Duffy doet haar verhaal over brute verkrachting 44 S(WEiltë DIE HIW tt ONVERKOCHTE BLOEMEN NAAR ZORGCENTRA BRENGEN. 21 I TS RE film.'' Een voorbeeld is de DFW-titel De Piraten van Hiernaast, een familiefilm. ,,We hebben meer tijd nodig om die aan de man te brengen. Er moeten nog marke ting- en publiciteitscampagnes in gang gezet worden. We proberen dan in het gat te springen dat nu door de familiefilm Peter Rabbit 2, die is uitgesteld, is ontstaan.'' De eerste film die werd uitgesteld is meteen de be langrijkste release van 2020: No Time to Die, het laatste James Bond-optreden van Daniel Craig. Het 007-avon- tuur zou vorige week wereldwijd in première gaan, maar staat nu voor november gepland. „Aanvankelijk hoorde ik her en der nog schamperende geluiden over deze beslissing", zegt Karel de Vries, manager van Uni versal Pictures Netherlands, die het filmpakket van de grote maatschappijen Paramount, Sony en Universal uitbrengt. ,,Maar achteraf gezien bleek dat ons bedrijf een vooruitziende blik had. Grote producties werden later ook door andere filmmaatschappijen doorgescho ven.'' Legeagenda De resterende agenda voor 2020 ziet er voorlopig kaal uit, ook als de bioscopen in de zomermaanden weer opengaan. De Vries schetst wel een optimistisch beeld: ,,Alle grote sportevenementen zijn afgelast. En on danks dat het dan zomer is, verwacht ik dat de mensen in die periode wel naar de bioscoop willen, als het kan. Velen zullen toch wel snakken naar de collectieve bios coopervaring. Maar dat er aanvankelijk enige huiver zal bestaan om met anderen in een zaal te gaan zitten, be grijp ik ook wel.'' Pruijssers: ,,De filmbranche heeft het over de hele li nie moeilijk. Vooral de bioscopen krijgen klappen. Distributeurs kunnen nog filmpremières uitstellen, maar de bioscopen - zekere de kleinere - zitten in een lastig parket. Ik vrees dat een aantal van hen in de pro blemen komt.'' Wellicht krijgen ook de onafhankelijke filmdistributeurs die geen diepe zakken hebben, het moeilijk. Pruijssers: ,,Voor ons bedrijf valt de schade nu nog mee. Dat komt ook omdat wij al 22 jaar bezig zijn. Was dit 18 jaar geleden gebeurd dan weet ik niet of wij dit hadden overleefd.'' De Vries put moed uit wat hij vorige week uit medi sche hoek vernam. ,,Een van de experts van het UMC Groningen verwachtte dat de nieuwe James Bond wel in november in première kan gaan. Maar hopelijk kun nen de zalen eerder open.'' 'Tijdens mijn verjaardag werd ik gedrogeerd in een restaurant, om vervolgens vier weken lang gedro geerd te worden en naar het bui tenland te worden ontvoerd. Ik werd in een hotelkamer gestopt, waar de dader mij verkrachtte. Ik was doodsbang en durfde niet te vluchten. Ik heb geen idee hoe ik de kracht heb gevonden om die dagen door te komen', aldus Duffy op haar website. Uiteindelijk vloog haar ver krachter terug met haar naar het Verenigd Koninkrijk, waar hij haar opnieuw drogeerde, nota bene in haar eigen huis. 'Ik weet niet of hij mij toen ook weer verkracht heeft. Ik voelde me een zombie. Ik weet wel dat ik niet naar de politie durfde te stappen, omdat ik dacht dat ik anders vermoord zou wor den. Ik kon het risico niet lopen om 'nieuwswaardig' te worden in verband met mijn veiligheid. Dus ik moest mijn instinct volgen. Ik vluchtte en vond een plek waar hij me niet kon vinden.' Ze was zo ondersteboven van wat er was gebeurd, dat ze denkt dat het haar '90.000 uur' heeft ge kost om zich weer enigszins sta biel te voelen. 'Verkracht worden is alsof je doorleeft nadat je bent vermoord. Je leeft, maar je bent dood. Nu schaam ik me niet langer voor dat wat er gebeurd is.' Duffy wil weer zingen. 'Een derde van mijn leven is al ver woest door dit incident. Ik wil me zelf, en alles wat ik in de muziek heb bereikt, niet zomaar uitvlak- Ik betwijfel of ik ooit weer de zangeres zal zijn die mensen kennen ken.' Maar eerst heeft de Britse zangeres nog even rust nodig. 'Ik zal nu weer terugkeren naar de stilte. Ik wil weer werk uitbren gen, maar betwijfel of ik ooit weer de zangeres zal zijn die mensen kennen', schrijft Duffy. Ze besluit: 'Nu kan ik dit decen nium achter me laten. Nu ben ik vrij.' SIRE.NL/DASUEF UITGESTELD Welke films halen (nog) niet de bioscoop? dinsdag 7 april 2020 GO Distributeurs stellen films uit die in de zomer zouden verschijnen, soms zelfs met een jaar. De familiefilm Peter Rabbit 2: The Ru naway de nieuwe Ghostbusters-film, Fast and Furious 9 en Morbius (een Spider-Man-variatie) gaan naar 2021. Ook de animatiefilm Minions: Hoe Gru Superschurk werd, het vervolg op een van de best bezochte familiefilms van de laatste jaren, gaat naar juni 2021. Warner Bros verplaatst het vervolg op de stripverfilming Wonder Woman van juni naar augustus. De musical In The Heights en de horrorfilm Malignant zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld. Disney, dat ook films van Fox distribu eert, verplaatst de verwachte filmhits Mulan, Black Widow, New Mutants, Antlers en Woman in the Window. Sommige films keren na de herope ning van de bioscopen terug, zoals de hit De Beentjes van Sint Hildegard. Duffy in 2008, het jaar dat ze doorbrak met Mercy, foto afp In een lang en emotioneel be richt op haar website heeft Duffy (35) details gedeeld over de vreselijke periode die ze heeft doorstaan. De Britse zan geres, die in 2008 doorbrak met Mercy, verklaart haar jarenlange afwezigheid van het podium met een schokkend bericht over ont voering en verkrachting. Marlies van Leeuwen —Zangeres Duffy A A A A^k A^ 1 A^ A A^ A^ A I L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21