'Dit is geen sprint, maar een marathon' 'N Vandaag draait het even om CORONAVIRUS 18 Kort Van Dijk blij met steunpakket De Oranje-internationals, de 'Leeuwinnen' en Jong Oranje zijn blij dat ze in deze moei lijke periode iets kunnen terugdoen voor de clubs waar het voor hen ook allemaal begon. De Oranje-spelers stellen samen met de KNVB en sponsor ING 11 miljoen beschik baar, een deel daarvan is voor de 3000 ama teurclubs. ,,We voetballen over de hele we reld in de beste competities'', zegt Virgil van Dijk (28, foto). ,,Maar je vergeet nooit waar je bent begonnen.'' Streep door het Brits Open Het Brits Open gaat niet door. De organisa tie van het oudste en meest prestigieuze toernooi besloot dat gisteren. Het Brits Open was gepland van 16 tot en met 19 juli in het Britse Sandwich. Het is voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog dat het Brits Open is afgelast. De eerste editie van het toernooi was in 1860. Leerdam weg bij ploeg Jutta Leerdam (21, foto) en Koen Verweij vertrekken bij team Reggeborgh. De con tracten van het duo worden niet verlengd. ,,Reggeborgh had Leerdam graag gehouden, maar de partijen kwamen er in de onder handelingen niet uit'', meldt de ploeg. De 21-jarige Leerdam beleefde afgelopen sei zoen haar doorbraak. Ze veroverde onder meer de Nederlandse titel, de Europese titel en de wereldtitel op de 1000 meter. Over een mogelijke nieuwe ploeg is nog niets bekend. 'Duels zonder publiek? Nee!' Een meerderheid van de voetbalsupporters is van mening dat de Nederlandse voetbal competities dit seizoen niet meer uitge speeld moeten worden als er geen publiek welkom is in de stadions. Dat concludeert het Supporterscollectief Nederland na een enquête. Voor zo'n 60 procent van de ruim 12.600 respondenten is het uitspelen van de competitie zonder publiek in de stadions geen optie. Quote van de dag 'Ik vond het leuk om te kijken. De renners zijn er ook ingevlogen. Maar je krijgt niet hét Ronde-gevoel'. Huurling terug naar de Kuip Moeder Guardiola overleden Ze glorieerden op de Olympische Spelen, gingen na hun carrière in de zorg werken en vormen nu de frontlinie van de coronacrisis. Hoe ervaren ze dat? En helpt hun topsportverleden ze daarbij? Joyce Sombroek (29), oud-hockeyster a anderhalf jaar als arts te hebben gewerkt op de spoedeisende hulp, in terne geneeskunde, longziekten en cardiologie, begon ik op 1 maart als huisarts in opleiding in Aals meer. De eerste dagen waren nog redelijk normaal, al snel stond al les in het teken van corona en za gen we alleen nog spoedgevallen. Het onderwijs ligt nu groten deels stil, alles is onderge schikt geraakt. Eerst moeten we hier zo goed mogelijk doorheen komen.Toch denk ik nooit: jeetje, waar ben ik nu in beland? Misschien klink ik nog als een topspor ter, maar ik ben pragma tisch. Ik probeer me te focussen op de dingen waar ik invloed op heb en dat is alles wat met mijn werk te maken heeft. In het begin was ik nog de hele dag bezig met het volgen van het nieuws. Dat is verleidelijk, maar ik heb ook ge leerd hoe belangrijk een goede ba lans is. Dus ik let op mijn rust, ge zond eten, blijven bewegen, maar ook telefonisch bijkletsen met vrienden. Dit is bovendien geen sprint, maar een marathon. 's Avonds probeer ik mijn telefoon uit te zetten of weg te leggen en ga ik bijvoorbeeld lezen. „Afgelopen weekeinde had ik dienst op de huisartsen post. We zitten dan in be schermende pakken in mo biele cabines. Patiënten wach ten in de auto tot we ze bellen en dan mogen ze, alleen, naar bin nen. We meten de temperatuur, het zuurstofgehalte en de ademhalings- r frequentie en luisteren naar hun longen. Mensen met een verden king op corona die heel ziek of be nauwd zijn, sturen we naar het ziekenhuis, maar gelukkig kunnen veel mensen naar huis. Ik heb het nog niet meegemaakt, maar het kan zijn dat ik lastigere gesprekken moet voeren. Bijvoorbeeld met kwetsbare patiënten voor wie het beter is om niet meer opgenomen te worden. Of mensen die zeggen: het hoeft niet meer, die je dan met palliatieve zorg begeleidt richting levenseinde.'' Over per direct stoppen met het seizoen, praten ze al niet meer. Dat is een gepasseerd station, na alle consternatie vorige week waarbij vooral Ajax aanstuurde op het in de praktijk brengen van de hit Make the call, leave it all van de Neder landse rockband De Staat. Stoppen lukte niet, dus gaat het vandaag in de videocall met vertegenwoordi gers van de clubs, de ECV en de KNVB, vooral over financiële af spraken en duidelijkheid voor de nabije toekomst. Niet dat de wens om dit seizoen niet meer in actie te komen, is ver dwenen. Die staat bij veel clubs nog kaarsrecht overeind. Maar de haast om de stekker er nu al zélf uit te trekken, is verdwenen. Simpelweg omdat niet iedereen dat verleden week wilde. Ook Ajax, AZ en PSV schikken zich in dat lot. De clubs willen dinsdag 28 april, afwachten. Die dag wordt immers bekend of premier Mark Rutte en het RIVM toestaan dat de profs weer het trainingsveld op kunnen. Tot die tijd heeft de kNvb de tijd om alle gevolgen van stoppen of tot 3 augustus doorgaan zonder pu bliek uit te kristalliseren. Directeur Eric Gudde verzamelde de afgelo pen dagen in Zeist dan ook alle vra gen die leven bij de clubs. De be langrijkste kwesties die de KNVB moet trachten te beantwoorden zijn financiële vraagstukken. Hoe serieus moeten de clubs bijvoor beeld de dreigementen van de UEFA om clubs van landen die zelf besluiten te stoppen uit te sluiten eigenlijk nemen? En hoe groot is de kans dat FOX Sports de hand op de knip houdt als de clubs zélf de stek ker uit de eredivisie trekken? Het gevoel, in beide gevallen, is 'dat het allemaal wel los zal lopen'. Maar als dat toch niet zo is, missen de clubs dinsdag 7 april 2020 VOETBAL GOLF SCHAATSEN VOETBAL -Amstel Gold Race-directeur Leo van Vliet over de virtuele 'Vlaanderen' VOETBAL Feyenoord haalt Bart Nieuwkoop (24, foto) ko mend seizoen terug naar de Kuip. De 24- jarige rechts back is dit seizoen op huurbasis ge stald bij Wil lem II, waar hij zeventien competitie wedstrijden in actie kwam. Feyenoord gaat ervan uit dat Rick Karsdorp niet meer terug keert. VOETBAL De moeder van Pep Gu- ardiola (foto) is in Spanje overleden aan het coro navirus. Dat heeft zijn club Manchester City bekend gemaakt. De moeder van Guardiola werd 82. ,,Iedereen bij de club leeft mee met Pep, zijn familie en al hun vrien den'', schrijft Manchester City op Twit ter. Arts zijn is voor hen nu topsport Tekst: Rik Spekenbrink Joyce Sombroek houdt een tegenstandster van scoren af in 2016, Conny van Bentum maakt zich op voor een race in 1984 en Maaike Head gaat volle bak in 2012. FOTO'S ANP, HOLLANDSE HOOGTE, AFP o a 0) De clubs in het betaald voetbal, KNVB en Eredivisie CV praten vanmiddag weer met elkaar. Ging het verleden week over stoppen of niet, nu ligt de kwes tie hoe ze er met elkaar financi eel uit moeten komen op tafel. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18