Nieuw helmgras voor Schouwse duinen Vast voor witwassen en 7 MONITOREN BEZOEKERSSTROMEN PRIMEUR IN ZEELAND Voor het eerst zette de politie gisteren drones in om bezoekersstromen op Schouwen in de gaten te houden. Eerst op de Brouwersdam, later boven de Kop van Schouwen. Hoewel het vooral met kiters op de Grevelingen wel druk was, werd er niet gewaarschuwd of gehandhaafd. Als het gezin Van Ha gen zondagmiddag de strandtrap oploopt, laten ze een nagenoeg verlaten strand achter zich. Slechts links en rechts in de verte lopen wat mensen. Alleen, of met zijn tweeën. Zelf zijn ze met zijn vieren vanuit Rozenburg, op veertig minuten rijden, naar de badplaats gekomen. ,,We zochten een parkeerplaats waar het rustig was", verklaart vader Marcel die keuze. ,,En we komen hier ook va ker", vult zijn vrouw Iris aan. De dag ervoor zijn ze zeehonden gaan spotten op de Brouwersdam. Hoewel het op hun stek normaal altijd kassa is, zagen ze er zaterdag niet één. „Misschien zaten ze ook in quarantaine", zegt zoon Julian grappend. ,,Dat moeten ze ook voor ze vrijgelaten worden." Op diezelfde Brouwersdam, maar dan aan de 'binnenzijde', is het wel druk met kiters. Dat viel ook de politie op toen ze met een drone boven het gebied vloog, zegt woordvoerder Mireille Aalders. ,,Maar op het water hielden ze net jes afstand van elkaar. Op de kant ging dat wat moeilijker, maar er is niet gewaarschuwd of op gehand haafd." Het is voor het eerst dat de poli tie in Zeeland een drone inzet met als doel om bezoekersstromen te monitoren, zegt Aalders. Dat doen ze vooral op plekken die met de auto moeilijk bereikbaar zijn. En ja, die zijn er ook op de Brouwers dam. Later op de middag vliegt de drone nog boven de Kop van Schouwen, waar het beeld heel erg rustig is. Die indruk had Paul Begijn ook al. De boswachter van Natuurmo- Mensen die we aantreffen zijn veelal locals numenten had samen met col lega's en handhavers dit weekend veel ogen, zoals in de Zeepedui- nen, het gebied rond Slot Haam stede en aan de zuidkust van Schouwen. ,,In die gebieden was het overal erg rustig", zegt Begijn. ,,In tegenstelling tot twee weken geleden toen het behoorlijk druk was. Nu geven de mensen massaal gehoor aan de oproep om thuis te blijven. Mensen die we aantreffen zijn veelal locals die een rondje lo pen of fietsen." Het strand bij Westenschouwen is al net zo leeg als dat van Re- nesse. Een supper waagt zich op het nog koude water, rechts vliegt een hond alle kanten op. Ruimte zat. Leanne van der Wekken en Saskia Verkaart, die in een jeep over het strand aan komen rijden, hoeven geen moeilijke manoeu vres uit te halen om bij strandpa viljoen De Buurman te komen. Normaal gesproken hadden ze dMr nu gewerkt. ,,We zijn een tijdje open geweest voor afhaal", zegt Leanne, maar dat liep niet zo goed. Om daar dan al die appara tuur voor in te schakelen..." Nu zijn ze samen de strandhuisjes die de familie Van der Wekken exploi teert maar aan het verven. Die wa ren gelukkig net opgebouwd. Met een nieuwe laag zijn d^e in ieder geval klaar voor een nieuw sei zoen. VLISSINGEN De politie heeft za terdagavond een 37-jarige Vlissin- ger aangehouden op verdenking van witwassen en het bezit van harddrugs. De man reed in zijn auto over de boulevard in Vlissingen toen hij door politieagenten aan de kant werd gezet. Deze zagen dat de man een grote hoeveelheid geld op zak had, waar de man geen verklaring voor kon geven. De man is hierop aangehouden op verdenking van witwassen. Uit onderzoek bleek dat de man ook ruim 30 gram amfeta mine en ruim 5 gram MDMA-kris- tallen op zak had. Het geld en de drugs zijn in beslag genomen. Door de zuidwesterstormen in de eerste maanden van 2020 moest er wat gedaan worden om de kust en duinen bij Wes- tenschouwen een handje te helpen. De neven Daniël (donkere broek) en Hans van Belzen de den dat door helmgras te plan ten in opdracht van het water schap. Het helmgras houdt de ver stuiving van zand tegen waar door deze niet over de duinen waait en het bevordert ook de groei van de duinen. Het helmgras wordt op een an dere plek geoogst en afgesne den op de juiste hoogte en her plant. maandag 6 april 2020 SD Politiedrone vliegt boven Schouwen Michiel Bouwman Burgh-Haamstede -Paul Begijn, boswachter WESTENSCHOUWEN A Daniël van Belzen (op de voorgrond) en zijn neef Hans planten helm gras in de dui nen van Wes- tenschouwen. FOTO SANDRA SCHIM- MELPENNINK Het gezin Van Hagen verlaat het nagenoeg lege strand bij Renesse. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41