JONG IN Koudekerke Hand in hand bij Co-op 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Juliette van Lelieveld (16) uit Koudekerke. die ik kies. Ik word altijd heel blij van Rotterdam. Toen mijn zus Nathalie er ging studeren, ging ik wel met haar mee om er te loge ren. De stad in, een filmavondje... Ik winkel graag en daar zijn veel winkels." ,,Hier opgroeien is wel fijn. Het is hier best rustig in vergelijking met Rotterdam. Je hebt de ruimte en de vrijheid. Ik kan overal heen, waar ik wil en wanneer ik wil. Dat is in Rotterdam wel anders. Daar zou ik niet 's avonds alleen op de scooter weg mogen. Ik heb mijn scooter, een BTC Riva, nu een halfjaar en ik hou écht niet meer van fietsen. Zeeland is wel soms te rustig. Vooral in de win ter. Er zijn te weinig winkels. Ik hou nu eenmaal van shoppen. En wat meer festivals zou fijn zijn. Je kan wel naar poppodia, maar dat is me te kleinschalig." ,,Ik zou reizen, als ik geen ver plichtingen had aan school, vrienden en familie. Ik wil terug naar Nieuw-Zeeland. Daar was ik al eerder, maar ik was een jaar of twee en ik was ziek. Ik heb daar zelf geen enkele herinnering aan. Nieuw-Zeeland zou ik nog eens willen zien." ,,Bij mijn vriend in Ritthem. En ik ben veel bij Dymphena, mijn beste vriendin, in Burgh-Haam- stede. Met de bus is dat drie kwartier. Twee jaar geleden zaten we samen in de klas bij econo mie. We gaan vaak bij haar thuis koekjes bakken. Nou, eigenlijk gaat het ons om het koekjesdeeg. Dat is zó lekker..." ,,Ik denk nu een heel klein beetje aan een rechtenstudie. Ik heb me ingeschreven voor een meeloop dag bij Avans in Breda, samen met Dymphena. Ik denk wel dat ik volgend jaar een tussenjaar neem, om te werken. Ik ga niet aan een studie beginnen als ik niet zeker weet dat ik er echt ach ter sta. Ik begin niet aan een stu die om weer te stoppen. Maar cri minologie, forensisch werk is voor mij al heel lang een dingetje. Ik keek vroeger met mijn moeder veel naar de serie NCIS. Maar ik wil niet bij de politie werken. Misschien bij een onderzoeksin stituut." ,,In het begin zal ik wel elke dag reizen. Daarna kijk ik of ik daar een plekje zoek." ,,Later zie ik mezelf wel wonen in Rotterdam. Het ligt aan de studie Lezers helpen lezers Eelke de Jong uit Kapelle spaart al les van de Co-op, een kruideniers winkel die in 1891 is gestart en rond 1973 werd opgedoekt. Zijn vader was daar 23 jaar lang hoofd-inkoop. Toentertijd was het een grote win kel in Nederland, met Zeeuwse ves tigingen in onder meer Goes, Mid delburg en Vlissingen. De Co-op, ook wel 'de broederband' genoemd, werd opgericht door een groep fa brieksarbeiders en stond voor be taalbare prijzen. Alle eigen merk producten hadden een logo waarin drie poppetjes hand-in-hand staan. Om meer producten met dit logo aan zijn verzameling toe te kunnen voegen, deed De Jong een oproep in deze krant. „Boekjes, luciferdoosjes, briefjes; noem maar iets op en de Co-Op had het. In die tijd had je de Co-op en de Albert Heijn, maar andere su- permarkten kwamen op en zijn groter geworden. Dat heeft de Co op de das omgedaan. Ik ga rommel markten en beurzen af om spullen te vinden, maar dat is niet makke lijk. Veel van de producten zijn te oud ofweggegooid. Toen bedacht ik dat ik een oproep in de krant kon zetten", zegt De Jong. Hij kreeg gehoor: vier mensen lieten weten dat hij wel wat spullen bij hen op mocht komen halen. Zo heeft hij bijvoorbeeld bestek uit 1951 in ontvangst mogen nemen en een kop en schotel. Ook hield hij er leuke contacten aan over. ,,Een mevrouw mailde mij dat ze mijn vader heeft gekend. Zij werkte als jong meisje bij de toen malige Rabobank in Vlissingen en zei dat iedere maandag een meneer De Jong cassettes op kwam halen om het geld van de vorige week te kunnen storten. Dat is wel heel bij zonder en ik het ook aan mijn broer verteld." woensdag 1 april 2020 Juliette van Lelieveld Koudekerke Geboren: Vlissingen, 28 juni 2003 Woont met: nu nog met moe der Lydia in Koudekerke, bin nenkort met vader Peter en zus Nanette in Middelburg Huisdieren: katten Dushi, Pip en Mickey School: Nehalennia, havo 5 Hobby's: voetbal, sport school, chillen met vrienden Bijbaantje: bij strandpaviljoen De Branding in Zoutelande Verliefd: Ja, héél erg 'Forensisch werk is voor mij al heel lang een dingetje' Claudia Sondervan Hoe is het om jong te zijn in Zeeland? Juliette van Lelieveld heeft sinds een halfjaar een scooter. Ze houdt echt niet meer van fietsen. foto RUBEN OREEL Als je het voor het zeggen had, wat zou je dan doen? Waar ben je vaak te vinden? Je doet dit jaar eindexamen. Wat ga je doen als je het di ploma hebt? Ga je reizen of wil je op kamers? Wil je in de toekomst in Zeeland blijven wonen? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Eelke de Jong zoekt voorwerpen met een Co-op- logo. Koen FLorusse Kapelle Kicaw® Eelke de Jong spaart voorwerpen met het logo van de al lang ge leden terziele gegane super Co-op. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33