Horizon CORONAVIRUS Rechter: Corona is geen reden voor vrijlating Grens van honderd ziekenhuisopnames in Zeeland gepasseerd 2 WENDY WAGENMAKERS Column In de week dat de ene buurman bedacht dat dit een goed mo ment was om zijn huis te gaan verbouwen, de andere buurman besloot zijn racemotor af te stof fen, onze kinderen de omschake ling naar zomertijd aangrepen als excuus om 's avonds pas te gaan slapen als de laatste ster aan de he mel was verschenen, de zoon zich zelf bekroonde tot getalenteerd moppentapper, de peuter prompt in een poepscheetfase belandde, staartdelingen mijn hoofd op hol brachten, en ik ook al geen beste thuiskapster bleek, we onze va kantie moesten annuleren zonder garantie er ooit een rooie cent van terug te zien, onze knusse stads tuin op het noorden bleek te lig gen, de vaatwasser het loodje legde, de katten letterlijk de gor dijnen in vlogen en ikzelf ook geen kind meer kon zien, viel het niet mee lichtpuntjes te vinden in deze hele lockdownellende. al binnen? Ik was de tel kwijt. De tijd vloog en kroop tegelijk. Elke avond weer opgelucht als de stilte viel, om vervolgens te concluderen geen centimeter te zijn opgescho ten. Afvinklijstjes onaangeroerd op tafel, het huis één grote gribus bende. oude schoolvriendin. Vier hoog achter met een kind van drie en een pasgeboren baby. Geen tuin, niet eens een balkon. Kinderwa gen in het halletje tussen fietsen en brievenbussen, ingeklapt, an ders past het niet. Een hypotheek van heb-ik-jou-daar, maar ja, wél in de stad waar van alles te beleven valt. Als je nog geld overhoudt. Als er niet toevallig een virus rond waart. Woonde ik maar in Zee land, schreef ze terug. Het stond er echt. DE STELLING Vandaag: Ondernemers hebben onze steun nodig Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters BEDRIJFSLEVEN PROBEERT ZICH AAN TE PASSEN wij vam carwash VLISSINGEN Man gewond na steekpartij Scooterrijder rijdt in op agent ZIERIKZEE Man vast na brandstichting De raadkamer van de rechtbank in Den Haag bepaalde begin maart dat de man negentig dagen blijft vast zitten, in afwachting van de behan deling van zijn strafzaak. De ver dachte is daartegen in hoger beroep gegaan. Hij wil dat zijn voorlopige hechtenis wordt geschorst, vooral vanwege de risico's van het corona virus. Het Haagse gerechtshof heeft zijn verzoek tot vrijlating afgewe zen. Het hof ziet het feit dat de ver dachte 'onder deze omstandighe den' vastzit, niet als 'extra bezwa rend'. In dit geval vindt het hof dat het belang van strafvervolging bo ven het belang van de verdachte gaat. Bovendien houden de rechters rekening met 'ernst van de feiten' waarvan de man wordt verdacht. Ook wijzen de rechters op de co ronamaatregelen die voor 'justitiële inrichtingen' zijn getroffen. Om het risico van besmetting zo laag moge lijk te houden, mogen gevangenen geen bezoek ontvangen. Contact gebeurt zo veel mogelijk telefonisch en via Skype. Als het kan, wonen gedetineerden zittingen bij via een beeldverbinding. Verder wordt de komst van nieuwe gevangenen be- Hof vindt dat het belang van strafvervolging boven het belang van de verdachte gaat perkt. Mensen die zijn veroordeeld voor relatief lichte delicten kunnen hun straf later uitzitten. Ook men sen die in plaats van het betalen van een boete of het uitvoeren van een taakstraf kiezen voor de cel, moeten voorlopig wachten. De maatregelen zijn niet alleen bedoeld om besmettingen te voor komen, maar ook om mogelijk per soneelstekort te kunnen opvangen. Het RIVM meldde gisteren de op name van vijf nieuwe coronapatiën ten in Zeeland. Zij komen uit ge meenten Borsele, Schouwen-Dui- veland, Sluis, Terneuzen en Vlissin- gen. Het totaal komt daarmee op in totaal 104 mensen die nog in het ziekenhuis liggen, inmiddels zijn genezen of in het ziekenhuis zijn overleden. In ziekenhuis Adrz lagen gisteren 25 patiënten, van wie 12 patiënten op de intensive care; 24 patiënten zijn inmiddels uit het ziekenhuis in Goes ontslagen en er zijn 10 patiën ten overleden. ZorgSaam meldde vrijdag dat er 11 patiënten in Ter- neuzen lagen, van wie 6 op de ic en 4 patiënten in Oostburg. Tholen De gemeente Tholen telt in Zeeland de meeste mensen die zijn opgeno men (geweest) na besmetting met het coronavirus, namelijk 30. Per duizend inwoners is dat 1,17 patiënt. Dat is naar verhouding vier keer zo veel als de tweede op de lijst Ter- neuzen dat 0,29 opgenomen patiënt per duizend inwoners telt. In de ge meente Terneuzen gaat het om 16 mensen. Daarna volgen de gemeente Mid delburg (13 opnames, 0,27 per 1000 inwoners), Schouwen-Duiveland (9 0,27) Goes (8 0,21), Vlissingen (7 0,16), Sluis (5 0,21), Borsele (4 0,18), Reimerswaal (4 0,18), Hulst (4 0,14), Veere (3 0,14), Kapelle (1 0,08) en Noord-Beve land (0 0). Uit Noord-Beveland is nog geen enkele ziekenhuisopname door Covid-19 gemeld Noord-Beveland is een van de weinige gemeenten in ons land van waaruit nog geen enkele melding is gekomen van een ziekenhuisop name. Alleen in Friesland en Gro ningen zijn ook nog enkele ge meenten te vinden die gisteren ook op nul ziekenhuisopnames ston den, aldus het RIVM. Woondeikmaar in Zeeland, schreef ze terug hier. Met zo veel ruimte dat een blokje om geen bulk uitlaatgassen geeft, maar een instant vakantie gevoel. Waar de horizon nooit ver weg is. Waar je kleine dingen leert waarderen. Nu nog meer dan an ders. dinsdag 7 april 2020 Hoe lang zaten we nou eigenlijk Maar toen scrolde ik langs die Reageer op pzc.nl Gisteren: Coronadiscipline valt me zwaar 929 reacties SHINE HEBBEN EEM SPECIALE CORONA- AANBlEfc>IN<3 VOOR KUNT U IETS HARbERPRATEN? WE HOREN U HEEL SLECHT. Een 25-jarige Vlissinger is zondagavond gewond geraakt bij een steekpar tij. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis. Het incident vond plaats in de wijk Bossenburgh in Vlissin- gen. Er is nog niemand aangehouden. Twee am bulances en meerdere eenheden van de politie werden om 23.40 uur met spoed naar de Tou- tenburg in Vlissingen ge stuurd. De politie zette de omgeving af met linten. Binnen de afzetting heeft een agent een kleding stuk veiliggesteld. Dit kle dingstuk is meegenomen voor onderzoek. OOSTKAPELLE Een scooterrijder is za terdagmiddag ingereden op een agent in Oostka- pelle. De man negeerde een stopteken van de po litie en ging ervandoor. De scooterrijder maakte deel uit van een groep jongeren die aan het crossen was op de par keerplaats aan de Duin weg. De politie stuurde hen weg waarna de agent bijna omver werd gereden door een van de jongeren op een scooter. Hij kon nog net op op tijd wegspringen, nadat de scooterrijder recht op hem af kwam rijden. De politie zoekt getuigen van het incident. De politie heeft gister ochtend een man aan gehouden, nadat hij brand had gesticht in een woning aan de Vol- kerakstraat in Zierikzee. Het huis was van een fa milielid van de man in de wijk Poortambacht. De brand werd kort na 10.30 uur gemeld, waarna de brandweer uitrukte. De man werd uit het brandende huis gehaald, waartegen hij zich verzette. Hij is aan gehouden en naar een ziekenhuis gebracht. Het vermoeden is dat de man in verwarde toe stand was en toen brand heeft gesticht. De coronacrisis is nog geen reden om een verdachte vrij te laten uit de gevangenis. Een man die vastzit in Torentijd in Middelburg, heeft daar vergeefs bij de rechter om gevraagd. Rolf Bosboom Middelburg Meer dan honderd Zeeuwen zijn inmiddels in het ziekenhuis met Covid-19 opgenomen of opgeno men geweest. Theo Giele Middelburg En inderdaad. Wat boffen we

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2