Meeste Zeeuwen houden zich ondanks warm weer aan oproep thuis te blijven maandag 6 april 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Door het mooie lenteweer en de zonovergoten stranden was het verleidelijk om naar buiten te gaan, maar het over grote deel van de Zeeuwen hield zich afgelopen week einde toch aan de oproep om thuis te blijven. Ondanks en kele incidenten is de Veilig heidsregio Zeeland tevreden over de zelfdiscipline van de Zeeuwen. Frank Balkenende Vlissingen De stranden bleven op een enke ling na leeg. Ook in toeristische pleisterplaatsen als Renesse, Domburg, Hulst en Sluis was het stil op straat. Bijna nergens waren toeristen te zien. Ook in natuur gebieden zoals de Kop van Schou wen liepen maar een handvol mensen. Dat waren mensen uit Renesse en Haamstede, met het gezin en/of hond. De politie hield dat gebied met drones in de gaten. Op de boulevard in Vlissingen viel de drukte op zich mee, tot gistermiddag groepen motorrij ders wandelaars de stuipen op het lijf joegen door wheelies te ma ken. Daarop besloot de gemeente de boulevard voor wegverkeer af te sluiten. Ook op Schouwen en aan de Veerse Gatdam waren veel motorrijders onderweg. Op meer plaatsen ging het even mis. In Zeeuws-Vlaanderen trok ken inwoners aan de bel toen ze groepjes Vlaamse wielertoeristen langs zagen zoeven. De Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder wil actie tegen groepen wielren ners die 'ondanks alles door Zeeuws-Vlaanderen blijven koersen'. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) beraadt zich deze week of en op welke manier ze moet op treden tegen colonnes wielren ners, motorrijders en autoclubs. ,,Het kan niet zo zijn dat groepjes wielertoeristen de grens overste ken. Van de week voeren we daarom overleg met de gouver neurs van Vlaanderen", zegt VRZ-voorzitter Jan Lonink, te vens burgemeester van Terneu- zen. Corona-feestje In Middelburg maakte de politie in de nacht van zaterdag op zon dag een eind aan een corona feestje in een kleedkamer op Sportpark De Veerse Poort. De elf jongeren die 'corona-liederen' zongen, weigerden de deur te openen, waarop de politie de sportvereniging vroeg een sleutel te brengen. In de kleedkamer be vonden zich elf jongeren van tus sen de 17 en de 20 jaar oud, allen afkomstig uit Middelburg. In Terneuzen werd de Schelde- dijk bij de Churchillaan afgeslo ten omdat jongeren er samen- groepten. Ook in het haventje van De Griete bij Terneuzen hielden j ongeren zich niet aan het samen scholingsverbod. Op de Grevelin- gendam signaleerde Rijkswater- Het begrip en de saamhorigheid zijn groot -Jan Lonink, VRZ-voorzitter staat dat kitesurfers onvoldoende afstand van elkaar hielden. De po litie verbaliseerde in de nacht van zaterdag op zondag een 59-jarige inwoner van Lewedorp die met acht mensen een feestje vierde in een ruimte die was omgebouwd tot bar. De politie greep in nadat buren hadden geklaagd over ge luidsoverlast. Desondanks geeft Lonink Zee land een pluim. ,,Gezien het weer zeker. Het begrip en de saamho righeid zijn groot. Mensen snap pen dat we de Zeeuwse zieken huizen niet onnodig moeten be lasten. En wat ons betreft kunnen ze best even naar buiten, want Zeeland biedt voldoende ruimte. Zolang ze dat maar niet in groe pen doen en anderhalve meter af stand houden." e ZEELAND2: commentaar Lein en Lena met hond Teun (onder) uit Middelburg op een verlaten strand gisteren in Zoutelande. In Breskens (linksboven) lege terrasjes en in het centrum van Hulst (midden) was het normaal gesproken volle bak geweest. Op de boulevard in Vlissingen (rechts) drukte met auto's en jongeren. fotos lex de meester, harmen van der werf It Stranden blijven vrijwel leeg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29