De coronacrisis biedt ook CORONAVIRUS 18 Kort Van den Heuvel begint later MSK Zilina failliet door crisis Andere opzet van competitie Het betaald voetbal ligt tot 1 juni stil, zo benadrukte premier Mark Rutte gisteravond. Maar de UEFA en de FIFA studeren driftig op een laatste uitwijkmogelijkheid: de zomer. 'Spelersaanbod zal door de economische nood groot zijn, waardoor de afkoopsommen dalen' Quote van de dag llliillIliPiPlfe Door het uitstel van de Olympische Spelen van Tokio naar de zomer van 2021 moet coach Michel van den Heuvel (55, foto) bij de Belgische mannenploeg nog even geduld hebben. De Eindhovenaar zou in december aantreden als bondscoach van de wereld kampioen. De huidige coach van de Belgen, de Nieuw-Zeelander Shane McLeod, gaat nu alsnog door tot de Spelen. Daarna neemt Van den Heuvel het stokje over. Hij tekent een contract tot de Spelen van 2024. De Slowaakse voetbalclub MSK Zilina, de oude club van Feyenoord-spits Robert Bo- zenik (20, foto), dreigt door het stilleggen van de competitie vanwege het coronavirus failliet te gaan. De zevenvoudig Slowaakse landskampioen heeft het faillissement aan gevraagd. De club vroeg de spelers om af stand te doen van 80 procent van hun sala ris, maar dat werd niet geaccepteerd. Zilina had al verklaard dat het budget van 2020 was gebaseerd op de verkoop van spelers, maar dat de opbrengsten nu minimaal zijn. De Nederlandse volleybalbond heeft de na tionale competitiepiramide uitgebreid, nu het seizoen vanwege het coronavirus ver vroegd is afgelopen. Om toch voor doorstro ming te zorgen, komt er een poule bij in de topdivisie, het niveau onder de eredivisie. De bond besloot twee weken geleden al om het seizoen in alle klassen onder de eredi visie niet af te maken. Vorige week zondag werd ook de eredivisie beëindigd. Mede op verzoek van de clubs komt er nu een extra poule in de topdivisie, die door aanvulling uit de lagere divisies volgend seizoen uit twee poules van twaalf clubs bestaat. Uit de eredivisie degradeert zowel bij de mannen als de vrouwen één ploeg (Zaanstad en Al- terno). Het mannen- en vrouwenteam van VCN promoveren naar de hoogste afdeling. Duitsland ligt stil tot eind april Mickelson wil tegen Woods De persconferentie van Mark Rutte leidde vorige week nog tot volop vraagtekens, niet in de laatste plaats in de sport- en voetbalwereld. Gis teravond was de premier glashel der: tot 1 juni wordt er geen prof voetbal gespeeld, ook niet zonder publiek. Daarmee kan het eerste scenario dat de KNVB onlangs uittekende - spelen in mei en juni in lege sta dions - de prullenbak in. Verras send is dat niet: een verlenging van de opgelegde maatregelen lag al da gen in de lijn der verwachting. Zelfs als profspelers nS de nieuw vastge stelde datum van 28 april weer zou den mogen trainen, ook dan kon den de eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie op zijn vroegst pas begin juni beginnen. Om alle spelers wedstrijdfit te krijgen, is een periode van minimaal vier we ken nodig volgens specialisten. Een abrupt seizoenseinde is opnieuw een grote stap dichterbij, maar dui delijkheid is er voorlopig nog niet. De laatste mogelijkheid om het sei zoen tóch af te maken, ligt nu op ta fel bij de UEFA en de FIFA, de bon den die al weken geleden speciale werkgroepen oprichtten. Dat be treft het tweede scenario dat de KNVB recent schetste: doorvoet ballen in de zomermaanden juli en augustus. Verlengen De internationale voetbalbonden zijn al weken bezig om de voetbal seizoenen reglementair te kunnen verlengen, compleet met juridische aanpassingen van de spelerscon tracten, die normaal gesproken tot 30 juni lopen. Op 1 juli begint for meel het nieuwe seizoen, maar die datum zou dan grofweg twee maanden opschuiven. Vandaag houdt de UEFA een grote videover gadering met alle 55 aangesloten nationale bonden om de laatste stand van zaken te bespreken. Op de achtergrond wordt al een tijdje uitvoerig gewerkt aan een zo- merscenario, onder meer door druk van de Engelse Premier League en de Duitse Bundesliga. Met name die twee topcompetities is er alles aan gelegen het seizoen uit te spe len, mede als gevolg van de televi siecontracten die daar volgens een 'no cure no pay'-principe zijn afge sloten, en waar voor clubs honder den miljoenen euro's op het spel staan. Doordat het EK van 2020 in middels met een jaar is verplaatst, zijn de UEFA (en FIFA) bereid tot het uiterste te gaan om dat mogelijk te maken. Garanties biedt dat aller- ,,De nood om koste wat het kost de judomat op te gaan, die er wel was toen we nog niet wisten dat de Zo merspelen uitgesteld waren, is er wel af. Wat dat betreft luchtte het op dat er duidelijkheid kwam. Eerst was het heel krampachtig proberen om zo goed mogelijk te zijn. Nu kijk je wat breder, is er wat vrijheid in trainingskeuzes en de manieren om de conditie op peil te houden. Al is er nog veel onduidelijkheid: hoe gaat de kwa lificatie eruitzien, internationaal en nationaal? Wat wordt de wed strijdkalender? Wanneer komt het eerste toernooi weer? Ondanks die onduidelijkheid is het zaak om fit te blijven. Als ik nu op mijn gat ga zitten, heb ik ruim twee maanden nodig om weer een wedstrijd te kunnen draaien. Dit is een tussen fase, ik leg er iets minder druk op. Als ik af en toe een koekje neem is het prima. Ik zorg dat ik niet boven een bepaald gewicht uitkom. Stel, de Spelen zouden wél over vier maanden op het programma staan en ik had daar vol voor gegaan, dan zou ik alles heel netjes doen. Nu zit ik er wat losser in. Kun je in het weekend een keertje spareribs eten. Drink ik een keer een wijn tje, maar niet in één keer die hele fles. Waarschijnlijk duurt het nog een half jaar voordat ik een keer een toernooi draai, de coronapro blemen moeten in mijn sport we reldwijd over zijn. Ik weet dat de tijd van alles opgeven en focussen wel weer komt." ,,Het is fijn dat we een nieuwe da- woensdag 1 april 2020 GO HOCKEY VOETBAL VOLLEYBAL VOETBAL Aanvaller Wout Weghorst (26, foto) komt met zijn club VfL Wolfsburg voorlopig nog niet in actie. De 36 Duitse clubs besloten alle duels in de eerste en tweede Bun- desliga uit te stellen tot 30 april. Ook mag er niet worden getraind tot 5 april door de clubs uit de twee hoogste klassen. GOLF Amerikaan Phil Mickelson (49, foto) heeft zin in een nieuw titanenduel met zijn vroe gere 'vijand' Tiger Woods. Mickelson en Woods waren jarenlang el- kaars grootste concurrenten en spraken nauwelijks met elkaar. In no vember 2018 speelden bei den de eerste editie van de zeer lucratieve 'The Match', Mickelson won en verdiende daarmee een bedrag van ruim 8 miljoen euro. Zomer kan nog redding brengen Sjoerd Mossou Maarten Wijffels Zeist FC Groningen - PSV was op 8 maart voorlopig de laatste wed strijd van het seizoen. foto anp Thuiszitten, een gepauzeerde competitie en een jaar uitstel van de Spelen; het levert niet alleen narigheid op bij sporters, het geeft ook rust en biedt kan sen. Volleybalster Robin de Kruijf merkt dat ze pijnvrij op staat. ,,We hebben niet vaak de kans om ons lichaam te laten rusten." Lisette van der Geest Rotterdam Judoka Guusje Steenhuis (27) Beachvolleyballer Alexander Brouwer (30) O a 0) -Bayern-topman Karl-Heinz Rummenigge over de transferzomer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18