GELD Wat zijn de regels als je in België of Dan maar zelf zorgen voor een kort kapsel €64 €64 €44 16 GOEIEKOOP Tondeuse Omdat in Nederland dè hi^enprijzen torenhoog zijn, kijken stëlas fineer mensen over de areryln BelQ^nrBuitsland zijgdte| huizen aanzienlijk goedkoper. Maar waarme krijg je te maken als je bij de buren gaat won Philips Hairclipper Series 7000 HC7650 Remington HC7170 Remington HC7150 ProPower Titanium Plus icole Snoek woont in het Belgische Overpelt, net over de grens bij Valkens- waard. Werken doet ze in Nederland, in Waalwijk om precies te zijn, 90 kilometer ver derop. Het dagelijks heen en weer reizen, in deze coronatijd wat minder frequent, heeft ze er graag voor over. ,,Je krijgt in België meer huis voor je geld. In Nederland woonden we in een rijtjeshuis, hier in een vrijstaan de woning met een flinke tuin.'' Snoek is een van de meer dan 20.000 Nederlanders die voor werk tussen Nederland en België of Duits land pendelen. De reden voor hun verhuizing is vaak dezelfde: aan de andere kant van de grens is het rui mer en goedkoper wonen. Maar wie naar het buitenland ver trekt, krijgt wel te maken met andere wet- en regelgeving. Waar moet je op letten als je over de grens gaat wo nen, maar in Nederland blijft wer ken? Waar betaal je belasting? Hoe koop je een huis? We zetten een en ander op een rijtje. VRAAG1 Hoe zit het met de inkomstenbelasting? Als je in Nederland werkt maar in België of Duitsland woont, ben je in beide landen belastingplichtig. Je moet dus in twee landen belasting aangifte te doen. Om dubbele belasting te voorko men hebben België, Duitsland en Nederland afspraken gemaakt die vastliggen in een belastingverdrag. De looninkomsten worden in werk- land Nederland belast, eventuele an dere inkomsten en bank- en spaarte goeden (ook Nederlandse) in het woonland. Onroerende zaken in 'Door Europese regels heb je ook aanspraak op medische zorg in België of Duitsland' Nederland, zoals een vakantiewo ning, worden meestal wel door de Nederlandse belastingdienst belast. Doe je aangifte als zogeheten 'kwalificerende buitenlandse belas tingplichtige', dan kun je dezelfde aftrekposten, heffingskortingen en heffingsvrij vermogen krijgen als inwoners van Nederland. Je mag dan bijvoorbeeld de hypotheekrente aftrekken. Je bent een kwalificerende buiten lands belastingplichtige als je over minimaal 90 procent van je inkomen in Nederland belasting betaalt. Daar naast moet je een door de Belgische belastingdienst of het Duitse Finanz- amt ondertekende inkomensverkla ring overleggen. Daarin geef je aan welke inkomsten niet in Nederland worden belast, zoals spaartegoeden. Meer informatie en het benodigde formulier vind je op de website van de Belastingdienst. Benieuwd naar je persoonlijke situatie? Vul die in op grensinfo.nl. Hier vind je informatie en tips over het doen van aangifte als je in het buitenland woont. VRAAG 2 En de sociale verzekeringen? Wie in Nederland werkt, moet in Nederland socialezekerheidspremies betalen. Die houdt de werkgever in op het brutoloon. Daarmee heb je in Nederland recht op onder meer me dische zorg, gezinsbijslag, pensioen en uitkeringen bij werkloosheid. In welk land je een uitkering moet aanvragen, hangt af van je omstan digheden. ,,Word je volledig werk loos, dan moet je een uitkering aan vragen in het woonland. Ben je ge deeltelijk werkloos, dan vraag je een uitkering aan in Nederland'', vertel len Jeannine Boomker en Kerstin van woensdag 1 april 2020 GO En toen konden we vanwege het coronaviris voorlopig niet naar de kapper. Misschien heb je er onder deze omstan digheden maling aan dat je grijze haren zichtbaar worden of je dat je haar alle kanten opgroeit. Maar wie er graag strak gekapt bij wil blijven lopen, heeft een schaar of een tondeuse nodig. Knippen is en blijft een vak, de ton deuse werkt in noodgevallen net wat makkelijker. Voor de spiegel of met hulp van een vaardige huisgenoot. Hieron der de drie beste tondeuses volgens Kieskeurig.nl. O Beste reviews O Scheert nauwkeurig O Licht en handzaam O Afspoelen onder de kraan O Veel standen en acces soires O Geen batte rijpercentage O Niet te gebruiken onder de douche O Twee opzet- stukken voor 17 haarleng tes en ver schillende haarstijlen O Prettige display O Ligt goed in de hand O Mooi design O Scheert snel en secuur O Lekker stil O Overgang tussen leng tes te groot (3-6-9 mili- meter) O Geen opbergtasje voor onder delen O Laadt snel op O Opzetstuk- O Eenvoudig in ken zijn te stellen kwetsbaar O Ligt goed in O Geen laad- de hand dock O Lang snoer voor als de batterij leeg is O Geen op- bergtasje KAJ VAN ARKEL Nicole Snoek woont met haar gezin in België. ,,In Nederland woon den we in een rij tjeshuis, hier in een vrijstaande woning met een flinke tuin.'' foto MARCEL VAN HOORN -KERSTIN VAN HOORN Bron: Kieskeurig.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16