'Niets doen is niet goed voor de stem' mm Bordspellen BN'er@home 21 Ben Cramer W&i wordt. We willen niet angstaanja gend of supernegatief zijn. Maar het is wél iets waar ziekenhuizen mee bezig zijn, dus proberen wij de boel te kantelen. De invalshoek werd: ziekenhuizen bereiden zich voor om er alles aan te doen dat iedereen die ziek is geholpen kan worden.'' Zo kent iedereen het Jeugdjournaal. ,,Er zijn geen taboes en we schuwen geen onderwerp. Tegelijkertijd willen we geen nare dingen veroor zaken door de manier waarop we iets vertellen.'' Het Jeugdjournaal blijft elke dag voorzien in de nieuwsbehoefte van kinderen, terwijl alle maatregelen het ook de makers moeilijk maken. Verslaggevers hebben hun microfoon aan een stok om anderhalve meter afstand te houden en kregen allemaal een hygiënekit met onder meer handgel en mondkapjes. Ze mon teren op locatie en komen zo min mogelijk naar de redactie. Bij de reportages met kinderen in quaran taine bleven de kinderen binnens huis en de verslaggevers buiten. Desk schoonmaken In de studio in Hilversum zijn ook allerlei maatregelen getroffen. Van de wegwerpkwasten bij de visagie, de geplaatste schotten in de regiekamer, tot de presentator die vooraf en na afloop zelf zijn desk desinfecteert. Zo min mogelijk werknemers komen op de nieuwsvloer. ,,Dat alles is nodig. We zijn heel blij dat we de straat nog op kunnen om filmpjes te maken, maar we willen geen kind besmetten en we willen iedereen bij ons op de redactie gezond houden. Zolang dat lukt, houden we dit vol. Maar natuur lijk hebben we ons de vraag gesteld wat we doen als er heel veel mensen bij het Jeugdjournaal ziek worden.'' Voorlopig is dat een doemscenario, gaat het Jeugdjournaal gewoon verder en weten de kinderen het programma massaal te vinden. Het is alle hens aan dek om de ontwikkelingen in het ingewikkelde coronatijdperk uit te leggen aan kinderen. En toch komt elke dag ook wel een mooi, luchtig, vrolijk item voorbij in de uitzending. Neem vorige week woensdagavond. Na de onderwerpen over het niet naar school kunnen en het onderzoek bij gezinnen om te kijken welke rol kinderen spelen bij de verspreiding, hupste plots een schattig diertje door het beeld. In diergaarde Blijdorp was ringstaart- maki Ketaka voor het eerst bevallen van een kleintje en het Jeugdjournaal liet de jonge spruit zien. Ook ddt is belangrijk kindernieuws. ,,Het is een surrealistische periode. Het lijkt wel een boze droom waar we in zitten. Dit culturele seizoen kunnen we wel als verloren beschou wen. Maar als ik dat afweeg tegen wat er nu allemaal speelt in de wereld en de slachtoffers die nu vallenlaten we het beste hopen.'' ,,Blijf het nieuws goed volgen, kom tot jezelf, raak niet in paniek. Als je een tuin of balkon hebt, ga dan lekker naar buiten, gelukkig is het mooi weer. En schrijf bijvoorbeeld dingen van je af. Blijf actief op je eigen manier.'' Het voordeel t£!o MANAGEMENT NIEUW VANAF Speel het spannende Jachtseizoen en werk als een team samen om de locatie van de voortvluchtige te achterhalen. Of reis terug in de tijd naar het Birmingham van de jaren twintig in het Peaky Blinders bordspel. Speel je eigen rol in een spannende gangsteroorlog tussen verschillende groepen. Ontdek het gehele aanbod in onze webwinkel! Ga naar pzc.nl/spel ,,Ach, ik ben 73 en ik duik af en toe de studio nog in. Drie of vier maanden niets doen is niet goed voor de stem, dus die blijf ik trainen. Ik heb nu geen optredens in het land natuurlijk. Ik kom net uit de tuin, het is lekker om even buiten te zijn. Ik ga waars chijn- lijk ook een buitenconcert geven bij een verzorgingshuis. En ik wil samen met Pierre Kartner het lied Hoort mij aan, pessimisten! opnieuw opnemen om mensen een hart onder de riem te steken.'' woensdag 1 april 2020 Hoe beleeft u deze tijd? Heeft u nog tips voor thuis? Nederland zit voorlopig vooral thuis en veel BN'ers dus ook. Wat lezen, luisteren of kijken zij om de dag door te komen? Acteur en musicalster Ben Cramer (73) raadt vooral aan de din gen van je af te schrijven. Janske Mollen Presentator Lucas van de Meerendonk maakt zijn desk schoon. foto's shody careman De visagisten nemen voorzorgsmaatregelen met mondkapjes en wegwerpkwastjes, in de regieruimte staan plexiglas schotten. fflir T 'Exclusief verzendkosten. Hoe vult u uw dag in?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21