Tennismonument Wimbledon zingt het wel jaartje uit kansen voor topsporters CORONAVIRUS 19 Seizoen klaar, geen promotie minst: uitsluitend de overheid be paalt de koers als het om de volks gezondheid gaat in deze tijden van corona. In een verklaring bena drukten de KNVB, Eredivisie CV en CED (Eerste Divisie) gisteren dat de richtlijnen van het kabinet en het RIVM onder alle omstandig heden leidend zijn. Speelkalender Veruit de meeste Europese compe tities, bonden en clubs vinden het nu nog te vroeg om het seizoen af te blazen, gezien alle sportieve en fi nanciële gevolgen. De route van de UEFA zal daarin voor een groot ge deelte bepalend zijn. Mocht de Eu ropese voetbalbond besluiten om de internationale speelkalender grondig om te gooien en op te rek- ken, dan kan de eredivisie weinig anders dan die lijn volgen. Door onder andere de interlandperio des, Europese toernooien en bij voorbeeld transferreglementen grijpt de internationale voetbal agenda nadrukkelijk in elkaar. Ondertussen is de FIFA al bezig met de uitwerking van een nood fonds om bonden en clubs hoe dan ook economisch te ondersteunen. Naar verwachting stelt voorzitter Gianni Infantino op korte termijn honderden miljoenen euro's ter beschikking. Ook de UEFA heeft volop vet om de botten om de klappen (deels) te kunnen opvan gen. Op nationaal niveau is de KNVB in de slag met ING om Ne derlandse clubs bij te staan in de coronacrisis. AMATEURS Wie wel eens een voet over de drempel zette aan Church Road, voelde direct de weelde. Mannen en vrouwen in deftige kleding, nippend aan de Pimm's, tussen keurig aangeharkte bloemenperk jes. Het is allemaal zo chique, zo goed onderhouden, dat de bezoe ker aanvoelt dat ze niet elk jaar alle dubbeltjes hoeven om te draaien. Vandaag wordt het nieuws ver wacht dat eigenlijk al bekend is. Wimbledon gaat in 2020 niet door als gevolg van de coronacrisis. Uit stellen is geen optie, tennissen op gras kan alleen in de zomer. De omzet van het toernooi bedroeg in 2018 288,5 miljoen euro, onder aan de streep bleef 44,5 miljoen over. Dit jaar gaat geld kosten. De uitgaven waarop wordt bespaard (zoals het prijzengeld van zo'n 50 miljoen euro) wegen niet op tegen de schadepost van een afgelasting. Wimbledon kan rekenen op de steun van groep heel loyale sponsors Het voordeel voor Wimbledon is de loyaliteit van de sponsors. Het belangrijkste en meest iconi sche tennistoernooi ter wereld is puur naar de cijfers gekeken niet eens een schoolvoorbeeld van een commercieel succes. De drie an dere grandslamtoernooien har ken elk jaar ongeveer hetzelfde, tot beduidend meer binnen. Dat komt omdat Wimbledon er be wust voor kiest om geen reclame zuil met tennisbanen te zijn. Sponsoruitingen zijn, zeker voor de televisiekijker, amper zicht baar. De banen zijn omkleed met donkergroene doeken en boar ding. Slechts een paar merken kunnen er hun logo kwijt. Door slechts een selecte groep sponsors toe te laten, blijft het product pre mium. Daar wil je als merk bij horen, omdat de exclusiviteit en allure van het toernooi afstralen op je bedrijf. Zakenblad Forbes becijferde in 2018 dat Wimbledon met die za kelijke bescheidenheid jaarlijks zo'n 60 miljoen euro aan inkom sten misloopt. Wat het ervoor te rugkrijgt is loyaliteit. Ballenspon- sor Slazenger is sinds 1902 aan het toernooi verbonden, het fruit- drankje Robinsons sinds 1934 te drinken op het park. De negentien sponsors die aan Wimbledon zijn verbonden, met soms contracten voor onbepaalde tijd, zouden garant staan voor zo'n 45 miljoen euro. En Wimbledon weet: die rennen niet weg als het een keer niet doorgaat. tum weten voor de Spelen, maar ondertussen wordt het ene na het andere toernooi gecanceld. Ik ga ervan uit dat ik deze zomer niet meer in actie kom. Laten we eerst zorgen dat we met z'n allen zo goed mogelijk met de coronasitua tie omgaan, dat is het allerbelang rijkste. Dat het IOC vrij snel dui delijk heeft gecommuniceerd en een datum geprikt, zorgt dat ik er relaxt naar kan kijken. Nu we een jaar langer hebben, kunnen we out of the box-denken. Bondscoach Victor Anfiloff stelde voor dat deze zomer de wegen van Robert (Meeuwsen, beachpartner van Brouwer, red.) en mij even schei den. We spelen al tien jaar samen. Qua afstemming is er voor ons geen winst meer te behalen. Dus gaan we los van elkaar werken. Trainen met anderen, mixen met andere Nederlandse gasten. Maan den tegenover elkaar staan in plaats van bij elkaar - dat lijkt me raar, ja - Zodat we nieuwe ideeën opdoen en andere manieren van spelen ontdekken, die we dan weer toepassen als we voor de Spelen weer samenkomen. Zo ge ven we een andere prikkel, creëren we een andere trainingssituatie. Op de korte termijn moeten we zorgen dat we fit blijven. Nu laat ik de teugels iets vieren. Ik drink af en toe een biertje 's avonds." ,,Wij hebben niet vaak de kans om ons lichaam te laten rusten. Al had ik dit liever niet natuurlijk, liever op een andere manier. Maar laten we er iets positiefs van maken. Onze arts bij het nationaal team zegt altijd: eigenlijk moet elke at leet in zijn carrière op een be paalde leeftijd een break inlassen van een aantal maanden. Eigenlijk is nu zo'n break. Ik zit in Italië, waar ik speel, al weken in quaran taine. Ik kom eens per week buiten voor de supermarkt, dat is het. Ik kijk een ik puzzel en ik maak een tekeningetje. Ik heb een kwetsbare knie, daar is het goed voor. Ik merk dat ik anders opsta. Het is een fijn vooruitzicht dat als we weer mo gen, die pijntjes hopelijk ontbre ken." woensdag 1 april 2020 GO ZEIST De KNVB heeft een streep gezet door alle ama teurduels voor mannen, vrou wen en jeugd dit seizoen. Op het veld, in de zaal en op alle niveaus. Er komen dit seizoen in het amateurvoetbal geen eindstanden. Er zijn geen kampioenen, promovendi en degradanten. Ook de beker wordt niet uitgespeeld. Vol gend seizoen starten teams in dezelfde klasse als dit jaar. Waar een afgelasting van de Tour de France grote gevolgen heeft voor de hele wielersport, kan dat andere zomerse sport- monument met iets meer gemak de stekker eruit trek ken. Wimbledon kan een stootje hebben. Rik Spekenbrink Londen Djokovic won vorig jaar de mannenfinale. foto reuters Volleybalster Robin de Kruijf (28) Guusje Steenhuis zit er even wat losser in. De judoka weet dat de tijd van focussen en alles opgeven vanzelf weer komt. foto scs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19