CORONAVIRUS £3 Thuis blijven en volhouden! Burgemeester wil actie tegen wielertoeristen CORONAVIRUS Poetsbeurt 'Ik liep als een zombie rond, echt even van het padje: wat nu?' In de tuin verrijst een kippenhok 2 Commentaar Ondanks het fraaie lenteweer hebben Zeeuwen zich in groten getale aan de oproep van de regering gehouden om thuis te blijven. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) is op zich tevreden over de zelfdiscipline die Zeeuwen zich van wege het rondwarende coronavirus opleggen, maar zag giste ren wel te veel groepen motorrijders en fietsers. Zaterdag waren de stranden leeg. Ook in toeristische pleis terplaatsen als Renesse, Hulst en Sluis was het stil op straat. Zelfs op de boulevard in Vlissingen viel de drukte mee. In na tuurgebieden zoals de Kop van Schouwen, waar met drones werd gesurveilleerd, liepen maar enkele mensen. Gisteren, toen het kwik boven de 20 graden piekte, kantelde het beeld iets. Er waren enkele incidenten. De politie haalde 's nachts feestende jongeren uit een kleedkamer op het sport park Veerse Poort in Middelburg. In Lewedorp had een man acht bewoners op bezoek. Verder waren er zorgen over groe pen Vlaamse amateurwielrenners die in de gemeente Hulst toerden. En waren er nog best veel campers te spotten bij Westkapelle, de Oesterdam en de Brouwersdam. Verder waren er veel motorrijders en autoclubs op pad. Kennelijk wordt het voor een aantal mensen al moeilijk om de corona-richtlijnen te volgen. De VRZ beraadt zich nu terecht of maatregelen nodig zijn tegen colonnes fietsers en motorrij ders. Thuis blijven en gepaste afstand houden, blijft van levens belang om de pandemie te beteugelen. Dat blijkt namelijk ef fectief: het aantal ziekenhuisopnames daalt. Volhouden dus! Thuis blijven en gepaste afstand houden, blijft van levensbelang om de pandemie te beteugelen Hoeveel het er zijn, en of het nou Belgen of Nederlanders zijn, dat doet er volgens burgemeester Mul der niet toe. ,,Het is heel onverstandig in grote groepen wat dan ook te doen. Je ziet de vijand, het coronavirus, niet, maar we zijn wel in oorlog." Een telefoontje gistermorgen van ALMANAK Die zorgmedewerkster uit Mid delburg kon een schaterlach niet onderdrukken toen ze te rugdacht aan een anekdote van vroeger. Ze was als twintiger werkzaam in een verzorgings huis in Vlissingen. Een van de taken was het reinigen van de kunstgebitten en om tijd te winnen bedacht ze om deze te een inwoonster van Hulst die bij de bakker netjes in de rij stond te wachten, deed bij Mulder alle alarmbellen rinkelen. ,,Ze vertelde door een grote groep wielertoeristen, volgens haar uit België, bijna voor de sokken te zijn gereden. Je mag fietsen, maar niet over de grens en maximaal met z'n tweeën." Volg je die regel niet, dan loop je in België de kans een boete te krij gen van 250 euro per persoon. In Nederland liggen de boetes op basis van de van kracht verklaarde nood verordening nog hoger, als je wordt gepakt, op 390 euro per persoon en op 95 euro tot vijftien jaar, plus ne gen euro administratiekosten. Tip? redactie@pzc.nl verzamelen in een teil. Om ze vervolgens in een keer grondig te wassen. Na de poetsbeurt deed zich ech ter een probleem voor: de Mid delburgse wist niet meer welk gebit bij wie hoorde. Het passen van de gebitten door de patiënten heeft destijds nog enige tijd geduurd VLISSINGEN GGD Zeeland stopt met dagelijkse corona-update Motorrijder gewond na botsing tegen boom Een motorrijder is gister middag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in Ritthem. De man botste met zijn motor tegen een boom. Het ongeval gebeurde rond 13.30 uur op de Groene Landweg. De man, die onderweg was met enkele andere mo torrijders, reed door nog onbekende oorzaak tegen een boom aan. De motorrijder is met onbe kend letsel per ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. De weg was na het ongeval enige tijd af gesloten voor auto's. TERNEUZEN Zeeuwse patiënt naar UZ in Gent RINIE VAANE Rijinstructeur Rinie Vaane ging tot voor kort met 130 kilome ter per uur door het leven. ,,Geen tijd! Elke dag autorijles geven, cur sussen en opleidin gen in Zeeland en Brabant, allemaal leuke activiteiten met vrienden en kennissen. Dat viel in een klap stil. Het FAMILIE MEIJER één dag. „Opeens drong het tot me door: dit is géén vakantie. Wat nu? Ik kan niet eens op be zoek bij vrienden!" Geluk bij een ongeluk: het was een zootje in de kasten, de berging en de ga rage. Nu zijn ze opgeruimd als nooit tevoren. En dan was er nog dat stuk tuin, waar de Meijers sinds de verhuizing vijf jaar geleden nog altijd een be stemming voor zochten. Daar verrijst nu een kippenhok. ,,Ik heb al palen geslagen en hout gezaagd", meldt Jacky trots. Echtgenoot Sebas en de zussen Silver (l) en Hailey dragen ook hun steentje bij. maandag 6 april 2020 Jan-Frans Mulder, burgemees ter van Hulst, wil actie tegen wielertoeristen die ondanks alles door Zeeuws-Vlaanderen blijven koersen. Hij doet dit na klachten van bewoners. Harmen van der Werf Hulst De GGD Zeeland is ge stopt met het geven van dagelijkse cijfers over het aantal besmettingen en dodelijke slachtoffers van het coronavirus. De reden daarvoor is dat de cijfers geen reëel beeld meer geven van het aantal besmettingen. Dat komt door het gewijzigde testbeleid van het RIVM. Het nieuwe beleid is er vooral op gericht om kwetsbare mensen te vin den, hen te beschermen en beter te kunnen be handelen. Het aantal be vestigde positief geteste personen is zo geen goede graadmeter meer voor het totale aantal be smettingen in de regio. RITTHEM Een Zeeuwse coronapa tiënt is zaterdag vanuit Terneuzen overgebracht naar het Universitair Ziekenhuis Gent. In het Vlaamse ziekenhuis is nog voldoende capaci teit om alle patiënten op te vangen. De woordvoerder van het UZ Gent, Lies Ke tels, laat weten dat er al jarenlang wordt samen gewerkt met het Zorg- Saam ziekenhuis in Ter- neuzen. Ook in deze cri sis werken de ziekenhui zen samen. Toch staan er volgens de woord voerder nog geen nieuwe coronatransfers op het programma. Rijinstructeur Rinie Vaane moest even omschakelen, maar is nu zijn huis levensloopbestendig aan het maken. FOTO LEX DE MEESTER kostte me echt even moeite om dat te ac cepteren. Ik zou in maart mijn veertigja rig jubileum vieren, ging ook niet door. Ik liep als een zombie rond, echt even van het padje: wat nu?", zegt de Middelbur ger. Na een week viel alles op zijn plek. ,,Ik kreeg de rust om iets te gaan doen: ons huis levensloop- bestendig maken. In juli word ik 65, daarna nog een kleine twee jaar en dan met pensioen. En nu kan ik zeggen: dat lijkt me toch ei genlijk wel leuk. Rare gewaarwording, om daar op zo'n manier achter te moeten komen." Pluk de dag, is het devies van Jacky Meijer uit 's-Heer Hen drikskinderen tegenwoordig. Tot drie weken terug had ze het al tijd razend druk. Als gastouder ving ze vier dagen in de week kinderen op, de twee hockey ende puberdochters moesten gehaald en gebracht worden. „Tussendoor ging ik dan zelf sporten. Altijd tijd te kort, na tuurlijk. Toen opeens zes van de zeven ouders geen opvang meer nodig hadden, de meiden niet meer naar hockey konden en de sportschool sloot, dacht ik: dat is lekker!" De blijdschap duurde precies Zussen Silver (l) en Hailey bouwen samen met Sebas Meijer een kippenhok. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30