Nieuw woonwagenkamp in Groote Kreek kan deel wachtlijst oplossen 7 REPATRIËRING GEZIN BROCK TERUG UIT INDIA Herman Brock jr. en zijn gezin zijn eindelijk weer thuis, Ze zaten door de coronacrisis vast in India ,,We zijn echt doodmoe." De vakantie van muzi kant Herman Brock jr. en zijn gezin in India duurde door de coro nacrisis verplicht twee weken langer dan voorzien. Het gezin kon maar niet terug naar hometown Terneuzen, eten werd schaars. Uiteindelijk kon de familie mee met een Finse repatriërings- vlucht. Een dikke 26 uur later wa ren ze eindelijk thuis. ,,We zijn echt doodmoe." Dat het gezin Brock nu 'al' thuis is, kwam nog best als een verras sing. Na diverse geannuleerde vluchten de afgelopen weken, was hun hoop gevestigd op een vlucht volgende week, op 9 april. De Ne derlandse ambassade en consul waren bij die plannen betrokken. Brock: „Uiteindelijk was het een maat van me uit Letland die me wist te vertellen dat er dinsdag een Finse repatriëringsvlucht zou gaan die ook andere Europeanen zou meenemen. En we konden mee. Eindelijk naar huis." Paradijs Begin maart vertrokken Herman, vrouw Nina en zoontje Seth (4) op een vakantie naar Arambol, deel staat Goa, in India. Brock: ,,Het is daar prachtig, een paradijs. Ook de eerste verre reis voor Seth." Het ge zin zou 18 maart terugvliegen. Het paradijs veranderde echter in een gevangenis toen ook in India de co ronacrisis uitbrak. Er volgde een strenge lockdown. Het gezin hoefde gelukkig hun voor de va kantie gehuurde guesthouse niet uit. Maar ze hadden er geen keu ken, dus zelf eten bereiden kon niet. Door de lockdown sloten de eettentjes, later zelfs de winkels. De straat op gaan, mocht niet. Zelfs niet om te pinnen. Het gezin heeft afgezien. Brock: ,,We hebben echt honger gehad. Op crackers met kaas geleefd. We moesten bij de politie smeken of we op straat mochten pinnen, aten bij geheime restaurantjes tot zij ook niks meer hadden dan pasta We willen zeker nog een keer terug naar India. Maar voorlopig even niet met tomatensaus. We aten ook mee met onze Russische bovenbu ren in de guesthouse die wel een keukentje hadden. Uiteindelijk re gelde de eigenaar van onze guest- house ook een gasstelletje en wat pannen voor ons. We leefden van dag tot dag. De laatste dagen van ons verblijf in India, merkten we wel dat er plots weer meer be schikbaar kwam. Opeens was er weer kip met rijst, geen idee waar het vandaan kwam, maar mensen worden vindingrijk." Na keer op keer zicht op een te rugvlucht die even zo vaak toch weer niet doorging, was daar opeens de vlucht die Finland voor de eigen inwoners had geregeld. Het gezin Brock kon gelukkig ook mee. Dinsdag vertrokken ze, om woensdag te landen in Helsinki. Vervolgens was het wachten op een vlucht richting dichter bij huis. Het werd een landing op Za- ventem en vanaf daar naar huis, in Terneuzen. Woensdagavond was het home sweet home. Ondanks de zware tijd, hebben ze India niet afgeschreven. ,,Het is een prachtig gebied en we willen zeker terug. Zelfs Seth heeft het ondanks alles ontzettend naar zijn zin gehad. Maar voorlopig even niet. Het heeft er allemaal best in gehakt bij ons. Eerst gaan we maar eens wat rusten." Hulst moet, net als de andere ge meenten in het land, aan de slag met een nieuw beleid voor woon wagens en woonwagenstandplaat sen. De tijd dat gemeenten 'reizi gers' in huizen plaatsten en zo de woonwagencentra leegliepen (het uitsterfbeleid), is voorbij. Twee jaar geleden oordeelde het Europees Hof voor de Rechten van de Mens dat woonwagenbewoners een min derheidsgroep vormen met een ei gen culturele identiteit. Zij verdie nen bescherming van de overheid. Zodoende moesten gemeenten met nieuw beleid komen. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten trek ken hierbij deels samen op. Waar mogelijk wordt gekozen voor een gezamenlijke aanpak en waar nodig kiezen de gemeenten individueel voor eigen beleid. De gemeente Hulst telt momen teel zes woonwagenkampen met in totaal 54 plaatsen. Er staan 14 na men op de wachtlijst voor een standplaats. Volgens wethouder Jean-Paul Hageman van Hulst is die wachtlijst snel op te lossen door in de nieuwe uitbreiding van wijk Groote Kreek een nieuw woonwa gencentrum aan te leggen. Daarin zouden zo'n tien huurplaatsen met huurwagens kunnen komen, te be heren door een woningbouwcor poratie. De rest kan worden opge lost door een paar bestaande woon wagencentra met één of twee standplaatsen uit te breiden. Hage- man: ,,We denken hier serieus over na." Van sluiting van bestaande woonwagencentra, zoals het oude De Rape in Hulst, is vooralsnog geen sprake. Hageman: ,,Het gaat goed op de woonwagencentra, er zijn geen problemen. Daarom willen we ook niet te veel wijzigen aan het huidige beleid. We vinden ook dat als reizi gers in een wagen willen blijven wonen, dat ook gewoon moet kun nen." Sluis heeft het conceptbeleids plan afgelopen oktober al vastge- steld. Hulst wil het concept in juni voorleggen aan de gemeenteraad. Die mag dan nog wijzigingen aan geven en het definitieve plan wordt daarna vastgesteld. Ook in de ge meente Terneuzen moet het con ceptplan nog langs de gemeente raad. vrijdag 3 april 2020 'Het heeft er behoorlijk ingehakt' Sheila van Doorsselaer Terneuzen - Herman Brock jr. Ji iPiUU— De aankomst van een woonwagen op het aangelegde woonwa gencentrum in wijk Groote Kreek in 2002. foto camile schelstraete Er komt mogelijk een nieuw woonwagencentrum in het nieuw te ontwikkelen deel van wijk Groote Kreek in Hulst. Ook worden andere, kleine woonwa gencentra in de dorpen wellicht uitgebreid. Sheila van Doorsselaer Hulst Het gezin Brock (Nina, Seth en Herman) rust wat op de vloer van het vliegveld in Goa in afwachting van hun vlucht naar Helsinki en vanaf daar naar Brussel. foto herman brock jr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43