'Een nummer voor Mark Rutte' 'er@home 20 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Quote van de dag CORONACRISIS CINEMA Voorde filmwereld is de coronacrisis behalve een financiële ramp ookeen ingewikkelde puzzel. Welke films verschijnen nog op het witte doek? En wanneer? Niet alle producties worden zomaar doorgesluisd naar de internetplatforms. Tineke Schouten Vroeg je dat ook aan iTunes toen je muziek kocht? Professionele grappenmakers hebben het lastig deze tijd. Het coronavirus is niet iets om de spot mee te drijven en verzin maar eens een lekkere dijenkletser over volle ic's en de economische rampspoed die ophanden is. Dat is niet te doen. Dus blijft over: gesputter over het coronalied en vooral veel grappen over Ellie Lust (Voetbal Inside), Ellie Lust (Dit Was Het Nieuws) en Ellie Lust (nogmaals VI). waar ik ooit nog eens een wetenschappelijk on derbouwd antwoord op hoop te krijgen. Hoe kan het toch dat we Britt Dekker met z'n allen heel schattig vinden als ze aan de tafel van DWDD oproept om tablets naar het bejaardenhuis te brengen (terwijl dat eigenlijk een verkapte promo was voor haar nieuwe programma) en Ellie maar wat graag verketteren als ze mee werkt aan een lied om dezelfde mensen een hart onder de riem te steken? Ze surfen allebei mee op het sentiment dat leeft, zijn beiden blond en hun bekendheid is hen allebei min of meer over komen - dus leg het mij maar uit. Maar laat ik er niet te lang over door emme ren, want gisteravond begon Britt met dat nieuwe programma, waarin de paarden zijn ver vangen door bejaarden. Omdat het tv-aanbod momenteel allesbehalve een hoorn des over- vloeds is, bestaat de kans dat haar naam morgen weer valt op deze plek. Zijn grapdichtheid is misschien wat lager dan in het pre-coronatijdperk, zijn toon juist serieuzer en fermer. Wat helemaal niet erg is, want vorige week haalde hij, na een voorzet van Quote, plagi aatclubje Rumag genadeloos onderuit. Wat Youp ooit was voor Buckler, is Lubach voor een stelle tje Amsterdams schorem dat te lui is om zelf na te denken en daarom maar puntjes zet tussen kreten die van anderen gejat zijn. Durf je nu nog maar eens in een shirtje van die club te vertonen. Afgelopen zondag begon Lubach over 'lul' Wopke Hoekstra. Ik zette me schrap voor weer een tirade. Maar nee. Lubach, erkend kwelgeest van menig onhandig of onnadenkend politicus, nam het juist op voor onze minister van Finan ciën en zijn ferme non tegen eurobonds. Het le verde een zeer overtuigend filmpje op waarom dat we dat als Nederland inderdaad niet moeten willen. Nu maar hopen dat het in Italië en de rest van Europa net zo viraal gaat als... precies, zijn 'The Netherlands second'-filmpje uit 2017. En het ging bij hem tijdens het coronalied niet over Ellie Lust. Ook weleens fijn. Concerten in streams René Klijn weer op tv Vrijwel elke dag moet Dutch Film- Works (DFW) de grootste onaf hankelijke filmdistributeur van Nederland, de noodscenario's aan passen voor het uitbrengen van films. Willem Pruijssers, eigenaar en man van de praktijk bij DFW: ,,Op dit moment werken wij met drie verschillende releaseschema's, voor mei, juni en juli. Dat moet wel, want als de bioscopen eerder open gaan of langer gesloten blijven, moeten wij daar wel meteen op kunnen inspelen.'' Ook voor de filmbranche is de hamvraag: wanneer is het weer business as usuall Welke titels, die nu op de plank liggen, halen nog de bioscoop? Zo verschijnt de laatste film van regisseur Roman Polanski, het zowel bekroonde als verguisde J'accuse, volgende week on line. Hetzelfde geldt voor Escape from Pretoria, een thriller met Daniel Radcliffe over twee witte Zuid- Afrikaanse gevangenen die vanaf Robben Eiland pro beren te ontsnappen. Pruijssers: „Escape from Pretoria hadden we eerder in de bioscoop willen uitbrengen, maar nu verschijnt die film online, omdat we hem niet langer vast willen houden. Voor je het weet wordt hij door buitenlandse distributeurs al online gezet.'' Met een andere potentiële publiekstrekker - Rund funk: Jagerwachter - mikt DFW op een bioscooppre mière in mei, ijs en weder dienende. Pruijssers: ,,Het is een film met een ingebouwde aanhang die Rundfunk van de televisie kent. Dat maakt het makkelijker voor de marketingcampagne. Maar dat kan niet met elke ,,Ik voel me helemaal zen. Dat is nieuw voor mij, want ik heb het meestal heel erg druk. Dan ren en vlieg ik overal naar toe omdat mijn agenda vol met afspraken staat. Eigenlijk had ik nu nog 39 voorstellingen van mijn show door het land moeten geven, maar dat gaat nu natuurlijk niet door. Dat is natuurlijk triest, ook voor de vele mensen die hieraan meewerken en het publiek." Hoe vul je je dag in? ,,Ik ga driemaal per dag met de honden wandelen. Verder heb ik via de computer veel contact met mijn kinderen en zes kleinkin deren. Normaal gesproken ko men ze hier graag, omdat mijn man fantastisch kan koken. Ik heb deze week ook een nieuw nummer gemaakt als Erna Köt- ter, de vriendin van Mark Rutte. Zij zingt een danklied voor hem. Dat staat nu op mijn website." ,,Zelf spel ik dagelijks de kran ten: nRc en het ^D. Aan boeken kom ik niet toe. Wat kijken be treft heb ik onlangs de oude jaarsconference van Claudia de Breij ingehaald en filmpjes van Koefnoen bekeken. Ik luister, dankzij mijn Colombiaanse schoonzoon, op dit moment veel Spaanstalig. Ook luister ik graag naar Franse chansons." Ellie Lust Het levert wel een interessante vraag op, Dus terug naar de professionele grappenma kers en hun geworstel. Neem Arjen Lubach. dinsdag 7 april 2020 GO MUZIEK Het Koninklijk Concertge bouworkest streamt concer ten. Op maan dag, woensdag en vrijdag om 16.00 uur zijn ze te zien op You- Tube, Facebook en de eigen site. De optredens zijn voor de co ronacrisis opge nomen. TV De bekroonde aflevering van De Schreeuw van de Leeuw (1992) met zan ger René Klijn wordt donder dag herhaald op NPO 2. Die is bijzonder omdat Paul de Leeuw als eerste op de Nederlandse tv een aidspatiënt sprak. 3 "U 0) Wanneer mogen de zalen weer ooen? Nederland zit voorlopig vooral thuis en veel BN'ers dus ook. Wat lezen, luisteren of kijken zij om de dag door te komen? Vandaag geeft comédienne en cabaretière Tineke Schouten (65) haar aanraders. Ab Zagt Hoe beleef je deze tijd? Wat zijn jouw kijk-, luister- of leestips? —Zangeres Erykah Badu op de vraag van fans waarom ze 2 dollar rekent voor een onli- neconcert vanuit huis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20