CORONAVIRUS L E 10 NIEUWS Ook topamateurs worstelen met het noodgedwongen stilzitten vanwege de coronacrisis. De verplichte onderbreking van hun trainingsritme is ronduit balen. ,,In je eentje op de loopband in de woonkamer. Die avonden duren eeuwig.'' \r Frank Goossens k geloof dat sommige voor- bijgangers wel even raar I opkeken, onlangs in het Amsterdamse Bos. Je hebt daar zo'n klein zandstrandje. Daarin had ik een squashbaan getekend. Stond ik daar, zonder racket en zonder tegenstander als een malle denkbeeldige balletjes te slaan te gen een al even denkbeeldige muur. Niet even, maar uren aan een stuk. Rally's nabootsen, je energie kwijtraken. Gewoon om weer een beetje die spanning te voelen van een wedstrijd of een training, iets wat onder normale omstandigheden zo vanzelfspre kend is. Zes dagen in de week ben ik dan op de squashbaan te vin den. En dat al tien jaar lang. De beste zijn, het Nederlands Kam pioenschap winnen, in het Neder lands team komen: ik heb zoveel dromen! En dat leven heeft nu een compleet andere wending gekre gen. Thuiszitten. Daar houd ik me natuurlijk zoveel mogelijk aan. Maar moeite kost het me wel, ook al besef ik terdege dat mijn 'leed' in geen enkele verhouding staat tot dat van de mensen die ziek zijn of die familieleden hebben die ge troffen zijn door corona. Squashen is voor mij gewoon de allermooiste sport die er is. Dat competitieve, dat kapotgaan, de techniek die erbij komt kijken - heerlijk is het. En in plaats daarvan zit ik nu elke avond thuis. Dat is best uit te houden hoor, mede dankzij de drie gezellige huisgeno ten met wie ik samenwoon in de Amsterdamse buurt De Pijp. Toch kan ik niet wachten tot het mo ment dat ik eindelijk weer op die baan sta. Al was het maar vanwege Marco van Basten, die sinds enige tijd lid is van onze vereniging. Ik had me erop verheugd snel eens tegen hem te spelen. Wat zou het prachtig zijn als dat er nog van komt.'' Jesse Renken Onbewust doe je dat toch als lief hebber, kijken of je voetbalschoe nen het nog een beetje naar hun zin hebben. Twintig jaar voetbal ik nu. En ik kan me niet herinne ren dat ik ooit zo lang die kicksen niet ondergebonden heb. Ajax uit op 29 februari: dat was de laatste keer dat ze in actie zijn gekomen, een paar trainingen die volgden daargelaten. Het voelt als een eeu wigheid geleden, die 0-2 zege met Harkemase Boys in Amsterdam. Onwezenlijk is het. Juist omdat het voetbal gewoonlijk zo'n beetje letterlijk mijn leven is. Als fysiotherapeut van FC Groningen sta ik dagelijks op het veld met spelers die moeten revalideren. Om 's avonds vervolgens meestal zelf te gaan trainen met Harke- mase Boys. Dat is allemaal weg gevallen vanwege de coronacrisis. Bizar. Ik heb soms zelfs geen idee welke dag het is, wanneer mijn vrouw en ik ons opmaken voor de zoveelste film op Netflix. Ik hou mijn conditie op peil door te hardlopen of te fietsen. Maar het is toch anders dan lekker met el kaar naar die volgende wedstrijd toewerken. Dat sociale, dat samen in die kleedkamer zitten. Dat ou wehoeren in de kantine. Zelfs die zware sprintvormpjes, waar ik gewoonlijk zo van gruwel, mis ik. Weet je, ik denk dat ik mijn voet balschoenen straks toch maar even aantrek. Gewoon om even een balletje hoog te houden in de tuin, een beetje te pielen. Even weer voelen hoe het ooit was. Én hoe het hopelijk snel weer is.'' Sophie van Nieuwamerongen hoef maar te kijken of een van de meiden heeft alweer een filmpje gestuurd waarop ze een dansje doet of een mop vertelt. Vervol gens 'nomineert' diegene weer een andere ploegge noot van wie eenzelfde cre ativiteit wordt verwacht. Nu hockeyen er voorlopig niet inzit, moet je er samen maar het beste van zien te maken, hè. Gelukkig gaat ons dat nog goed af. Toch is het gek het als teamsporter opeens zonder al die mei den te moeten stellen. Sinds mijn 7de ben ik het gewend om tenminste vier dagen in de week met ploeggenoten op het veld te staan, samen naar wedstrij den toe te leven. Afgelopen winter zaten we nog met zijn allen in Valencia, waar we ons voorbereidden op de tweede seizoenshelft. Nu vind ik mezelf op een doordeweekse avond in mijn eentje terug op de loopband in de woonka mer. Die avonden duren eeuwig, kan ik je verzeke ren. Juist omdat bij Push Het is gek om het als teamsporter opeenszonder al die meiden te moeten stellen presteren en gezelligheid altijd zo hand in hand gaan. Ik zit nu zó veel thuis dat ik me opeens realiseer dat het toch wel vervelend is om geen tuin te hebben. Snel een balletje slaan na het avondeten zit er daarom niet in. Tot voor kort hockeyde ik nog weleens in het stads park van Breda, samen met een vriendinnetje. Maar sinds de coronamaatregelen zijn verscherpt door de overheid, vind ik dat wat ongepast. Afwachten dus maar, meer kunnen we voorlopig niet doen. En fit blijven natuurlijk. Met Push staan we namelijk bo venaan in de overgangs klasse. Hoe lang deze verve lende periode ook moge duren; dat kampioens feestje zal er komen." maandag 6 april 2020 GO k mis ze fs die aruwe i ke sn es Dennis van Bergen 21 jaar, squasher bij Amsterdamse Squash Rackets Club ASRC 26 jaar, voetballer Harkemase Boys I lke keer als ik door de garage loop, zie ik ze I staan, keurig gepoetst naast elkaar in een stellage. 25 jaar, hockeyster Push Den n e groepsapp van I Push dames 1 is nog nooit zo le vendig geweest als nu. Ik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10