Scholen en horeca zagen langere duur coronamaatregelen aankomen 1 Slag om de Schelde krijgt Ze heeft het niet, maar heet wel zo eindelijk ruim aandacht in de Bosatlas van de Tweede Wereldoorlog 'g=. f -■■■• Corona Meerman heeft een bijzondere voornaam, zeker in deze bijzondere tijden „Doorgaan waar we mee bezig zijn: onderwij s op afstand", zegt Pim van Kampen, voorzitter van de coöpera tie voor basisonderwijs CPOZ. Voor digitaal onderwijs zijn computers nodig. ,,De Albero-scholengroep heeft daarom honderd chrome- books aangeschaft voor gezinnen waarin geen of te weinig laptops wa ren", aldus Van Kampen. Ouders krijgen brief Ouders kunnen vanavond een brief verwachten waarin de scholen aan geven hoe het nu verder gaat. Voor het voortgezet onderwijs gaat het om de vraag: wat moeten de scholen doen met het laatste stuk van het schooljaar? „Leerlingen zijn heel verschillend door deze tijd geko men", verklaart Hagt. ,,De een is er probleemloos doorheen gerold. De ander heeft bijna niks kunnen of willen doen. Die categorie zal in die laatste periode de kans moeten krij gen nog lesstof in te halen. Belang rijk punt is ook: hoe gaan we beoor delen of een kind door kan?" Vandaag staat voor het Neder lands onderwijs in het teken van vergaderen. 's Morgens komen de onderwijsbonden en sectorraden bij elkaar. Een van de belangrijke vra gen in dat overleg: hoe neem je een examen afmet inachtneming van de regels die het RIVM voorschrijft? Hagt schetst het probleem: ,,Een groep van 90 examenkandidaten zou als je maar met drie man samen mag zijn, moeten worden verdeeld over dertig lokalen, met dertig sur veillanten." Horeca Het besluit van het kabinet om de intelligente lockdown tot eind april te verlengen betekent dat ook de ho reca en toeristische accommodaties voorlopig dicht blijven. De Veilig heidsregio Zeeland besloot vorige week dat ook alle verblijfsaccommo- daties tot nader order dicht moeten. Mogelijk komt er na 28 april op nieuw een verlenging. Dat is nodig om de enorme druk op de zieken- huizen niet verder te laten oplopen. Premier Rutte riep gisteravond dan ook op geen vakanties te boeken. De Zeeuwse voorzitter Frank de Reu Begin mei verwacht ik dat een aantal bedrijven serieus in de problemen komt van Koninklijke Horeca Nederland reageert: „Verlenging tot 28 april valt me nog niet tegen." Hij houdt er wel rekening mee dat de sluiting na die datum kan worden voortgezet. Volgens De Reu wordt het span nend of horecaondernemers voor eind april 90 procent van de loon kosten van het naar huis gestuurde personeel gestort krijgen. Maandag gaat die steunregeling open. ,,Het wordt een enorme opgave voor de UWV. Ik denk dat het bijna onmo gelijk is. Een aantal ondernemers heeft te weinig vet op de botten om de loonkosten te kunnen betalen. Ze zullen tegen personeel zeggen dat het loon enkele dagen later wordt overgemaakt. Onderwijl lo pen de kosten door. Daar komt bij dat niet elke eigenaar van horeca- panden aan huurverlaging mee werkt. Brouwerijen doen dat wel, maar niet elk pand is van de brou werij. Ook investeerders en oud-on dernemers zijn eigenaren. Begin mei verwacht ik dat een aantal be drijven serieus in de problemen komt. Daarom vinden wij extra steunmaatregelen voor de horeca noodzakelijk." £1 I woensdag 1 april 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Slag om de Schelde y- ZEELAND8 ZEELAND5 Verlenging werd al verwacht De scholen blijven voorlopig dicht tot en met 28 april. Het Zeeuwse onderwijs zag dat aankomen. ,,We waren al aan het organiseren hoe we de komende weken of maan den op deze voet verder konden", aldus Guus Hagt, de voorzitter van het bestuurdersoverleg van de Zeeuwse middelbare scholen. Ook de horeca zag verlenging wel aankomen en de periode valt nog niet tegen. Ondine van der Vleuten en Frank Balkenende Vlissingen -Frank de Reu, Zeeuwse voorzitter Koninklijke Horeca GOES ,,Wist u dat u de oudste inwoner van Zeeland bent?", vraagt burge meester Margo Mulder (foto) aan de ja rige Aaltje Paulusse-Priester. De Goese werd gisteren 107 jaar. ,,Ik heb het aan al mijn collega-burgemeesters ge vraagd, maar in geen enkele gemeente woont iemand van uw leeftijd." Het bezoek van de Goese burgemees ter aan de 107-jarige bewoonster van woonzorgcentrum Randhof verloopt anders dan normaal. In verband met de coronacrisis mag zelfs de burgemees ter niet naar binnen. Staande aan de weg, onderaan het raam van de jarige, brengt Mulder haar felicitaties over via de telefoon. De 107-jarige is nog kwiek voor haar leeftijd. ,,Ach, het gaat wel wat achteruit. Maar ik volg het nieuws nog steeds. En ik kan nog lopen en me zelf helpen overdag", zegt ze. Vanwege het coronavirus is Randhof verboden gebied voor bezoekers. Dat betekent dat Aaltje Paulusse deze memorabele dag doorbrengt zonder visite. Dus ook zonder familie. ,,Dat is wel zwaar hoor. We hebben het nu moeten doen met kusjes door de telefoon. Dat valt niet mee. Maar ik probeer er toch gewoon een leuke dag van te maken." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Kijk op de site bij /video Aaltje Paulusse-Priester is de oudste van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25