Marjan Berk Show als alternatief voor songfestival NIEUWS 13 Vijftien jaar lang keek ik elke avond. Als ik moest werken, keek ik 's nachts Alles went, behalve een vent, dichtte schrijfster Yvonne Kroonenberg. Maar deze vent zorgde bij mij nu juist voor een bijna dage lijkse gewenning. Vijftien jaar!!! Ik keek iedere avond. En wanneer ik 's avonds moest werken, dan keek ik 's nachts. Als ik helemaal ergens anders was, op vakantie of op reis, dan keek ik later, op Uit zending gemist. En ik, moeder van vier volwassen zoons en vier kleinzoons, durf te beweren dat ik kan zien wanneer een man een jongensman is. (rond), een veldje, en jonge man nen die virtuoos met die bal aan het donderjagen gaan, en wild- enthousiast raken bij het kijken naar geweldige doelpunten van jaren terug, gefilmd uit tien ver schillende hoeken, dan herken ik ze, die jongensmannen, met licht trillende neusvleugels en ver hoogde toonhoogte in de opge wonden enthousiaste stemmen Allemaal hebben ze aan het in fuus gelegen van het voetbalvi rus, en in mijn familiekring is dat vooral het Ajaxvirus. Door dik en dun, geen discussie mogelijk! Ja... misschien moeten we hier zelfs spreken van kokerdenken! Ze ra ken echt van de wereld, en waag het niet om daartussen te komen. Ik heb weleens geschreven: al zou ik in de hoek van de kamer een drieling baren tijdens zo'n Europacupwedstrijd, dan zouden ze op- noch omkijken. Want als de bal rond is, bestaat er niets an ders in de wereld! Ik weet nog als de dag van gis teren dat hij begon. Die enorm grote sterke jongensman die van die onhoudbare ballen het doel inschopte. Hij werd ontdekt als de ultieme goalgetter. In mijn hoofd is hij degene die altijd alle doelpunten maakte, die op de cruciale ogenblikken in de wed strijd van de bank wordt gehaald om een reddende goal te leveren. Nu weer terug naar het af scheid van Matthijs van Nieuw- kerk met zijn unieke programma De Wereld Draait Door. Ik vond het magistraal hoe deze authen tieke jongensman daar in zijn eentje zat en zijn programma af sloot. Mijn al jaren geleden ge storven grootmoeder had daar een uitdrukking voor: C'est un monsieur! dat hij op een dag als een feniks uit de as zal herrijzen om ons op nieuw te verbazen. Want dat doen jongensmannen. Gek op verrassingen! Het had er alle schijn van dat Denk zich ging opmaken voor de Tweede Kamerverkiezingen van 2021. An derhalve week geleden, in de la wine van het coronanieuws, lette er eigenlijk niemand op. Politiek lei der Tunahan Kuzu deed 21 maart een verklaring uitgaan dat hij zijn fractievoorzitterschap neerlegde, maar evengoed zou doorgaan tot de Tweede Kamerverkiezingen van 2021. De impact op zijn privéleven was te groot geworden, schreef Kuzu. Voor de schermen leek er tot af gelopen zondagavond niets aan de hand. Maar dan wordt via HP/De Tijd publiek dat Kuzu een buiten echtelijke affaire was aangegaan met iemand die werkervaring wilde bij de Tweede Kamerfractie. Nadat de relatie was beëindigd, was het tot een incident gekomen waar bij Kuzu zich 'grensoverschrijdend' had gedragen. Enkele weken eerder, vooraf- gaand aan de nauwelijks opge merkte verklaring van Kuzu, had de andere Denk-oprichter, Sel^ük Öztürk, met Kuzu en de Europese lijsttrekker van Denk, Ayhan Tonca, afgesproken in Apeldoorn. Daar waste Öztürk Kuzu de oren over de buitenechtelijke affaire. Kuzu had er genoeg van en legde zijn functie neer. Daardoor werd het derde frac tielid Farid Azarkan - die niet in Apeldoorn bij het gesprek was - de nieuwe fractievoorzitter. Het gedrag van Kuzu past niet bij de kernwaarden van Denk Kuzu liet zondagavond in een reac tie op HP/de Tijd weten dat het neergezette beeld niet te bestrijden was en dat hij wel degelijk om de druk op zijn privéleven uit de poli tiek ging. Even leek Kuzu het voor deel van de twijfel door zijn partij te worden gegund. Maar een etmaal later kreeg hij een mes in de rug via een persbericht van het partijbe stuur. Volgens een woordvoerder van Denk vond de partijtop het 'belang- rijk om volledig te zijn' en zelf naar buiten te brengen dat Kuzu in 2018 tijdelijk het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer is ontnomen vanwege een buitenechtelijke af faire. HP/De Tijd had dat niet ge meld. Op de vraag waarom de Denk-top de verklaring heeft afge geven, meldt de zegsman dat het puur gaat om een feitelijke reactie op de mediapublicatie. Uit die verklaring bleek dat ze al twee jaar op de hoogte waren van de perikelen rond Kuzu. Zij spraken met de dame in kwestie. ,,Als ge volg hiervan zijn vanuit de fractie en het bestuur indringende ge sprekken gevoerd met Tunahan Kuzu. Uit deze gesprekken bleek dat zijn gedrag niet past bij de kern waarden van Denk.'' Coachen Wat in feite een disciplinaire maat regel was, werd door Denk in april 2018 verpakt als een time-out voor Kuzu om de nieuwe gemeente raadsfracties te kunnen coachen. Kuzu was niet bereikbaar voor het antwoord op de vraag of hij nog een jaar met Öztürk en Azarkan ge broederlijk in de Kamerbankjes wil zitten, de Kamer verlaat of dat hij als Groep-Kuzu doorgaat. In samenwerking met de NPO, NOS en AvroTros wordt live vanuit Nederland voor alle 41 landen het programma Eurovi- sion: Europe shine a light uitge zonden. De show wordt, vanuit een studio zonder publiek, ge presenteerd door Chantal Jan zen, Edsilia Rombley en Jan Smit. Nikkie Tutorials verzorgt het onlinegedeelte. De twee uur durende show is in het Engels en zal in Nederland door Cornald Maas voorzien worden van Ne derlands commentaar. ,,We gaan een show produce ren waarin we - onder meer - de 41 artiesten die dit jaar zouden deelnemen volop in de schijn werpers zetten", laat uitvoerend producent Sietse Bakker weten. ,,Naast een kort fragment van hun eigen nummer waarmee ze zouden meedoen, zullen zij een gezamenlijke uitvoering bren gen van een eerdere songfesti- valhit. Dit doen zij, gezien de omstandigheden, op afstand en niet in Nederland." Ook worden bekende songfes tivalartiesten van de afgelopen jaren uitgenodigd om - vanuit hun eigen land - nummers uit het verleden op te voeren. Normaal gesproken vinden er in de week van het songfestival ook twee halve finales plaats. Het is aan elk land zelf om te beslis sen hoe ze de twee daarvoor be stemde tijdvakken op dinsdag 12 en donderdag 14 mei willen pro grammeren. De EBU roept de periode van 10 tot en met 16 mei uit tot songfestivalweek. woensdag 1 april 2020 GO Mat Zodra er sprake is van een bal s Nu lees ik over Klaas-Jan Hunte- laar, ook zo'n aardige jongens man. Is hij ook al bezig met: 'Wat gaan we nu verder doen?' Maar een voorgevoel vertelt me, Het leek een hecht trio, maar het gezamenlijke avontuur van de drie Tweede Kamerleden van Denk is in duigen gevallen. Het vertrek uit de fractie van Denk- oprichter Tunahan Kuzu is een kwestie van tijd. Jan Hoedeman Den Haag -Woordvoerder partijtop Denk-oprichter Tunahan Kuzu. FOTO BART MAAT/ANP De European Broadcasting Union (EBU) komt op 16 mei met een alternatief voor het Eurovisie Songfestival, dat we gens de coronacrisis niet doorgaat. Maxime Segers Rotterdam Fractie Denk koerst af op breuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13