'Bij Caudron ziet het er zo makkelijk uit' O O) CD O De springsensatie van het indoorseizoen richt zich op eventing ZEELAND 11 De ruiter uit Sluis is in perfecte harmonie met zijn pony Rabby. De prijzenlijst van de combinatie in het afgelopen winterseizoen illustreert dat. Korfbal IJzendijke Bijna niemand komt dichter bijzijn idool dan de uit Driewegen afkomstige driebander Joris van 't Zelf den (16). De Bevelandse tie ner is groot fan van Frédéric Caudron, die gezien wordt als één van de beste spelers ter wereld. Dé be ste, volgens Van 't Zelfden, die het dicht bij huis zoekt. Caudron speelt na melijk in de Nederlandse eredivisie voor Dallinga.com uit Sluis en is daar ook nog eens ploeggenoot van Jean Paul de Bruijn, die op zijn beurt weer trainer is van de jonge Van 't Zelfden. Of hij het met zijn trainer wel eens over zijn idool heeft? ,,Af en toe, maar het is niet zo dat ik ernaar vraag'', geeft Van 't Zelfden aan. Het komt soms gewoon ter sprake. „Als Jean Paul bijvoorbeeld een be paalde bal neerlegt tijdens het trainen zegt hij wel eens: 'Dat is er één die Cau- dron goed zou liggen'.'' Caudron is de beste drie bander van de wereld, vindt Van 't Zelfden. De beste aller tij den zelfs. Niet voor niets werd hij drie keer wereldkampioen. In 2017 ge beurde dat voor het laatst, in het Boli viaanse Santa Cruz. ,,Er zijn veel meer mensen die hem de beste aller tijden vinden, hoor", zegt Van 't Zelfden. Wat Caudron zo goed maakt? ,,Zijn tech niek. Zijn manier van spelen is leuk om naar te kijken en het ziet er ook alle maal zo makkelijk uit. Hij kan bijna ie der figuur raken." Eén keer zag de jonge inwoner van Driewegen zijn Belgische idool met eigen ogen spelen L. 9 in wedstrijdverband. Dat was in 2018 tijdens het Kersttoernooi in Zundert. „En ik heb hem een keer zien spelen tijdens een cli nic met Jean Paul de Bruijn in j. Lewedorp", voegt Van 't Zelfden - - - toe. ,,Toen heb ik hem ook kort ont moet. Ik stelde mezelf even snel voor.'' Dit seizoen zal het Zeeuwse talent Caudron niet meer aan het werk zien. Er stond met Dallinga.com nog een be zoek aan 's Lands Welvaren AVH/VSS op het programma in de eredivisie, maar het seizoen is door de coronacri sis afgebroken. En de Zeeuwse derby van eerder dit seizoen in Sluis ging ook al aan de neus van Van 't Zelfden voor bij. „Daar had ik best heen gewild, maar toen speelde ik zelf. Het jeugd-NKwas dat weekend." Dat hij dat toernooi speelde, geeft wel meteen aan dat de jonge inwoner van Driewegen ook goed op weg is. „Ik biljart nu twee jaar en doe sinds een halfjaar aan driebanden." Het doel is om ooit net zo goed te worden als Cau- dron. ,,Daar train ik natuurlijk wel voor. Maar of het ook gaat lukken? Ik hoop het.'' navirus in Sluis Springruiter Miguel Broodman uit Sluis en zijn zestienjarige ruin Rabby beleefden een bijna vlekkeloos indoor- seizoen. De combinatie was nauwe lijks te verslaan. In december wonnen ze de jumping in Nieuwvliet en in fe bruari verrasten ze vriend en vijand door als enige Zeeuwse combinatie te winnen bij Indoor Eventing Zeeland in Nieuw- en Sint Joosland. Broodman (18) is opgegroeid tussen de paarden in de manege van zijn ou ders aan het Sluise Veer. Met paarden omgaan is een way of life voor hem. Hij reed aanvankelijk wel eens rondjes buiten in de polder op een Shetlander onder begeleiding van zijn moeder, maar rond zijn achtste ging hij fana tiek rijden. Vier jaar geleden kon hij serieus aan de slag met Rabby. „Rabby is per ongeluk bij ons terecht gekomen", vertelt Broodman, mbo-stu- dent werktuigbouwkunde in Vlissin- gen. ,,We zochten een pony en kwamen terecht bij een handelaar uit Brugge. Eerst bracht hij een kleine Shetlander van tachtig centimeter. Die vonden we wat te klein. Enkele dagen later kwam hij met een mooie Palo mino met een goudkleurige vacht, witte manen en een witte staart. Dat was Rabby. Een zeer mooi paard. Hij is hier een weekje gebleven om te zien of hij beviel. Hij was toen acht jaar. Bij zijn eerste optreden in de bak liet hij direct zien tot wat hij in staat was. Mijn ouders hebben hem meteen gekocht." Zeer betrouwbaar Zijn ouders hebben er eerst enkele jaren op gereden. Eerst pa en toen die het niet meer zag zitten om te rij den, mocht ma het paard verder opleiden. Volgens Mi guel is zijn Rabby een opvallende ver schijning. „Hij is niet één van de aller grootsten (stokmaat 160 centimeter), maar hij is behoorlijk snel en zeer be trouwbaar. Hij is dapper en laat me nooit in de steek." „Aan werken heeft hij geen he kel. Hij doet altijd zijn best bij wedstrijden en voelt alles goed aan. Bij wedstrijden voelt hij zeer goed aan wat er van hem verwacht wordt. Hij reageert ook erg goed op onverwachte ge beurtenissen. We begrijpen elkaar volkomen en er is een perfecte harmonie tussen ons", vertelt Miguel vol trots. Als het coro- Nederland is overwonnen en het dage lijks leven zijn normale loop kan her vatten, wil de ruiter veel aan eventing gaan doen. Dat geeft volgens hem de nodige afwisseling en actie met zijn drie onderdelen: dressuur, springen en Bij wedstrijden voelt hij zeer goed aan wat er van hem verwacht wordt crossen. „Dat bevalt me het beste. Je bent dan de hele dag lekker bezig." Naast Rabby beschikt Broodman thuis bij zijn ouders ook over de talent volle, zesjarige Samira. Met haar is hij nog volop aan de opleiding bezig. „Die kan straks ook gaan springen." De ver zorging van zijn paarden laat hij graag aan zijn vader over. Die betaalt ook de kosten en het inschrijfgeld voor de wedstrijden. „De prijzen zijn wel voor mij uiteraard", lacht Miguel. r V r 3^1 Jk vrijdag 3 april 2020 GO 2 De twee korfbal verenigingen TOP en Ondo gaan door met hoofdzakelijk de zelfde techni sche staf. TOP, dat in de zaal hoofdklas ser is en op het veld in de ere klasse speelt, bond Edwin Coppoolse en assistent Leon van Belzen lan ger aan zich. Jaco van Beu gen, nu trainer van derdeklasser Seolto, krijgt het tweede team onder zijn hoede. Ondo gaat door met Jouri van den Broeke en Robin Wisse. De twee beginnen straks aan hun derde seizoen. 2 Nico Knol is ook na de zomer trai ner van het eer ste vrouwenteam van IJzendijke en gaat dan zijn tweede seizoen in. Met de voetbal sters was Knol aan een prima seizoen bezig. In de eerste klasse stond de ploeg op de tweede plek, maar had het de minste ver- liespunten. Ook haalde het team de halve finales van de beker. Omgaan met paarden is way of life voor Broodman Bijna iedere sporter heeft wel een idool. Maar wie en waarom? En hebben die helden ook invloed op iemands loopbaan? Vandaag in deel 4: biljarter Joris van 't Zelfden over Frédéric Caudron. Daniel Vervelde Driewegen Frank Gijsel - Miguel Broodman (18) Toen deouders van Miguel Broodman de pony Rabby voor het eerst in actie zagen, waren ze direct ver kocht. FOTO PETER NICOLAU a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35