in de rug Horeca krijgt steuntje Zelf maaien op openbare plekken in Renesse 7 JACK VAN DER HOEK OPVOLGER RABELINK De nieuwe burgemeester van Schouwen- Duiveland heet Jack van der Hoek (1963) en komt uit Uitgeest. Hij is momenteel gedeputeerde van de provincie Noord Holland. Van der Hoek (D66) neemt op 12 mei het roer over van Gerard Rabelink, die dan met pensioen gaat. 'Het voelt als thuiskomen'. meester van Haarlem. Hij begon zijn bestuurlijke carrière in 2008 als wethouder van de gemeente Uitgeest. In 2010 stapte hij over naar Haarlem. De 56-jarige Van der Hoek is ge boren en getogen in Haagse Schil derswijk, getrouwd en heeft een dochter van 17 jaar. Voor zijn loop baan in het openbaar bestuur werkte hij bij een particulier be veiligingsbedrijf. Ook was hij on der meer hoofd beveiliging bij het Amsterdams Historisch Museum en veiligheidsmanager crisisbe heersing bij de gemeente Haarlem. Als toerist is Van der Hoek kind aan huis op Schouwen-Duiveland. In zijn jeugd vierde hij hier vakan tie met zijn ouders en sinds een aantal jaren hebben Van der Hoek en zijn vrouw een stacaravan op een kleine camping in Haamstede. ,,We zijn daar zo vaak we kunnen, vanaf Pasen tot november. In die zin kan je wel zeggen dat we ons het eiland in de loop der jaren ei gen hebben gemaakt. Het voelt steeds als thuiskomen." Dochter De caravan gebruikt Van der Hoek voorlopig als logeeradres, zodra hij zijn werkzaamheden hier begint. In welke plaats ze uiteindelijk gaan wonen, weet hij nog niet. Hun 17-jarige dochter verhuist in ieder geval niet mee. Zij hoopt dit jaar examen te doen en gaat stude ren in Amsterdam. In totaal deden dertig mannen en tien vrouwen een gooi naar de burgemeesterspost van Schou- wen-Duiveland. Hun leeftijd vari eerde van 26 tot 62 jaar. De meeste belangstelling kwam uit de hoek van de VVD (twaalf sollicitanten). Maar ook onder D66-leden (zes sollicitanten) was Schouwen-Dui- veland in trek. Van der Hoek neemt het stokje over van burgemeester Gerard Ra belink, die in maart 2009 op 55-ja- rige leeftijd Jack Asselbergs op volgde. Rabelink was toen burge meester van het Limburgse Maas- bree. Hij kwam oorspronkelijk uit het onderwijs. De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland kwam gisteravond -zoals gebruikelijk bij dit soort gelegenhe den- achter gesloten deuren bijeen om te stemmen over de voor keurskandidaat die uit de sollicita tieprocedure is gerold. Voorzitter Robbert Lievense van de vertrou wenscommissie maakte zijn naam bekend via een live-beeldverbin ding vanuit het gemeentehuis, in verband met de veiligheidsmaat regelen rond het coronavirus. Van der Hoek volgde de afloop van de stemming daarom achter de computer. Officieel gaat het om een aanbeveling van de Schouwse raad, die voor de uiteindelijke ko- ninklijke benoeming nog moet worden getoetst door de minister van Binnenlandse Zaken. Maar dat is doorgaans een formaliteit. De omstandigheden waaronder Van der Hoek 12 mei aantreedt, zijn bijzonder. Zijn eerste zorg en aandacht gaan uit naar de mensen die ziek zijn geworden door het coronavirus en de economie die volledig is vastgelopen, zegt de be oogde burgemeester. Daardoor moet zijn uitgebreide kennismaking met de inwoners en ondernemers van Schouwen-Dui- Zeeland is voor Van der Hoek niet onbekend. Hij komt al jaren regelmatig naar de camping in Haamstede veland maar even wachten, vindt hij zelf. Wanneer hij naar de lange termijn kijkt, dan is zijn inzet mede gericht op het 'leefbaar hou den' van Schouwen-Duiveland. ,,Met jonge, ambitieuze bedrijven die zich hier vestigen. Zodat er een bredere bedrijvigheid ontstaat en het eiland niet in grote mate af hankelijk is van één sector." Van der Hoek is sinds 2016 gede puteerde in Noord-Holland. Hij is daar verantwoordelijk voor de por tefeuilles economie, landbouw en visserij, recreatie en toerisme, ar beidsmarkt, Europa, dierenwelzijn en bestuur. Daarvoor was hij zes jaar wethouder en loco-burge- Om toch omzet te kunnen in de horeca. Daar kennen we el- Fotografe Nikki Ruyssenaars en so cial media expert Anne-Monique Schouten besloten anderhalve week terug dat ze iets wilden doen voor de horeca, die nu op zijn gat ligt. Schouten: ,,Wij werken allebei voornamelijk voor opdrachtgevers kaar ook van. En we hebben echt een horecahart. Toen het werk stil kwam te liggen, wilden we op de een of andere manier helpen." De twee startten de Facebookpagina We hebben echt een horecahart Horeca Schouwen-Duiveland, waarop ze tot nu toe ruim vijftig ondernemers in beeld hebben ge bracht. Hun idee werd enthousiast ontvangen. In korte tijd hadden ze meer dan achthonderd volgers en ook de ondernemers zelf kunnen het idee erg waarderen. ,,Sommi- gen vragen of er kosten aan verbon den zijn, maar we doen dit echt he lemaal voor niks. Nikki gaat langs bij de bedrijven om enkele mooie foto's te maken en ik maak de tek sten voor de berichten erbij." Vol gens Schouten is niet iedere hore caondernemer heel actief op social media, terwijl daar veel kansen lig gen. ,,Met een paar echt goede foto's en berichten per ondernemer ge ven we ze een steuntje in de rug. Bedrijven kunnen zich nog steeds aanmelden." Of het straks blijft bestaan? ,,We zijn aan het bedenken hoe we dit platform in de toekomst kunnen inzetten. Nu volgen vooral bewo ners de accounts, maar het kan later voor de toeristen ook een meer waarde zijn." Inwoners van Renesse gaan zelf bermen maaien, heggen snoeien en onkruid aanpakken in openbare ruimtes. De gemeente Schouwen- Duiveland heeft ingestemd met deze Right to Challenge en hevelt het budget ervoor over naar de dorps raad. Bij een Right to Challenge nemen bewoners taken van de gemeente over wanneer ze denken dat slim mer, beter of goedkoper te kunnen doen. Stichting Belang Duinzoom mag nu het onderhoud van de bui tenruimte op het bedrijventerrein Duinzoom zelf uitvoeren. Renesse heeft hiermee de eerste Right to Challenge op het eiland die in uitvoering gaat. In Sirjansland zijn de plannen van inwoners om zelf de buitenruimte bij te houden ook in een vergevorderd stadium. Daar is het plan het begin van de Lageweg, bij de vuilcontainers, en het Sirse Bosje op te knappen. In overleg met Staatsbosbeheer zijn vrijwilligers al begonnen met het onderhoud van dit bos. Met de ge meente worden afspraken gemaakt over het vervangen van het hek werk en de plaatsing van de vuil containers. De verwachting is dat in Sirjans- land, na ondertekening van de overeenkomst, ook snel de uitvoe ring van de Right to Challenge kan beginnen. vrijdag 3 april 2020 Dit is de nieuwe burgemeester Marcel Modde Zierikzee Jack van der Hoek volgt 12 mei Gerard Rabelink op als burgemeester van Schouwen-Duiveland. FOTO GEMEENTE SCHOUWEN-DUIVELAND maken, bedenken Schouwse horecaondernemers allerlei manieren om eten af te laten halen en te bezorgen. Zeker nu de maatregelen door het kabi net nog tot zeker 28 april ver lengd zijn. Sinds vorige week zijn veel horecabedrijven terug te vinden op het platform Ho reca Schouwen-Duiveland. Mariska den Hartog Zierikzee - Anne-Monique Schouten, social media expert Gerrit van Loon Renesse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41