rouwen om de afgelasting van hun Ronde CORONAVIRUS II <dH°ven 19 r...;ö'0RT eigen pr maar niet goed voor de uit straling van het voetbal als geheel'', aldus Koevermans. ,,In deze toch al verwarrende tijden, moet je een heid met alle clubs uitstralen en zoeken naar een gezamenlijke op lossing.'' Televisiegelden Bij de clubs is bekend dat tv-zender FOX Sports ook de laatste termijn van de televisiegelden 'gewoon' zal en wil overmaken als door over macht een definitieve streep door de laatste wedstrijden moet wor den gezet. Maar hoe denkt de rech tenhouder er straks over als niet de overheid, maar de clubs zélf alvast een punt achter het huidige seizoen zetten. Zeker als later onverhoopt mocht blijken dat er in andere landen nog gewoon kon worden gevoetbald? Ook de visie van de machtige UEFA speelt een rol. Eric Gudde, directeur van de KNVB, waar schuwde voor de vergadering al dat Nederland vooral 'niet op eigen houtje moest gaan opereren'. Veel clubs willen pas een punt achter het seizoen zetten als over alles duidelijkheid is. Van reste rende betalingen door FOX tot ver deling van de Europese tickets door De financiële impact voor clubs is groot, wanneer je er een streep onder zet. Dus laten we ons de tijd gunnen zaken goed op een rij te zetten de UEFA. Het geld moet op de reke ning verschijnen, omdat de per soonlijke toekomst van veel perso neelsleden op het spel staat als er nog meer financiële tegenvallers volgen. Dat neemt dus niet weg dat Ajax wil stoppen. Net als AZ en PSV. Al gemeen directeur Robert Een hoorn: „Wij vinden de huidige co ronasituatie dusdanig zorgwek kend dat het uitspelen van het res tant van de wedstrijden zonder pu bliek voor ons van ondergeschikt belang is. Er is bovendien nog te veel onzekerheid over hoe het virus zich verder zal ontwikkelen.'' PSV is het daar mee eens. ,,Voet- bal heeft geen prioriteit meer nu'', vindt directeur Toon Gerbrands. ,,Ten eerste willen we dit omwille van de volksgezondheid. Daarnaast zijn we van mening dat doorspelen in de zomer niet haalbaar is.'' Definitieve streep Een definitieve streep door dit sei zoen lijkt dan ook aanstaande, maar liever op het moment dat iedereen daar mee kan leven. Daar stuurt Feyenoords algemeen directeur Mark Koevermans vooral op aan. ,,Sommige clubs wilden vandaag de stekker er al uit trekken'', aldus de voormalig toptennisser. ,,Ook voor ons is het uiteraard een reële optie dat de competitie uiteindelijk niet wordt uitgespeeld. Je ziet dat vrij wel alle andere Europese competi ties ook de ontwikkelingen nog even afwachten en hun competities vooralsnog alleen hebben uitge steld. De financiële impact voor clubs is groot, wanneer je er een streep onder zet. Dus laten we ons de tijd gunnen zaken goed op een rij te zetten.'' REACTIES AZ (huidige nr. 2) Niemand weet hoe de situatie in de loop van juni of juli is. Wacht rustig de ontwikkelingen af PSV (4) Willem II (5) Het heeft geen zin om een seizoen te redden als dat ten koste gaat van het volgende seizoen Eeuwige roem, ja. Sterrendom. Dat bleek eens te meer toen drie voudig winnaar Tom Boonen in 2017 afscheid nam en deze krant een rondgang langs prominente Belgen maakte. Tv-presentatrice Evi Hanssen zei: ,,Boonen werd onze Hollywood-ster. Er ging geen dag voorbij dat er niets over hem in de krant stond, als een rockster.'' De helden van nu fietsen vrij Dit jaar ontvangt geen winnaar de eeuwige roem doelloos rond. Maar helemaal geen Ronde van Vlaanderen? Dat is blijkbaar zelfs in tijden van corona geen optie. Tv-zender Sporza zendt zondag de wedstrijd uit tussen der tien mannen die virtueel de finale van de Ronde rijden. Onder ande ren Greg Van Avermaet, Yves Lam- paert, Remco Evenepoel, Wout van Aert, Mike Teunissen stappen op hun hometrainer voor de koers vanuit hun kot. Evenals Alberto Bettiol, de winnaar van vorig jaar, die in Zwitserland zit en al drie we ken zijn vriendin en familie in Italië niet kon bezoeken. Nog zo'n alternatief is het vorige maand gelanceerde Ronde van Vlaanderen-bordspel. Kurt Wel lens is de de bedenker van het spel waarbij de speler (de renner) het voortbewegende peloton probeert voor te blijven op het fictieve par koers door zo min mogelijk energie te verliezen. Hij hoopt dat koersfa- naten zich aan zijn spel laven. ,,Maar het wordt een gewone zon dag, geen Hoogdag'', sombert hij. Hoewel de organisatie voorzich tig denkt aan een plek in het najaar hoeft dat van uitbater Serge niet. ,,De Ronde hoort bij het voorjaar, met Pasen.'' Museeuw ziet een uit gestelde versie in pakweg oktober wel zitten. ,,Het zou voor ons een verzachting zijn voor alle koersen die zijn weggevallen. En als het zo ver is, dit najaar of volgend jaar, zal het feest groot zijn. Vlaanderen zal zich herenigen.'' vrijdag 3 april 2020 GO - Mark Koevermans (Feyenoord) Toen Ajax en Feyenoord nog samen optrokken, in dit geval om de zorgsector te steunen. Ajax-directeur Marc Over- mars gooide woensdag de knuppel in het hoenderhok: stoppen met dit voetbalsei zoen. Gisteren reageerden andere clubs. Directeur Robert Eenhoorn Stoppen: ,,Wij vinden de hui dige situatie zo zorgwekkend dat het uitspelen van de competitie zonder publiek voor ons van ondergeschikt belang is.'' -Directeur Mark Koevermans (Feyenoord, 3de, wil doorgaan) Directeur Toon Gerbrands Stoppen: ,,Wij zitten in de hardst getroffen regio. De volksgezondheid is het aller belangrijkste." Directeur Martin van Geel Doorgaan: „Gezondheid staat voorop. Maar als we dan weer veilig kunnen voet ballen, gaan we ervoor.'' Eigenaar Isitan Gün (Fortuna S., 16de, wil stoppen) - Johan Museeuw (54) Geen 'Hoogdag' dit jaar: de Ronde van Vlaanderen met links wap perend in de wind zijn vaste metgezel, de Vlaamse Leeuw. foto belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19