Sportverslaggevers in coronatijd 'N a 'W i I alles op alles voor werk in de zorg. Plaats kosteloos uw zorgvacature! a nationale vacaturebank MEDIA CULTUUR 23 atuurlijk, er zouden veel mooie sportevene menten aankomen met het EK voetbal als hoogtepunt, maar ik ben er heel nuchter on der. Het is niet anders, andere dingen zijn belangrijker. Ik heb zelf net twee weken in quaran taine gezeten. Ik was op winter sport geweest en voelde me niet lekker, dus heb geen risico geno men. Ik zou deze zomer een rol krijgen in het EK-programma en presenteren tijdens de Olympi sche Spelen. ,,Maar de evenementen zijn ook niet voorbij hè, alles schuift op. Nu krijgen we volgend jaar een drukke zomer. Het grappige: ik zou dan eigenlijk gaan trouwen. In mei, of juni. Dan zou het rustig zijn. Nu niet dus. Die datum gaan we verzetten, of vervroegen. Dat gaan we nog bekijken." ielrennen is mijn bijbaan, ik ben als co-commentator niet in dienst van de NOS. Ik heb een eigen bedrijfje als organisa tieadviseur. Dat ligt stil. Dus van twee banen heb ik er opeens nul. ,,Ik heb geen zicht op inkomen. Dat is heftig, maar ik hou het hoofd koel. Ik doe andere dingen, zoals een podcast maken met NOS-collega Steven Dalebout. En ik bereid me met mijn bedrijf voor op de tijd die komen gaat. Ik denk dat we als land onherroepe lijk terug gaan naar de basis. We reden elke dag in de file naar een kantoor om dingen te gaan doen die we thuis ook kunnen doen. Het zou een aanfluiting zijn als we na deze crisis weer met zijn allen in de file gaan staan. ,,Ik ben met de toekomst bezig, al levert dat nu nog geen geld op.'' k ben voor niets naar Mel bourne gereisd en heb daarna al zeven grands prix gemist. Van China en Vietnam tot Monaco, Barcelona en Zand- voort. Aan de andere kant: als je zoveel weg bent, is het ook wel eens lekker om langer thuis te zijn. Het is ook gemakkelijk, want er is geen alternatief. ,,Er is meer tijd voor andere dingen. Voor zelfreflectie. Voor onlineradio en ik ben weer mu ziek gaan maken. Housemixen. ,,Ik hou van verschillende din gen, zoals een kinderboek schrij ven. Wilde ik altijd al. Nou, het is er. Op 16 april verschijnt Snelle Sam. Over een jochie dat in aanra king komt met de autosport. En op Strandpoort terechtkomt. Het is al even af, daarom is regel twee nu zo curieus. Als de moeder Sam roept voor het eten zegt ze: 'Was je wel goed je handen?'. Bizar als je kijkt naar het nu.'' ot nu toe is de Tour nog steeds niet afgelast, al kan ik me niet voorstel len dat ik in juli met de Avonde tappe-tafel door Frankrijk cross. We hebben meerdere scenario's: gewoon naar Frankrijk, een Avon detappe vanuit Nederland of na tuurlijk helemaal geen Tour. De Olympische Spelen zijn al naar volgend jaar verzet. Ik zou in juli van Parijs in één keer naar Tokio gaan. Langzaam went het dat het niet doorgaat, hoe gek dat ook is. ,,Ofik nu meer vrije tijd krijg? Daar denk ik liever nog niet over na, daar word ik onrustig van. We maken nog elke dag het Sportjour naal en hoewel we al die uren ko mende zomer niet meer kunnen vullen, zijn we nu extra blij met ons archief. We hebben EK '88 al gehad, Nederland - Spanje uit 2014 en gisteren de Ronde van Vlaanderen van Niki Terpstra. ,,Het is jammer dat een waan zinnige sportzomer uitblijft, maar het is ook weer niet zo erg toch? in de strijd tegen het coronavirus wordt er een groot beroep gedaan op de zorgsector in Nederland. Nationale vacaturebank bedankt zorgverleners voor hun inzet in deze moeilijke tijd. plaats op nationalevacaturebank.nl/zorgvacature maandag 6 april 2020 GO 'Ik ga nu ook mijn bruiloft verzetten' ?&•- DIONE DE GRAAFF (50) Presentatrice Studio Sport SJOERD VAN RAMSHORST (33) Presentator Studio Sport MAARTEN DUCROT (61) Co-commentator wielrennen Studio Sport OLAV MOL (58) Formule 1-commentator Ziggo Sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23