CORONAVIRUS JA JOL Hoe vul je de dag nu het coronacrisis is? Minder snel beslagleggingen, coulance bij studieschuld Walcheren Westenschouwen Lewedorp Vlissingen Familie Meijer bouwt eindelijk dat kippenhok in de tuin zeeland 2 Van Bronckhorst 'Alles in China is weer open en we trainen weer' P18 19 meeste mensen gaven daar gehoor aan. Op veel plaatsen in Zeeland was het erg rustig. Wel trokken opvallend veel motorrijders er op uit voor een tochtje, zoals over de boulevard in Vlissingen. Later werden de boulevards wegens overlast en te grote drukte afgesloten. zeeland 1 2 Dat blijkt uit een brief van de groot ste incassodienst van het Rijk, het CJIB, aan deurwaarderskantoren. Het CJIB heeft deurwaarders opge dragen tijdens de coronacrisis zo veel mogelijk te zoeken naar 'min nelijke oplossingen'. Zo moeten ze zo veel mogelijk vermijden om beslag te leggen op banktegoeden, salaris, eigendom men en woningen. Wie zijn studieschuld niet meer kan betalen, hoeft tijdelijk niet te vrezen dat een deurwaarder voor de deur staat. Onderwijsorganisatie DUO levert gedurende de corona crisis geen vorderingen meer aan bij het CJIB, blijkt ook uit de brief. Het CJIB bevestigt de maatrege len en spreekt van een incassobe- leid dat 'ruimhartig en met cou lance wordt toegepast'. Wie als gevolg van de coronacri sis een boete niet kan betalen, kan uitstel van betaling krijgen. Be- staande betalingsregelingen kun nen worden aangepast of tijdelijk gestopt. 'Het uitgangspunt blijft dat boetes betaald moeten worden. Maar rekening houdend met gewij zigde omstandigheden als gevolg van de crisis, kan een boete later worden betaald.' Coulant Met de maatregelen komt de over heid tegemoet aan een oproep van de zogeheten Armoedecoalitie, waarin een aantal organisaties de krachten bundelt in strijd tegen ar moede, waaronder FNV en Woon bond. Die had afgelopen maand ge- vraagd om coulant op te treden te gen mensen met schulden vanwege 'de uitzonderlijke situatie waarin we ons als samenleving bevinden'. Het kabinet zegt te willen ver mijden dat mensen die het financi eel moeilijk hebben als gevolg van Door gewijzigde omstandigheden kan een boete later worden betaald de corona-uitbraak nog verder in de problemen komen. 'Alle betrokken partijen, waaron der (overheids)schuldeisers, ge rechtsdeurwaarders en overige in cassodienstverleners, hebben een verantwoordelijkheid om te voor komen dat mensen meer dan nodig in de financiële problemen raken.' Dat schreef staatssecretaris Ta mara van Ark van Sociale Zaken en Werkgelegenheid vorige week in een reactie op de oproep van de Ar- moedecoalitie. Het aantal Nederlanders met het coronavirus op de intensive care is gisteren gestegen tot 1385. Dat zijn er 25 meer dan zaterdag. maandag 6 april 2020 Nieuwsmedia Het strand bij Westenschouwen trok slechts enkele Een lege A58 op zondagnamiddag, ter hoogte van wandelaars. foto marieke mandemaker Lewedorp. foto timo van de kasteele Op enkele vissers na is het bijna uitgestorven op de Kaai in Sluis. foto camile schelstraete Groepjes motorrijders draaien de boulevard op. FOTO LEX DE MEESTER s Mensen met schulden ontzien De overheid pakt mensen met schulden minder hard aan in deze coronacrisis. Wie financi eel is getroffen, kan uitstel van betaling krijgen. Deurwaarders is gevraagd terughoudend om te gaan met beslagleggingen. Koen Voskuil Den Haag —Incassodienst CJIB Zonnige ochtend. In de avond af 19°C en toe regen. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1