Kloetinge: balen maar ook begrip Zeeuwen naar eredivisie Na vertrek broers Meulmeester doet HC Zeeland een stapje terug II ZEELAND 11 Iet de hoop dat Nederland België zou volgen en daar mee de nummers één van elke competitie uit zou roepen tot kampioen, leek Kloetinge op weg naar de hoofdklasse. De teleurstel ling was de afgelopen dagen dan ook voelbaar bij Lourens. „Natuur lijk zijn er allemaal andere dingen die veel belangrijker zijn dan voet bal, maar dit is wel iets waar wij hele dagen mee bezig zijn. Je leeft hier naartoe, dit is ons ding. Dan komt het wel even hard aan dat je het niet af mag maken." De beslissing valt nu dus in het nadeel uit van de groen-witte for matie. Natuurlijk is het balen, maar er is ook begrip. ,,Dit is voor de KNVB waarschijnlijk de mak kelijkste beslissing, maar bij elk besluit zijn er winnaars en verlie zers. Voor ons is het nu zuur, zeker omdat we met een mooi project bezig waren waar veel mensen hard aan hebben gewerkt." Het einde van het seizoen bete kent voor een aantal spelers ook dat ze niet meer te bewonderen zullen zijn in het shirt van Kloe- tinge. Dat geldt bijvoorbeeld voor de broers Esser en de naar SSV'65 vertrekkende Timo Jansen. Lou- rens mist dan ook vooral zijn spe lers. ,,Het doet meer pijn dat je niet met die jongens op het veld staat, die mis je gewoon." De deur van dit seizoen kan dus dicht, de deur naar volgend sei zoen gaat open, voorlopig nog even zonder voetbal. ,,Voetbal is de belangrijkste bijzaak, dat voel je nu meer dan ooit." Bij zijn collega van Terneuzense Boys, dat bijna het hele seizoen onderin bivakkeerde, was nog weinig sprake van blijdschap. ,,Ik zou liever degraderen naar de vierde klasse, als we morgen dan allemaal weer gezond het veld op zouden kunnen gaan", zegt Hu bert van den Hemel. Druk maken over in welke klasse de ploeg volgend jaar zou voetballen, dat deed de oefen- meester de afgelopen tijd geen moment. ,,We kunnen ons druk maken over voetbal, maar met alle ellende zou het mij een worst zijn in welke competitie we zouden spelen. Dat gevoel leefde eigenlijk ook niet in de groep, niemand was er mee bezig bij ons." Toch krijgt zijn ploeg een tweede kans in de eerste klasse, maar het is nog maar de vraag of hij daar zelf bij is. Van den Hemel beschikt niet over de juiste papie ren en kreeg dit seizoen dispensa tie. ,,Ik kon op die vraag nog geen antwoord vinden op de site van de KNVB, dus daar zullen we nog achteraan moeten. Maar ik denk dat ze nu wel even belangrijkere zaken aan hun hoofd hebben." De vrouwen van Laudame Financi- als/V CN, met de geboren Zeeuwen Ivo Munter (trainer) en Ard Kramer (teammanager), promoveren als hoogst geëindigd team in de topdi- visie naar de eredivisie. Martine Westveer en Fleur Zonder promo veren met de vrouwen van Kraft- well Symmachia Roosendaal naar de tweede divisie. De NeVoBo legde haar leden een aantal afwijkende keuzes van de aan het begin van het seizoen ge presenteerde promotie- en degra datieregeling voor. Voor Ivo Munter kwam de promotie naar de eredivi sie dan ook niet onverwacht. Zijn team nam met vier punten minder en twee duels minder gespeeld ach ter koploper VoCaSa de tweede plek in. ,,Als ze hadden gekozen voor de eerste optie (de stand tij dens de winterstop, red.) dan wa ren wij gepromoveerd. Als ze geko zen hadden voor het onderlinge re sultaat tegen VoCaSa waren we ook gepromoveerd. Er is nu gekozen voor een wedstrijdcoëfficient. Ik ben maar wat blij dat we die laatste zaterdag met 3-0 hebben gewon nen van de nummer drie.'' Laudame Financials/VCN ein- digde de competitie met 37 punten uit 16 duels, VoCaSa met 41 punten uit 18 wedstrijden. Door het aantal punten te delen door het aantal ge speelde duels totaliseerde VCN driehonderdste punt meer dan de koploper. ,,We hebben er met z'n allen een borrel op gedronken'', zegt Munter. ,,Via Skype. Nee, het voelt niet als een kampioenschap. Meer als recht op promotie. We hebben laten zien dat we kwaliteit hebben, anders kom je niet in de bekerfinale. Maar er wordt aan onze talenten getrokken. Ik sta zelf in de 'Go-modus', maar het wordt een hele klus.'' Alle hoogst spelende Zeeuwse standaardteams handhaafden zich in de klasse waarin dit seizoen ook werd gespeeld. Het besluit werd met pijn in het hart genomen, maar uiteindelijk hakten Brendan (22) en Kevin (25) Meulmeester deze week de knoop door. Vanaf de zomervakantie sluiten de broers aan bij het Gentse Don Bosco, dat uitkomt in de Belgische eerste nationale. Na een aantal opties naast elkaar te hebben gelegd - ook het Ant werpse Olse Merksem was in beeld - besloten de broers kort ge leden op eigen verzoek te gaan trainen in Gent, onder leiding van de geboren Armeniër Seyran Kroyan. ,,En daar hadden we ei genlijk meteen een goed gevoel bij'', vertelt Brendan. ,,Don Bosco beschikt over een smalle spelers groep en wij kregen meteen te ho ren dat we in de eerste selectie op genomen zouden kunnen wor den.'' We wilden gewoon echt wat anders en kregen meteen het idee dat zij ons harder nodig hadden Bij zijn oudere broer Kevin ont stond hetzelfde goede gevoel. ,,We wilden gewoon echt wat anders en kregen meteen het idee dat zij ons harder nodig hadden dan bij voorbeeld Merksem. Don Bosco leek ons beiden een veiligere keuze.'' Van een training bij Olse Merk- sem, waar ook Jari van de Moos- dijk uit Middelburg speelt, kwam het door de corona-perikelen niet. ,,Daardoor was het ook een gro tere gok geweest om daar aan te sluiten'', aldus Kevin. ,,En ik had het idee dat die stap toch nog wat te groot zou zijn'', vult Brendan aan. Vanaf eind juli sluiten de broers aan bij Don Bosco waar in de voorbereiding vijfmaal per week getraind gaat worden. Tijdens de competitie wordt dat terugge draaid naar drie trainingen. De pijn die ze hadden om hun oude ploeg HC Zeeland te verlaten werd redelijk verzacht door de warme reacties die ze beiden ont vingen. ,,Iedereen gunt het ons van harte'', klinkt het in koor. Voor HC Zeeland heeft het ver trek van Kevin en Brendan Meul- meester behoorlijke consequen ties. In hun kielzog kondigde ook Bart Koetje zijn vertrek aan rich ting Breda, waardoor de Zeeuwse ploeg besloot om vrijwillig degra datie uit de hoofdklasse aan te vra gen. Inventariseren Voor Rob de Vos, lid van de tech nische commissie van HC Zee land, kwam het vertrek van de broers niet als een verrassing. ,,Maar het noopte ons wel tot het nemen van dit besluit'', legt De Vos uit. ,,We zijn nu aan het in ventariseren of we in de eerste klasse nog een team op de been kunnen brengen, want er zijn nog wat twijfelgevallen. Als die ook af haken dan ontstaat er echt een probleem, maar daar ga ik voorals nog niet vanuit'', klinkt het strijd vaardig. Voor Kevin en Brendan Meul- meester ziet de handbaltoekomst er op korte termijn een stuk roos kleuriger uit bij Don Bosco in Gent. ,,We weten heel erg goed dat het keihard werken wordt, maar die uitdaging zoeken we juist.'' donderdag 2 april 2020 GO Kloetinge-trainer Marcel Lourens (midden) geeft tijdens het duel met Nieuw-Lekkerland aanwijzin gen aan Valentijn van Keulen. Rechts de naar SSV'65 vertrekkende Timo Jansen. foto peter verheijen Het had het jaar van Kloetinge moeten worden. Onder de noe mer 'Project 2020' moest dit seizoen promotie naar de hoofd klasse worden bewerkstelligd. De ploeg van Marcel Lourens was goed op weg, maar krijgt dus niet de kans om de finish te bereiken. Hekkensluiter Terneu- zense Boys is volgend seizoen óók nog eersteklasser. Daniel Wissel Kloetinge/Terneuzen Het besluit van de NeVoBo (vol- leybalbond) om de promotie-en degradatieregeling aan te pas sen heeft voor Zeeuwen in dienst buiten de provincie aan gename gevolgen. Peter van Kouteren Vlissingen De Middelburgse broers Kevin en Brendan Meulmeester gaan hun handbalheil zoeken in de eerste nationale klasse in Bel gië. Hun vertrek naar Don Bosco in Gent heeft gevolgen voor HC Zeeland, dat vrijwillig degradeert uit de hoofdklasse. Ron de Waal Middelburg -Kevin Meulmeester (25) Brendan (links) en Kevin Meulmeester spelen komend seizoen voor het Belgische Don Bosco. foto roland van ijsseldijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35