'Aanrakinkjes'... Oh ja? Waar dan? Dat ene duwtje? CORONAVIRUS 'Kijk vooral goed naar elkaar' I 'er@home A 22 MEDIA CULTUUR Thijs Römer LIEFDESBAL IN DE KOEIENSTAL Het had een prachtzomer moeten worden, met Formule 1, het EK voetbal, De Tour en de Olympische Spelen. Maar bijna alles is afgelast. Hoe komen onze nationale sportgezichten nu de tijd door? ROMANTIEK Niet tv5, fv5,tv5. Geert Jan die zijn arm om Jacqueline sloeg en haar een kus gaf. En een duwtje van Anne- miek naar Jelte. Ziehier de schamele oogst van de romantiek halverwege de logeerweek. ,,Ze zijn lief en zetten koffie'', zei Annemiek droogjes over Erik en Jelte. En er zijn, ja hoor, 'aanrakinkjes', voegde ze toe. O ja? Waar dan? Dat ene duwtje? De sympathieke Jelte zei het treffend: ,,Het is er niet, je hoopt erop, je denkt dat het nog komt, maar eigenlijk weet je ook van niet''. Bij Geert werd er op de bank puberaal gekieteld met de aanstellerige Vera. Dat had niets met romantiek te maken. ONGEMAK Hoe ongemakkelijk moet het zijn geweest voor Milou op de boerderij. De drie kussen van haar tegenover die ene van Elise mét knuffel stond synoniem voor de verloren strijd. Ze lijkt het derde wiel aan de wagen, al oogde Elise ineens ook onzeker. Zo zeer dat ze wat vilein uit de hoek kwam richting haar rivale. Of Milou wel uitkeek voor haar lange nagels. Dat, nee Milou, het hier geen kinder feestje is, maar 'werken'. En je houdt niet van fysiek werk? Kun je wel de administratie doen. Lijkt Bastiaan wel. ERGERNIS Natuurlijk, er moet worden gewerkt, veel ge werkt en hard gewerkt, maar bij boer Bastiaan is het wel heel veel werk. Witlofpennen, rol len, grond, etc. Was dit een aflevering van Onze boerderij, het programma waarin Yvon Jaspers dieper ingaat op het boerenleven? Zelfs toen Bastiaan na een dag werken aan ta fel zat, het romantische kaarsje over het hoofd zag ('Oh eh, ja, leuk!') moest hij nog bellen ('Hey Rinus, ja, ik heb vijf karren'). En toch, de 'witlofavonturen' vallen in het niet bij de botte boer Geert. Zit het in de naam? In 2015 was daar aardbeienteler Geert die door zijn opmerkingen en handtastelijke gedrag 'Geile Geert' werd genoemd. Vijfjaar later heeft hij een opvolger. ,,Als ik jullie zie lopen, zie ik billenmeisjes'', merkte akkerbouwer Geert op. Even later, toen Vera hooi stond te schep pen en bukte, vond hij dat wel 'een mooi pose'. Totaal ongepast. Het moet voor de ma kers een yes-momentje hebben opgeleverd, want jawel: 'Hier hebben we Geile Geert 2.0'. Punt achter 'Ladies' Muziek uit eigen land ,,Ik voel me enigszins bevoor recht. Wij zijn kortgeleden van uit Amsterdam verhuisd naar Zuiderwolde, een dorp met maar driehonderd inwoners. Wij merken hier weinig van de coro nacrisis. Bang ben ik niet, maar ben wel heel benieuwd hoe wij hier over tien jaar op terugkij ken. Wat werk betreft, had ik nu een serie moeten maken, maar die is logisch afgeblazen.'' ,,Ik heb de afgelopen weken een heel goed boek gelezen en met een bewerkt tot een filmscript. Terwijl ik niet de filmrechten heb. Ik heb wel de uitgever bena derd. Als het niet doorgaat, heb ik alles voor niets gedaan. Verder geef ik thuisonderwijs aan de kinderen. Gelukkig is mijn dochter heel leergierig.'' of ,,Ik zou zeggen, kijk vooral goed naar elkaar. Daar heb je nu alle tijd voor. Zelf was ik onder de in druk van de serie The Outsider, op basis van het boek van Ste phen King. Wat luisteren be treft, raad ik de opnamen aan van het Concertgebouw die on line staan. Ik merk dat ik in deze tijd veel naar klassiek luister. Als leestip zou ik Mijn naam is Asjer Lev van Chaim Potok lezen over de wording van een jonge kun stenaar. Dat boek heeft mij als jongeling erg aangegrepen.'' k probeer me, nu er geen voetbal is, zo nuttig moge lijk te maken voor Vero nica. Talpa betaalt mijn salaris in tussen door en ik vind dat ik dan moet leveren. Ik wil alles doen waarvoor mijn werkgever me wil inzetten, ook buiten de sport. „Normaal had ik in deze peri ode veel gereisd voor de Champi ons League, elke week zou ik een wedstrijd doen in de studio en een op locatie. In de weekends zou ik voor Fox Sports werken in de eredivisie en ik zou naar de Olympische Spelen gaan. ,,Nu zit ik veel in de studio in Hilversum, waarbij ik help met items voor de site. Ik neem bij voorbeeld Skypegesprekken op met voetballers, kickboksers, coa ches. En ik maak met hulp van het archief lijstjes, zoals van de mooiste goals in de Champions League. ,,En mocht er na juni toch ge voetbald worden, dan ben ik er.'' ooropgesteld: het be langrijkste is dat we ge zond blijven. Dan komt er heel lang niets en dan ga je kij ken wat er pijn doet in het dage lijkse leven. En dan zie je een schitterende sportzomer in rook opgaan. Dat is heel jammer, maar het is peanuts in vergelijking met wat er in de wereld gebeurt. ,,Ik zou de voetbalcompetitie afmaken, dan het EK voetbal ver slaan en later het zwemmen tij dens de Olympische Spelen in Tokio. Ik denk nu dat we de vol gende zomer los kunnen gaan. Het is ook afwachten wat er met de nationale competitie gebeurt. ,,Maar goed, tot die tijd is het voor mij rustig. Geef ik mijn kin deren van 9 en 5 de zorg die ze nodig hebben. Met thuisonder- wijs, koken, boodschappen doen. Ik volg het nieuws en denk mee over programma's. De mallemo len waar we normaal gesproken in zitten, staat even stil." Hoe ongemakkelijk was het deze week op de boerderij? Sloegen de vonken over? En wat stoorde ons in Boer zoekt VrouW? Na elke uitzending geven we in deze rubriek ons oordeel. Dennis Jansen Koetjes-score Koetjes-score Voldoende Koetjes-score Volop maandag 6 april 2020 TELEVISIE Na zes uitzen dingen komt er woensdag een einde aan het tweede seizoen van Ladies Night op Net5. Talpa heeft besloten om de opnames voorlopig te sta ken vanwege het coronavirus. Of Ladies Night nog terugkeert, is onduidelijk. RADIO Nederlandse ar tiesten roepen radiostations op muziek van eigen bodem te draaien. Daar door gaan er meer Buma en Sena-gelden naar muzikan ten en compo nisten. Door afzeggingen vallen veel op brengsten weg. 3 "U 0) GO Nederland zit voorlopig vooral thuis en BN'ers dus ook. Wat lezen, luisteren of kijken zij om de dag door te komen? Van daag geeft acteur en regisseur Thijs Römer zijn aanraders. Ab Zagt Hoe beleef je deze tijd? Hoe vul je je dag in? Wat zijn jouw kijk-, luister- leestips? Dennis Jansen en Alexander van Eenennaam HÉLÈNE HENDRIKS (39) Presentatrice/verslaggeefster Veronica, Fox Sports JEROEN GRUETER (51) Sportcommentator bij de NOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22