Normaal CORONAVIRUS Politie haalt feestende jeugd uit kleedkamer Snel tolvrij maken tunnel lijkt ver weg 2 MARLEEN BLOMMAERT &E MAAN&ASOCHTENb Column In de vroege ochtend hang ik de klamme was op de draad. Mijn handen verkleumen langzaam. De wind bolt de witte lakens en snijdt door mijn te optimistisch gekozen voorjaarstrui. Ik ril. Een winddichte jas was meer op zijn plaats geweest. uurtje. Wanneer het lukt om een plekje zonder wind te vinden, is ie al in staat om weldadig te warmen: echt terrasweer. Maar de terrassen zijn leeg, de stoelen gestapeld als wachters voor de deur. Wachtend op het loslaten van de regels rond de afstand die we tot elkaar moe ten bewaren. De meeste horeca- eigenaren zien de toekomst met vrees tegemoet. Wie dit uit wil zingen, moet diepe zakken heb ben. Ik prijs me gelukkig met een inkomen dat niet meteen wegvalt. genieten van de natuur, zonder de openbare weg op te hoeven, krijgt nog meer betekenis dan hij al had. Ik spreek erover met mijn vriendin in Kleverskerke. We tonen trots in de videochat onze hondenroedels aan elkaar en slaken vele oh's! en ah's! Daarna constateren we dat in een omgeving waar natuur en ak kers domineren het is alsof alles zijn gangetje gaat. De schapen gra zen met hun lammeren nog steeds vrolijk in de wei, de ganzen broe den in het riet en de uilen roepen tijdens iedere schemer naar elkaar. tuin loop en de kersenbloesems tegen een strakblauwe lucht staan te pronken, is de crisis inderdaad veraf. Ik denk aan de mensen die drie hoog achter met kroost ge vangen zijn in de stenen van de stad. De stad met lege winkelstra ten, lege pleinen en gesloten thea ters. DE STELLING Vandaag: Coronadiscipline valt me zwaar Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Politie zet acht man uit huisbar Rijverbod voor twee mannen Goes Leerlingen winnen met ruimteschip Agenten zagen rond 1.45 uur fietsen staan op het terrein, dat vanwege de noodverordening is afgesloten. Bij de kleedkamers hoorden ze harde muziek en stemgeluiden. Er werd onder meer gezongen: 'quaran taine, quarantaine'. De agenten klopten op de deur van het kleedlokaal, waarna het ineens heel stil werd. Het bevel werd gegeven om de deur te ope nen, maar dat werd genegeerd. Ook na aandringen van de agenten bleef de deur dicht. Iemand die een sleu tel had werd gebeld en liet de agen ten binnen. In de kleedkamer bevond zich een elftal jongens tussen de 17 en de 20 jaar oud, allen afkomstig uit Middelburg. Hun wordt verweten dat ze het verbod om samen te scholen hebben genegeerd. De offi cier van justitie bepaalt welke sanc ties er volgen. Niet te geloven Het complex wordt gebruikt door de voetbalclubs Zeelandia Middel burg en MZVC. Zeelandia Middel burg-voorzitter Remy Verhage weet niet hoe de jongeren aan een sleutel kwamen. ,,Ook als het geen coronacrisis is, ben je er als club na tuurlijk niet blij mee dat jongens zomaar de kleedkamer in komen. Maar onder deze omstandigheden is het helemaal niet te geloven. Je Blijkbaar lopen er mensen rond die hun verantwoordelijkheid niet nemen leest dat dit soort dingen in het land gebeurt, maar nu komt het wel heel dichtbij. Blijkbaar lopen er mensen rond die hun verantwoordelijkheid niet nemen. Sancties Of de jongens leden van de club zijn, weet Verhage niet. ,,Om priva- cyredenen zegt de politie niks over de identiteit van de j ongens. Dus of ze lid zijn is niet bekend, laat staan of er eventuele sancties vanuit de vereniging volgen.'' De sleutel waarmee de groep het complex binnendrong is volgens Verhage ooit uitgegeven door de club. ,,Maar sinds vorig jaar is de sleutel als vermist opgegeven. Hoe ze eraan zijn gekomen weten we dus ook niet.'' Sterke argumenten heeft hij voor een tolvrije tunnel, vindt Liefting, oud-wethouder van Terneuzen. ,,De marinierskazerne zou er ko men om het verlies aan rijksdien sten in Zeeland goed te maken. En waar zijn die het eerst verdwenen? Uit Zeeuws-Vlaanderen. Een tolvrije tunnel zal heel Zee land ten goede komen. Jaarlijks wordt ruim dertig miljoen euro aan de Zeeuwse economie onttrokken door het innen van tolgeld. En bo vendien, het is niet te rechtvaardi gen dat nog jarenlang moet worden betaald voor de enige wegverbin ding tussen Zeeuws-Vlaanderen en de rest van Nederland, die niet over België gaat." Wientjes, die het Rijk moet advi seren over een compensatiepakket voor het schrappen van de mari nierskazerne, heeft dit alles ook aangehoord. Hij leek Zeeland Tol vrij weinig kans te geven. ,,Zeeuwse bestuurders willen er niet van weten", maakte Liefting uit het gesprek met Wientjes op. ,,Zij gaan voor het éne na het an dere prestigieuze project, als het verder optuigen van een technische campus Zeeland en een snellere trein met de Randstad." Liefting denkt niet aan opgeven. ,,Het lukt nu misschien niet, maar dit kan niet zo doorgaan. De scheefgroei in Zeeland is te groot." De tolperiode eindigt officieel in 2033, als de tun nel na dertig jaar is afbetaald. Ik denk aan de mensen, gevangen in de stenen van de stad pen in een van de rustige super markten in Hulst. Die zijn nu een maat te groot voor de bevolking uit de omgeving, nu de zuiderbu ren gedwongen achter de grens verscholen blijven. De enkele Bel gische klant die een smokkelroute vond, laadt schichtig om zich heen kijkend zijn kofferbak vol. maandag 6 april 2020 De zon is hier pas over een De tuin waarin ik dagelijks kan Terwijl ik met de honden door de Reageer op pzc.nl Zaterdag: Ik vermaak me prima dit week einde 951 reacties LEWEDORP De politie heeft in de nacht naar zondag meer dere mensen wegge stuurd uit een woning in Lewedorp, waar een ruimte was omgebouwd tot een bar. De 59-jarige bewoner van het pand kreeg een waarschuwing wegens overtreding van de noodverordening rond corona en wegens ge luidsoverlast. Er waren acht mensen op bezoek in de 'bar', waar niet ge noeg plek was om ander halve meter afstand te houden. De bewoner was het er niet mee eens en was van mening dat hij niets te maken had met de geldende regels. MIDDELBURG Twee mannen, een 26-ja- rige Middelburger en een 21-jarige uit Meliskerke, hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag in Middelburg een rijverbod gekregen omdat een speekseltest uitwees dat ze mogelijk wiet of hasj hadden gebruikt. De 26- jarige Middelburger over handigde op de Prinses Beatrixstraat de politie zelf een zakje met soft drugs. Bij beide verdach ten is bloed afgenomen om te controleren of ze te veel werkzame stof in hun bloed hadden. De beide mannen kregen een tijdelijk rijverbod van 24 uur. Leerlingen van het Goese Lyceum hebben een landelijke ruimte vaartwedstrijd gewon nen. Ze moesten een capsule bouwen die aan de buitenkant een hitte van 300 graden Celcius kan weerstaan. Ook moest de capsule zo goed geïsoleerd zijn dat het binnen niet warmer wordt dan 30 graden. De capsule van het Technasium-team van het Goese Lyceum was bestand tegen een tem peratuur van 1000 gra den. Nummer twee lag met driehonderd graden duidelijk lager, nummer drie vloog in brand. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag elf jongeren uit een kleedkamer gehaald op sportpark Veerse Poort in Mid delburg. Ze hielden zich daar schuil om te feesten. Eldridge Pentury Middelburg -Remy Verhage, voorzitter Zeelandia Middelburg Het versneld tolvrij maken van de Westerscheldetunnel ter compensatie van het schrappen van de marinierskazerne in Vlis- singen lijkt een brug te ver. Voorzitter Cees Liefting van de begin maart opgerichte Stich ting Tolvrij Zeeland heeft die in druk overgehouden aan een re cent gesprek met rijksadviseur Bernard Wientjes. Harmen van der Werf Terneuzen Wekelijks doe ik de boodschap HET WEKELIJKSE &IPJE IM &E COROMAHAAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2