'Parkeertarieven in Veere buitensporig' Gratis thuisbezorgd! n Op afstand, maar toch dichtbij! 7 VERTREK DIRECTEUR KUNSTEDUCATIE WALCHEREN Gratis kaartjes in de strijd tegen eenzaamheid Bestel onze overheerlijke producten online via onze webshop www.bakkerij-janschrieks.nl/webshop en wij bezorgen het gratis bij u aan huis! Elk kind heeft recht op kunstonderwijs." Han Eygenraam, die vandaag vertrekt als directeur van Kunsteducatie Walcheren, kijkt daarom tevreden terug op de koerswijziging die over de afgelopen vijf jaar plaatsvond. ,,Het is ook een positieve boodschap naar de kunstenaars: voor jullie ligt meer werk te wachten op scholen." Zijn zes Zeeuwse jaren waren naar eigen zeg gen 'een soms uitda gende, maar altijd pro ductieve, creatieve en inspirerende periode, waarin - ge lukkig - niet alleen is bezuinigd, maar ook nieuw beleid en nieuwe culturele inhoud tot stand is ge bracht'. ,,Ja. Daarom geef ik liever leiding aan een klein instituut waarin ie dereen flexibel is dan aan een mammoettanker die moeilijk van koers verandert. Dat is zo fijn aan Kunsteducatie Walcheren, wij zijn heel flexibel geworden." VLISSINGEN SAV Poetsbedrijf, Gors, Maatjesproject Humanitas Zeeland en 's Heeren Loo regio Zeeland slaan de handen ineen om eenzaamheid onder hun cliënten als gevolg van de coro nacrisis te verlichten. 'Kaartjes voor cliënten' laat iedereen gra tis een kaart sturen naar iemand bij een van de organisaties; dat gaat via omapost.nl. Via een pri- vébericht op de facebookpagina Kaartjes voor cliënten, een appje naar 06-46280361 of mail naar vrijwilliger@gors.nl kunnen ge ïnteresseerden zich melden. Zij ontvangen dan een code waar mee ze vanaf hun pc of telefoon een kaart kunnen versturen. ,,We hadden geen keus. Het aantal cursisten daalde en we moesten 45 procent bezuinigen. Daarom heb ik gezegd: we stoten het pand in Vlissingen af, want ik geef ons geld liever aan activiteiten dan aan stenen. En kunstenaars konden als zelfstandige verder en bij ons ruimtes huren. Natuurlijk leidde die omslag tot een soort crisis, maar je zag ook de creativiteit bloeien." ,,Als organisatie waren we eige naar van de educatie. Dat hebben we in één klap losgelaten en we zijn verder gegaan als dienstverle ner en ondersteuner voor onder wijs en maatschappelijke activitei ten. Het vinden van een nieuw evenwicht was niet gemakkelijk. Maar het onderwijs waardeert ons nu heel hoog." ,,De uitdaging voor de toekomst ligt in het basisonderwijs. Daar stromen veel oudere leerkrachten Advies op maat zoals u uit en bij de jongere zijn de cultu rele competenties minder ontwik keld. Dat is waar KEW kan helpen en dat is ook mijn positieve bood schap richting kunstenaars: er ligt veel werk voor jullie op de scholen om kunstonderwijs te geven dat docenten niet kunnen bieden." ,,Absoluut. Het zorgt voor een de mocratisering van het de kunst educatie. Elk kind moet zijn vaar digheden kunnen ontwikkelen. Dat helpt je een volwaardig mens te worden. Kijk naar de Cultuur bus, die het mogelijk maakt dat scholen naar musea gaan. En kijk naar Eddy's Kids, waar goede gi- taarcoaches met scholieren tot unieke prestaties komen." ons gewend bent Emile Calon Veere Tot teleurstelling van Mosmans kon hij niet zelf bij het kort ge ding aanwezig zijn. Wegens de coronacrisis werd het de afgelo pen dagen schriftelijk afgehan deld. ,,Ik kon dus niet laten zien hoe geëmotioneerd ik ben." De nieuwe parkeertarieven in de gemeente Veere gaan op 1 april in. Afgezien van de parkeerterrei nen langs de kust, moet er alleen in Domburg en Veere betaald worden. De gemeenteraad besloot vorig jaar tot de verhoging, nadat een voorstel van het college voor meer onroerendgoed- en toeris tenbelasting sneuvelde. De frac ties van DTV, SGP/CU en VVD blokkeerden dat voorstel van het eigen college en stelden voor de parkeertarieven te verhogen. Mosmans weet dat een gemeen te het recht heeft parkeertarieven vast te stellen. ,,Maar dit is on rechtmatig." Hij wijst erop dat in Veere betaald parkeren is inge voerd om het parkeergedrag te re gelen. ,,Niet om eraan te verdie nen." Dat laatste is volgens de za kenman door de toenmalige wet houder Jaap Melse gezegd. ,,Door de enorme verhoging moeten Veerse bezoekers vanaf 1 april nog meer betalen dan in Middelburg." Nu betalen ze voor parkeren op de duurste plekken 2,30 euro; dat wordt 2,80. ,,En de dagkaart gaat van negen euro naar 10,50 euro." Mosmans vreest dat bezoekers door de fikse stijging Veere gaan mijden of minder lang blijven. ,,Dat gaan we als ondernemers voelen." Hij vertelt dat de andere ondernemers van Veere hem steu nen maar dat hij het proces alleen voert. ,,Want het moest snel wor den geregeld." Hij geeft aan dat het een beetje gek is om in tijden van corona je druk te maken over de parkeertarieven. ,,Maar het besluit tot het voeren van het kort geding Door de enorme verhoging betalen Veerse bezoekers vanaf 1 april meer dan in Middelburg is al een hele tijd terug genomen. Op het moment dat corona hier serieus werd, was alles al in gang gezet. Dan is het is wat vreemd om de boel alsnog in te trekken." Hij geeft ook aan dat de nieuwe parkeertarieven van kracht zijn als de crisis voorbij is en de Veerse on dernemers behoefte hebben aan elke klant. ,,Dan mag er geen fi nanciële drempel als een hoog parkeertarief zijn." Wethouder Pieter Wisse (CDA, financiën) vindt dat iedereen recht heeft om te proberen via de rechter zijn gelijk te halen. ,,We wachten de uitkomst af." woensdag 1 april 2020 WA 'De uitdaging ligt in het basisonderwijs' Jï Han Eygenraam vertrekt als directeur Kunsteducatie Walcheren en Cultuurkwadraat. foto anda van riet Maurits Sep Middelburg U omschrijft uzelf als 'aanjager van innovatie in de cultuur'. Is dat makkelijker in moeilijke tij den dan in makkelijke? Dat ging ten koste van kunste naars die cursussen gaven bij KEW: zij verloren hun vaste baan en hun vaste werkplek. Heeft de kwaliteit van de kunst educatie hieronder geleden? Wij komen thuis Doen Video-call Op afspraak Alles volgens de RIVM normen natuurlijk. Nu een gratis offerte en pas later beslissen? Dat kan bij ons! Maak een afspraak voor een video-call, een huisbezoek of een exclusief showroom bezoek. 0118-552010 www. paczonweringenn I Ziet u dat als de grote winst van de omslag: dat vroeger vooral volwassenen en kinderen wer den bereikt die uit interesse naar cursussen kwamen, terwijl nu via de scholen alle kinderen met kunst kennismaken, onge acht of ze daar zelf aan hadden gedacht? Veranda's - Zonweringen Raamdecoratie Rolluiken - Horren - Onderhoud - Reparaties Ondernemer Jan Mosmans vindt de stijging van parkeerta rieven in Veere zo buitensporig dat hij er via een kort geding een einde aan probeert te maken. Hij vindt dat de ge meente onrechtmatig bezig is door de tarieven per 1 april met 15 tot 22 procent te verhogen, en is bang dat bezoekers Veere gaan mijden of korter blijven 'waardoor ondernemers wor den geraakt'. -Jan Mosmans, ondernemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31