CORONAVIRUS A-MERKEN JOL Gesloten grenzen De dwergauto VS-ambassadeur Hoekstra Walcheren ook komische taferelen zeeland 2 Angst en onzekerheid, maar is terug van weggeweest Als abonnee heeft u onbeperkt toegang tot alle online artikelen. Ga naar pzc.nl/inloggen De besmettingsprognoses van zo wel de Amerikaanse specialisten als die van het Nederlandse RIVM hebben te lijden onder Chinese manipulatie met statistieken van besmettingen en slachtoffers, zo stelt Hoekstra. De ontwikkelingen in Italië en Spanje geven volgens hem een realistischer beeld dan de officiële Chinese besmettings trends. ,,We willen precies begrijpen wat er gebeurt en delen alle informatie. Wij zijn onderling heel transpa rant, ook naar onze burgers. Van China kregen we niet meteen die transparantie'', aldus Hoekstra. ,,Toen wij voor het eerst hoorden over dit virus hebben we aangebo den specialisten te sturen. Die hulp werd afgeslagen. Daarna werden Amerikaanse journalisten het land uitgeschopt.'' Andere trend De Amerikaanse vicepresident Mike Pence liet zich woensdag al in vergelijkbare termen uit. Hoekstra denkt dat Peking nog steeds de waarheid verhult. ,,Zelfs nu is er niet de openheid die we graag zou den zien. Als we de ontwikkelingen van de epidemie in Europa en in de Verenigde Staten bekijken, laten die toch een andere trend zien dan wat China heeft gemeld.'' Formeel 3300doden Wantrouwen over de Chinese data werd deze week aangewakkerd door berichten uit de stad Wuhan. Lokale bestuurders bestelden 5000 urnen voor overleden patiënten, terwijl de Chinese regering offici eel ruim 2500 doden had geregis treerd. De uitbraak van het coronavirus begon eind 2019 in de Chinese pro vincie Hubei. Formeel meldde China 82.000 besmettingsgevallen We hebben hulp van onze specialisten aangeboden, die werd afgeslagen en 3300 doden, zo registreerde de Amerikaanse Johns Hopkins Uni versiteit. Bekend is dat de Chinese over heid al vaker is teruggekomen op de manier van tellen. Zo werden er af gelopen dinsdag plots 15.000 asymptomatische gevallen (zonder ziekteverschijnselen) aan het totaal toegevoegd. Deze gevallen worden anders ge registreerd, maar volgens schattin gen zou driekwart van deze patiën ten voor de volle 100 procent be smet zijn met het coronavirus. »P6 CIJFERS 20 doden in Zeeland ALTIJD BIZAR VEEL EXTRA VOORDELIG Nieuwsmedia Na weken in het ziekenhuis mocht Jos Pielage uit Middelburg gisteren naar huis. Hij is de eerste coronapatiënt van het Adrz die na een opname op de intensive l| care weer thuis is. Hoe het met hem gaat? „Behalve dat ik zo slap als een krant Kj ben, gaat het voor de rest eigenlijk prima." P3 De provincr 0 st-VlaJ Vlaanderi »P16 'Twijfels bij coronadata uit China' China heeft de wereld geen be trouwbare informatie verstrekt sinds het uitbreken van het co ronavirus. En nog steeds schie ten de Chinezen tekort in open heid over de werkelijke aantal len besmettingen, aldus de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Pete Hoekstra. Bob van Huët Den Haag -Ambassadeur Pete Hoekstra Het coronavirus grijpt in Zeeland steeds harder om zich heen. Het aantal slachtoffers loopt op. De afgelopen 24 uur zijn er vier Zeeuwen overleden. Daarmee komt het totaal op twintig.P2 WASMIDDELH biverse soorten 735 ml 21 wasbeurten Per stuk 3. Robijn r,,! Robijn)* color •v,sr li M Aanbiedingen zijn geldig t/m zondag 5 april 2020, zolang de voonraad strekt. Kijkookopwww.Mgbazar.su vrijdag 3 april 2020 Geleidelijk meer zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1