pm B 'Nu nog gasten ontvangen? Dat kun je niet maken' ZEELAND 3 ten op gepaste afstand van elkaar de bal over. Seb, Rendel (beiden 15) en Bart (16) zijn aan het zestienen, van buiten het strafschopgebied op doel schieten en scoren. Dat de wijk agent even langskomt om te kijken of ze zich aan de coronaspelregels Het is goed dat hij komt kijken of iedereen voldoende afstand houdt houden, vinden ze prima. ,,Het is goed dat hij komt kijken of iedereen voldoende afstand houdt. We wil len geen verdere verspreiding van corona", stellen de jongens eensge zind. Shania (18), Niels (9), Jayden (8) en Jelle (7) zeggen precies hetzelfde. Zij wagen zich even niet aan sli dings en man-tegen-mangevech ten op het veldje, maar schieten de bal naar elkaar over en nemen straf schoppen. Op het fitnessveldje even verderop in het park houden drie sporters ook keurig afstand van elkaar tijdens hun work-out. Eén van hen twijfelt wel aan het nut. ,,Niemand wil natuurlijk ziek wor den of ziektekiemen doorgeven. Maar waar is die afstand van ander halve meter op gebaseerd?" On danks zijn scepsis houdt ook deze jongeman zich keurig aan de regels. Adviezen opgevolgd Meijboom staat er niet van te kij ken. Hij is een paar uur voor de rondgang over Het Meiveld officieel benoemd als wijkagent en bevor derd tot brigadier. Maar hij was al een jaartje actief als waarnemend wijkagent in Middelburg-Zuid, Ar- nemuiden en Nieuw- en Sint Joos- land. ,,Het is vanmiddag opmerke lijk rustig, het mooie weer in aan merking genomen. Veel mensen houden zich aan het advies zo veel mogelijk thuis te blijven. Ik zie dit een beetje als de wittebroodsweken van het coronavirus. Als de maatre gelen nog weken blijven gelden, is het natuurlijk de vraag of het zo stil blijft. Maar als iedereen afstand houdt, blijft het mogelijk om te wandelen en te sporten in Het Mei veld." Als wijkagent lost Meijboom za ken meestal met een praatje of een waarschuwing op. Maar hij loopt wel in volledige uitrusting rond. ,,In tegenstelling tot vroeger loopt een wijkagent niet alleen in een dorp of wijk rond, maar is hij ook vaak in zetbaar als noodhulp. Als hier in de buurt of elders op Walcheren een overval of een vechtpartij plaats vindt, kunnen ze direct mijn assis tentie inroepen." De brigadier doet de achterklep van zijn voertuig open en laat zien dat hij ook bij een ongeluk of medisch incident direct te hulp kan schieten. ,,Een defibril- lator, handschoentjes, mondkapjes, spullen voor speekseltesten, speci ale zakjes om DNA-sporen veilig te stellen: in elke surveillanceauto is de hele voorraad standaard aanwe zig." Wmkt ij vakantiepark 't Torentje in Burgh-Haamstede is het duidelijk: rood-witte linten bij de toegang laten er geen twijfel over bestaan dat de gasten even niet welkom zijn. Maar het gezelschap dat dinsdag middag het parkeerterrein op draait moet eigenaar Leo Thijsse wel toelaten. Politie en handha vers zijn op pad om het verbod op toeristische overnachtingen te controleren. ,,We zouden ei genlijk 27 maart opengaan, maar vorige week wist je al welke kant het op zou gaan. Ik ben blij dat de Veiligheidsregio Zeeland zo'n duidelijk besluit heeft genomen en steeds de boodschap heeft verkondigd: blijf thuis! Ik heb mijn gasten via de mail steeds op de hoogte gehouden en mensen hebben alleen maar begrip", zegt Thijsse. Handhavers Albert en Wesley (liever geen achternaam) maken met Douwe de Vries, wijkagent in de Schouwse Westhoek een rondje over het park. Zo'n 135 fa milies, vooral afkomstig uit Noord-Brabant en Zuid-Hol land, hebben hier een vakantie verblijf. Het is er nu doodstil, ook al is het niet verboden om op het terrein te zijn. Je mag er al leen niet overnachten. Thijsse heeft gekozen voor duidelijk heid. Hij wil ook niet dat zijn gasten als dagjesmensen langs komen. ,,Dat kan je niet maken. Ik heb ook een verantwoorde lijkheid tegenover de mensen in het dorp en op het eiland." 't Torentje staat op de lange lijst met campings, hotels, va kantieparken, jachthavens en tweede woningen die de VRZ met de gemeenten heeft opge steld. Aan de hand van die lijst trekt het trio sinds maandag over het eiland. Handhaver Albert is positief verrast. ,,Het is bij ieder- W een doorgedrongen dat de ac commodaties leeg moeten zijn. Recreatieondernemers hebben er alle begrip voor dat in deze tijd dit soort maatregelen nodig zijn." Niet iedereen hoeft te vertrek ken. Er zijn uitzonderingen zoals seizoensarbeiders of mensen die om persoonlijke redenen tijde lijk op een camping of park wo nen. Wie om medische redenen niet naar huis kan, moet zich melden bij de gemeente en kan toestemming krijgen toch te blijven. Soms zou j e wel mogen blijven, maar kan het niet omdat ra op de campings alle sanitaire l|§§ voorzieningen zijn gesloten. ,,Je ziet dan mooie dingen gebeu ren", vertelt wijkagent De Vries. ,,Op een van de campings zat ee Belgische vrouw die in Zeeland in de zorg werkt. Zo iemand hebben we nu keihard nodig. Maar omdat haar eigen caravan geen sanitaire voorzieningen had, kon ze niet blijven. Na een oproep had ze binnen de kortste keren ergens anders op het ei land onderdak. Als we iemand op een park aantreffen gaan we er echt niet met de botte bijl op af. We maken een praatje, vragen waarom ze er nog zijn. Maar eer lijk gezegd hebben we nauwe lijks nog mensen gezien op de parken en campings." Hotels worden ook gecontro- leerd. 'Overnachten, dineren, borrelen' staat op de gevel van Hotel Bom. Maar nu even niet. Anneloes Buddingh maakt van de afwezigheid van gasten ge bruik voor wat schilderwerk in het restaurant. Buiten is Mario van Dongen om met de hoge drukspuit het gras tussen de te gels weg te halen. Ook het ter- rasmeubilair krijgt een schoon maakbeurt. ,,Dat zie je veel", zegt| handhaver Albert. ,,Mensen ma-1 ken van de nood een deugd en besteden de vrijgekomen tijd aan onderhoudswerk." woensdag 1 april 2020 vraag of het zo stil blijft' -Seb, Rendel en Bart Wijkagent Theo Meijboom praat op gepaste afstand met Rendel, Bart en Seb (vlnr) die zestienen op het Cruyff Court in het Middelburgse park Het Mei veld. FOTO BOAZ TIMMERMNANS Kijk op de site bij /video Wijkagent Theo bewaakt de afstand .Tt'-AL ••••-v, 1 1 ■rr'vy. Handhaver Albert praat met Anneloes Buddingh in Hotel Bom. FOTO ERNESTA VERBURG Theo Giele Burgh-Haamstede ii v< T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27