CORONAVIRUS «TJ Spijtig, spijtig, spijtig: Belgen 18 De eredivisie is nog niet definitief afgeblazen. De clubs en de KNVB vergaderden er gisteren over. Een punt achter dit seizoen zetten is de wens, maar dan moeten eerst de financiële gevolgen duidelijk zijn. Het is onwerkelijk en gek. Je bent ook niet in de stemming om te voetballen De rolluiken zijn open, zodat de po litie kan controleren of er ondanks de coronacrisis een verboden feest aan de gang is. Uitbaters Serge en Marga houden zich in Brakel aan de regels. Hun Café 't Bierpotje is en blijft leeg en de koers komt hier zondag ook al niet voorbij. Geen zindering bij de Berendries, zo'n 400 meter verderop. Toch hangt er een spandoek bij het café. Fier wap pert de Leeuw van Vlaanderen in de wind, zoals in elk ander jaar in de week van de Ronde van Vlaande ren. Alleen gaat die Ronde nu dus niet door. Toch haalde Serge het spandoek uit de kast en hing 'm op, hoog tussen twee ramen. Waarom? ,,Goh, joah, dat doe ik altijd, dus nu ook. Je wil toch ^ets doen'', zegt hij over de telefoon. ,,Dit is normaal ge sproken de week van het jaar. En nunu niet. Spijtig, spijtig, spijtig. Triestig ook. Zeker te weten.'' Alle cafés die nu op last van de overheid dicht zijn, worden rond de Ronde bevolkt door plaatselijke wielerfans en wielertoeristen uit bijvoorbeeld Nederland. De wieler klassieker zit zo diep in de cultuur verankerd dat het de Vlaamse Hoogmis wordt genoemd. Elk jaar met Pasen, middenin het voorjaar met wielerklassiekers, wordt de wielersport er heilig verklaard. Nu is er de leegte. Vraag het aan Johan Museeuw, winnaar in 1993, 1995 en 1998, die de bijnaam de Leeuw van Vlaanderen kreeg. Hij zou deze week dagelijks over het parkoers fietsen om koersliefheb- bers te laten proeven aan de klassie ker, na er grof geld voor te hebben neergelegd. ,,Het zal geen feest zijn in België, maar er zijn nu belangrij kere zaken en dat is niet iets wat wij normaal gesproken snel zeggen rond de Ronde'', zegt hij. ,,Dit jaar wordt niemand in de galerij der kampioenen geplaatst, ontvangt geen winnaar de eeuwige roem.'' De KNVB heeft het besluit over het wel of niet voortijdig beëindigen van de competitie minimaal een week voor zich uit geschoven. De voetbalbond gaf gisteravond, na vi- deogesprekken met vertegenwoor digers van de clubs en de ECV, aan dat er toch echt meer tijd nodig is om de gevolgen van de twee reste rende scenario's te kunnen over zien. Het uitspelen van de compe titie na 30 juni of het per direct de finitief afbreken van de huidige voetbaljaargang, daar wordt ko mende dinsdag over verder gedis cussieerd. Dat Ajax bij monde van directeur voetbalzaken Marc Overmars woensdagavond al nadrukkelijk af stand nam van het scenario 'Uitspe len na 30 juni', wekte veel wrevel bij andere clubs. Algemeen directeur Edwin van der Sar diende er giste ren bij aanvang van de videocall dan ook op terug te komen. De irritatie bij de andere clubs zat hem niet in het feit dat Overmars en Ajax een punt achter het seizoen willen zetten, want op dat punt is eigenlijk iedereen het wel met el kaar eens. Het feit dat Overmars zijn standpunt al voor de vergade ring publiekelijk en met veel kracht uiteenzette, was volgens de andere clubs 'bijzonder onverstandig', om dat nog lang niet zeker is wat de ge volgen zijn van per direct stoppen. Feyenoord bijvoorbeeld, liet die onvrede na afloop nog eens duide lijk blijken. Algemeen directeur Mark Koevermans zei het te betreu ren dat clubs tegen de afspraken in de laatste dagen hun particuliere mening al ventileerden in de me dia. ,,Dat is misschien goed voor de 4 weken De Zuid-Ko- reaan Son Heung-min wil tijdens de 'coronapauze' in de Premier League zijn dienstplicht vervullen. De aanvaller van Tottenham Hotspur is al in Zuid-Korea, waar hij her stelde van een gebroken arm. Het land kent een dienstplicht van 21 tot 24 maanden, maar als in ternational hoeft Son slechts vier weken onder de wapenen. 70 procent Renners en staf van de ploeg Bah rain-McLaren moeten 70% van hun sala ris over maart, april en mei inleveren van wege de co ronacrisis. De ploeg van Wout Poels (foto), Kevin Inkelaar en Tristan Hoff man (ploeg leider) zegt de maatregel te moeten nemen omdat er amper in komsten zijn. Belgische clubs willen stop De clubs uit de hoogste klassen van het Bel gisch voetbal willen de competitie per direct beëindigen. Als de aanbeveling door de alge mene vergadering van de Pro League wordt bevestigd, mag Club Brugge, de ploeg van Ruud Vormer (foto), zich kampioen noe men. Over het lot van Waasland-Beveren, dat na 29 van de 30 ronden onderaan staat, beslist een werkgroep. De bekerfinale tus sen Club Brugge en Antwerp gaat mogelijk wel door, waarschijnlijk zonder publiek. 'Voetbal wordt socialer' FIFA-voorzitter Gianni Infantino voorziet een mooie toekomst voor het voetbal als het coronavirus met succes is bestreden. ,,Het voetbal van na het virus zal totaal anders zijn, veel socialer en beter verbonden met andere landen. Minder arrogant ook en veel gastvrijer. We zullen ook een beter oog heb ben voor menselijke waarden'', zegt hij in een interview met het Italiaanse persbureau ANSA. De 50-jarige Zwitser wil zijn sport hervormen en hoopt dat het grote geld niet alleen in handen blijft van slechts een paar steenrijke clubs. Geen Volta Limburg Classic De Volta Limburg Classic wordt dit jaar niet meer verreden. De organisatoren hebben de wedstrijd en de toertocht definitief afgelast. Zij stonden voor komend weekeinde op het programma. De volgende editie is uitge schreven voor volgend jaar, op 3 en 5 april. Quote van de dag Federer in 2021 weer in Halle Het grastoernooi in het Duitse Halle heeft nu al de toezegging dat Roger Federer (38) er volgend jaar deelneemt. Nadat woensdag duidelijk werd dat ook Wimbledon van wege het coronavirus niet doorgaat, verdwe nen ook voorbereidingstoernooien als Halle en Rosmalen van de kalender. Federer, die op dit moment herstelt van een knie-opera tie, won 'Halle' al tien keer. vrijdag 3 april 2020 Diep verankerd in de cultuur zit de Ronde van Vlaanderen bij de Vlamingen. Groot is dan ook het gemis nu de klassieker zondag niet wordt verreden. Pim Bijl Rotterdam/Brakel Clubs rekken besluit nog even Mikos Gouka Rotterdam PSV-aanvaller Sam Lammers in duel met Feyenoord-verdedi- ger Eric Botteghin. Hun clubs verschillen voorlopig nog van mening over een eventuele her vatting van de eredivisie. FOTO'S PIM RAS VOETBAL WIELRENNEN -Virgil van Dijk over de seizoenspauze vanwege het coronavirus VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN TENNIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18