II 8 ZEELAND Holle Bolle Gijs zwijgt en 'wachttijd vanaf hier: 30 minuten' geldt even niet. De Efteling is dicht door corona en deze krant legde de onwerkelijke stilte vast. onze gasten onbedoeld verstoren. Dan stuif ik er meteen op af en grijp ik in." Ze moet zich dan ook inhouden bij het zien van al die vrachtauto's, bedrijfsbusjes en veegwagens die nu ongehinderd over de wandelpaden rijden. „Werkzaamheden in het park die nen altijd voor of na sluitingstijd te gebeuren." Op allerlei plekken wordt, met inachtneming van de opgelegde coronamaatregelen, gewoon door gewerkt. De rustbanken worden nog schoner gepoetst, de hoge drukspuit maakt overuren om de vogelpoep van het asfalt te verwij deren. De groenploegen doen wat ze altijd in de lente doen: het voor jaar in de perken planten. De tien duizenden tulpen en narcissen staan in bloei, nog even. ,,Zo prachtig al die kleuren, maar de gasten zullen er dit jaar niets meer van zien, vrees ik. Gelukkig heb ben we de vergeet-me-nietjes nog", merkt Klis fijntjes op. Zangeres Zonder Naam Bij de wildwaterbaan Pirana zijn de bouwvakkers schaften, maar speelt hun onafscheidelijke radio vrolijk door. 'Gitaarmuziek klonk door de Mexicaanse nacht', zingt de Zangeres Zonder Naam wel heel toepasselijk op de nieuwe, houten vlonder van het terras bij Casa Ca- racol. ,,Hier voeren we gepland on derhoud uit. Normaal gesproken zouden we uiteraard de bouw plaats met schermen aan het zicht van onze gasten hebben onttrok ken, maar dat hoeft nu niet." Bij de steile duikachtbaan Baron 1898 staat een hoogwerker met een monteur in het bakje en een paar collega's op de grond. Via sociale media wordt de Efte- ling nog een beetje bij de mensen thuis gebracht. Ook de fans dragen daar zelf hun steentje aan bij. Want de trouwe abonnementhou ders missen het park. ,,Ze zijn er anders iedere dag of een paar keer in de week. Ik heb zelfs vaste gas ten die 'morgen ben ik er niet' tegen mij komen zeggen." Op het Anton Pieckplein geen vaders en moeders die zwaaien naar hun stralende kinderen in de nostalgische draaimolen. De slak- kengondels van het Volk van Laaf zijn eenmalig in een lange rij ach ter elkaar geparkeerd. ,,Dit voelt allemaal zo onnatuurlijk", ver zucht Anja Klis nog maar eens. Eeen enkele kabouter opent, alsof er niets aan de hand is, toch een luikje. Maar verder slaapt iedereen in het Sprookjesbos. De schoentjes dan sen niet, uit de paddenstoelen komt geen muziek. Overal staat het geluid uit, behalve dat van de sproei-installaties en van de vo gels. Corona heeft van de Efteling tijdelijk een stiltegebied gemaakt. ,,Dit voelt heel onnatuurlijk", zegt Anja Klis, terwijl ze ons voor gaat door het vrijwel verlaten at tractiepark. Als iemand het kan weten is zij het, de huidige opera tioneel dutymanager kwam deze week exact 39 jaar geleden in dienst. De rasechte Kaatsheuvelse kent alle hoeken en gaten en loopt op een werkdag soms wel tien ki lometer. ,,Ik kijk vooral naar beto- ver-brekers, zoals wij die noemen. Mensen of situaties uit de gewone wereld die de betovering verbre ken, de wonderlijke beleving van Dit voelt allemaal zo onnatuurlijk maandag 6 april 2020 PM geen rijen 4 Doodse stilte bij de attrac ties in de Efteling. Boven het Spookslot en de Vogel Rok. In het midden het Anton Pieckplein en Carnaval Festival. Onder: achtbaan Joris en de Draak. FOTO'S ROEL VAN DER AA Nico Snels Kaatsheuvel - Anja Klis, operationeel dutymanager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36