johnson van Groot-Brittannië is opgenomen op de intensive care. De 55-ja- rige Johnson kwam gisteren vanwege het coronavirus in het ziekenhuis terecht. Gistermid dag is zijn toestand verslech terd, blijkt uit een verklaring van Downing Street. Suse van Kleef London Agenten houden de wacht voor het St. Thomas' Hospi tal in Londen, waar Johnson is opgeno men. Links: minister Dominic Raab ver vangt Johnson, fotoafp Boris Johnson is niet de enige wereldleider of 'celebrity' die besmet is geraakt met het coronavirus. Een overzichtje van andere getroffen prominenten: Prins Charles Op 25 maart maakte het Britse Koninklijk Huis bekend dat prins Charles (71) positief is getest op het coronavirus. De woordvoerder voegde eraan toe dat de vrouw van Charles, Camilla (72), niets mankeerde. Sophie Gré- goire Trudeau De vrouw van de Canadese pre mier Justin Tru deau meldde op 28 maart dat zij was hersteld van een be smetting met het coronavirus. Ook de premier en hun drie kinderen gingen in quaran taine, maar ze hadden geen symptomen van een besmet ting. Jair Bolsonaro S Volgens de ene 'jj helft van Brazilië is president Bol sonaro (65) wel positief getest op het corona virus, volgens de andere helft niet. Zelf doet hij er het zwij gen toe. Michel Barnier Ook de hoofdon derhandelaar van de Europese Unie over de brexit, Michel Barnier (69), moest eraan geloven. Op 19 maart meldde hij ziek te zijn. Nu hij en Boris Johnson ge veld zijn, lopen de gesprekken over het Britse vertrek uit de EU weer vertraging op. Frank Poorthuis W Rotterdam Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 25.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7