CORONAVIRUS V VERGELIJK HET OP) tweakers 4 Een vitaal beroep Zwembad dicht, toch zwemles... op Facebook )OESN'T ,,Ik ben elektromonteur bij de Sa- man Groep, sinds negen jaar. Ik leg elektra aan bij huizen en bedrij ven, en ik los storingen op." ,,Bij slecht weer heb je meer sto ringen, maar inderdaad ook nu. Mensen zijn thuis en gaan klussen en komen er vervolgens achter dat het toch moeilijker is dan het lijkt. Als er iets niet goed is gegaan, bel len ze ons." ,,Ik ben blij dat ik nog naar mijn werk kan gaan, thuis zitten is niks voor mij. Je voelt nu wel dat je be langrijk werk doet. Daar heb ik eerder eigenlijk nooit zo bij stilge staan." ,,We moeten natuurlijk ander halve meter afstand houden en dat blijkt best lastig met mijn werk. Bij grote klussen ben je soms met tien man tegelijk bezig. Van de week was ik ergens waar ik samen met iemand een tekening moest bekijken. Dan sta je toch even on handig te doen. We houden ons aan de regels, maar gemakkelijk is dat niet." ,,Van onze werkgever hebben we antibacteriële gel mee gekre gen in onze werkbus. Als we ver kouden zijn, mogen we niet ko men werken en ook als een klant verkouden is, mogen we weigeren om binnen te komen. In de kan tine zijn de stoelen nu zo neerge zet dat mensen niet te dicht bij el kaar zitten en de koffiemachines zijn verdeeld over drie plekken, zodat we niet met veel mensen op één plek gaan staan." ,,De mensen van de buitendienst mogen niet naar het kantoor van Saman, boven. Je moet bellen naar de werkvoorbereider en dan komt alleen hij naar beneden. De helft van de mensen die op kantoor werken, werkt vanuit huis. Het werken is minder gezellig. We mogen niemand meer een hand geven en we mogen ook niet meer samen in één werkbus rijden." ,,Als wij thuis zouden blijven en er is een storing bij een supermarkt, een zorgcentrum of een huisart spraktijk, dan zouden die hun werk niet meer kunnen doen. De samenleving kan niet zonder ons. Dat is fijn om te weten." TERNEUZEN School dicht door corona? 'Dan bieden we online lessen aan'. Yogaklas afgelast? 'Doe de oefeningen op deze vi deo maar na'. Maar hoe doe je dat met de zwemles, als het bad dicht is? Zweminstructrices Sanne Hemelaar en Annick Strijbos van Bodyline He- althcenter vonden er wat op: ze gingen live op Facebook met een zwemleszonder water. Kan dat dan? ,,Ja en nee", vindt Hemelaar zelf. ,,Kinderen heb ben eigenlijk wel het waterge- voel nodig. Maar je kunt ze zo wel over de beweging laten na denken. Deze eerste les ging over borst- en rugcrawl, dan kunnen we wel de bewegingen oefenen die j e maakt met j e armen en be nen." De lessen zijn voor een jong publiek, dus demonstreert Strij- bos de beenbeweging die bij rugcrawl hoort door liggend op een bankje, 'een knuffel onder de bips te schoppen'. Zo zit het kwartiertje droogzwemmen vol simpele oplossingen. Bodyline houdt deze lessen vol tot het bad weer open is, legt Strijbos uit. ,,Elke keer met een ander thema. Schoolslag, onder water zwemmen..." Sorry, onder water zwemen? Zonder zwem bad? ,,Ja hoor, met snoephappen in een teiltje kom je een heel eind!" vrijdag 3 april 2020 'Het is fijn om te weten dat men niet zonder ons kan' b Wahid Omar is op een vrij moment thuis bezig aan de gangkast, waar zijn tweejarig zoontje Amél meeklust - zonder batterij. foto marieke mandemaker Wendy Wagenmakers In deze rubriek laten we mensen aan het woord die in de coronacrisis een vitaal beroep hebben. Vandaag: Wahid Omar (38) uit Zierikzee zorgt ervoor dat Schouwen-Duiveland niet zonder stroom zit. Zierikzee 1. Wat houdt je werk precies in? 2. Zijn er nu meer storingen? 3. Hoe voelt het om een vitaal beroep te hebben? 4. Wat hebben jullie aangepast vanwege het coronavirus? 5. Wat merken de werknemers ervan? 6. Wat zou er gebeuren als jullie zouden thuisblijven? Annick Strijbos (links) en Sanne Hemelaar geven zwemles op het droge. CHECK CE PRIJZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28