Mirte en Mila jagen nog op handtekening O O) CD O Mysterie-atlete schrijft zich vanwege NK cross in bij AV'56 ZEELAND 11 Haar clubgenoten kent ze niet, op de baan in Goes is ze nog nooit geweest. Maar daar moet snel verandering in komen vertelt de in België woonachtige atlete. NEC Uitgesteld Het is een bijzondere waarneming, tijdens het laatste NK cross in Krag- genburg. Op 1 maart loopt daar in het dorp in de Noordoostpolder met startnummer 336 een atlete in AV'56- tenue. Alleen heeft niemand van die atletiekvereniging haar ooit op de baan in Goes gezien. Ze schopt het tot een verdienstelijke zestiende plek op de korte cross bij de vrouwen. Wie is deze mysterie-atlete van AV'56? Na enig zoekwerk blijkt het de 27- jarige Mariska Tjeerdsma te zijn. Ge boren in Groningen, opgegroeid in Friesland en in haar jeugd een ver dienstelijk gymnaste en atlete. Op 16- jarige leeftijd moet ze wegens ge zondheidsproblemen haar atletiek- carrière echter 'on hold' zetten. In 2011 verhuist Tjeerdsma naar België, waar ze de studie Revalidatiewetenschap- pen en Kinesitherapie aan de Vrije Universiteit van Brussel gaat volgen. Lopersknie Daar trekt ze voorzichtig de hardloop schoenen weer eens aan. In 2014 komt ze in aanraking met de triatlon en vanaf 2016 richt ze zich met succes op de middenlange loopafstanden, zoals de 800 en 1500 meter. Na een goede zomer wordt ze begin 2018 geopereerd aan een lopersknie. Er volgt een lange periode van revalidatie, maar in 2019 is ze terug aan het front. Dat resulteert onder meer in een provinciale titel op de 3000 meter en de achtste plaats op het Belgisch kampioenschap op de 1500 meter, in een tijd 4.35. Aan het begin van het nieuwe win terseizoen stelt Tjeerdsma zichzelf ten doel om het NK korte cross te lopen. Daar is echter een Nederlandse wed strijdlicentie - en dus een lidmaat schap bij een Nederlandse vereniging - voor nodig. ,,Mijn trainer wist via een trainer van atletiekvereniging Duffel dat AV'56 een zustervereniging van Duffel is'', legt Tjeerdsma uit. ,,Zo kwam ik in Goes uit. En omdat het in België verplicht is om op een kampi oenschap in clubkleding te lopen, dacht ik dat dit voor Nederland ook zou gelden. Daarom ben ik op mijn vrije dag naar Goes gereden. Daar vond ik in een sportzaak een AV'56- singlet voor veertienjarigen. Die paste mij goed, omdat ik niet zo groot ben'', vertelt de kinesist (fysiotherapeute, In een sportzaak in Goes vond ik een AV'56-singlet voor veertienjarigen. Die paste goed red.) van het AZ Sint Blasius in Den- dermonde met een knipoog. Clubgenoten van AV'56 heeft Tjeerdsma nog niet leren kennen. Op de baan in Goes is ze nog altijd niet geweest. Als het aan haar ligt komt daar nog wel verandering in. ,,Dit jaar ben ik wel van plan om nog wedstrij den te lopen in Nederland. Welke dat zijn is nog de vraag, nu heel veel wed strijden vanwege het coronavirus zijn afgelast. Als we weer mogen reizen kom ik zeker nog eens in Goes. Ik zal waarschijnlijk ook wel aan enkele wedstrijden in Zeeland meedoen. 'Goes on Track' op 14 augustus staat nog in mijn agenda'', zegt Tjeerdsma, die in België voor AC Lebbeke uit komt. ,,Het enige dat we nu kunnen doen is actief en in vorm blijven. Maar ook niet te zwaar trainen, omdat je weerstand dan te veel daalt en het ri sico groter is om ziek te worden. Het belangrijkste is dat zo min mogelijk mensen nu ziek worden.'' Van wie Mirte Klink (10) en Mila van der Bijl (13) nou ei genlijk fan zijn? Dat kost even wat moeite om te ver tellen. De twee jonge volley- balsters van Forza Schouwen- Duiveland hebben met Nimir Abdel- Aziz namelijk niet de makkelijkste naam van de Nederlandse volleybal- ploeg uitgekozen. Schrijven kunnen ze de naam in ieder geval behoorlijk goed. Ze tikten de veertien letters namelijk al meerdere keren in op Google en heb ben de nodige kennis over hun grote held paraat als daar om wordt gevraagd. De jongste van de twee, de tienjarige Mirte Klink, weet nog goed wanneer ze fan is geworden van Nimir Abdel- Aziz. „Vorig jaar in Ahoy", zegt ze. Van verlegenheid is geen L sprake, ze vertelt honder duit. „Met Forza gingen we met z'n allen naar een wed strijd van Nederland op het EK. Mijn moeder was ook mee. Toen zag ik Nimir pas voor het eerst spelen." Mirte was meteen verkocht. Ze vindt vooral dat Abdel-Aziz goed kan smas hen. En hij heeft altijd tape om zijn vingers, ook dat vindt het Schouwse meisje wel leuk. Al is de reden daar voor minder leuk, weet ze. ,,Hij heeft zijn pink een keer gebroken, dus daarom zit er tape om zijn vingers.'' Vervolgens, voorzichtig lachend: ,,Zijn vingers staan ook een beetje scheef.'' Daar blijft het niet bij. Mirte weet nog véél meer over de international van Nederland. Zo is hij gebo ren in een ander land. „Toen hij vier was kwam hij van uit Namibië naar Neder land. Hij woonde toen in Haaften of zo. Dat ligt er gens in Gelderland. En daar is hij verliefd geworden op het volleybal." Een spreekbeurt hield Mirte nog niet over Nimir Abdel-Aziz, maar dat is ze wel van plan. Dat wordt ongetwijfeld een tien. Haar dertienjarige clubgenote Mila (foto) is al iets langer fan van de uit Namibië afkomstige volleyballer. „Ongeveer een jaar'', zegt ze. ,,Hij is een heel goede speler. Soms maakt hij bal len en dan denk je: hoe kan dat?!'' Net als Mirte zag ook Mila haar idool van dichtbij spelen tijdens het EK in Ahoy. „Ik was ook samen met mijn moeder mee met Forza." Ze zat Ik maar een paar meter bij Ab- Hk del-Aziz vandaan, vertelt ze. „En dan zie je de ballen wel harder aankomen dan op de televisie.'' Na de wedstrijd hoopte Mila samen met Mirte op een handtekening. „Maar hij is aan voerder en hij moest dus met de media praten.'' Die gesprekken duurden te lang, waardoor Mirte en Mila nog altijd jagen op die ene handtekening. dinsdag 7 april 2020 GO Devano Rie- mens voetbalt komend sei zoen in de jeugdopleiding van NEC Nij megen. De 16- jarige midden velder speelde de afgelopen jaren bij JVOZ en in de jeugd van Terneuzen. Vorig jaar de buteerde hij in het eerste elf tal van de zon dag-derdeklas ser. Riemens liep stage bij NEC en AA Gent en begint bij de club uit Nijmegen in de Onder 18. De twintigste editie van Jum- pin' de Weel vindt pas in de zomer van 2021 plaats. De organisatie van het paarden- sportevene ment in Nisse heeft de editie van dit jaar vanwege de coronacrisis gecanceld. Voor de eerste editie van het ITF Seniors- toernooi in Middelburg geldt hetzelfde. Het toernooi op de banen van MLTC wordt verplaatst naar medio 2021. Tjeerdsma is lid van club die ze eigenlijk nauwelijks kent Menno Kole Buggenhout -Mariska Tjeerdsma (27) Bijna iedere sporter heeft wel een idool. Maar wie en waarom? En hebben die helden ook invloed op iemands loopbaan? Vandaag in deel 6: de jonge volleybalsters Mirte Klink en Mila van der Bijl over Nimir Abdel-Aziz. Daniel Vervelde Bruinisse Mariska Tjeerdsma (midden, nummer 336) tijdens het NK in haar singlet van AV'56. foto coen schilderman/atletiekunie a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35