ELÉtL Ook hier geldt: 1,5 meter afstand Twee nieuwe doden in Zeeland Psychische hulp voor artsen en verplegers Paul de Leeuw Kabinet maakt vanavond nieuwe streefdatum bekend JOL Walcheren Ze krijgen zoveel ellende voor de kiezen Spelen in Tokio naar 23 juli 2021 Zoeken naar datum andere toernooien TOKYO 2021 zit vrijwillig in TV-Quaran-Tine M i J Ai ci.ifli: Blijf 24/7 op de hoogte over het coronavirus via de PZC app. Ga naar pzc.nl/app Nederland moet langer op de tan den bijten. Hoe lang maakt het ka binet vanavond tijdens een pers conferentie bekend. Deskundigen van onder meer het RIVM advi seerden gisteren om de maatrege len tot 'eind april/begin mei' te la ten voortduren, zeggen bronnen. En zelfs na die nieuwe datum is on duidelijk of daarna het normale le ven wel weer langzaam kan worden opgepakt. Ingewijden houden er rekening mee dat daarna nog een extra verlenging nodig zal blijken. Volgens bronnen rond het kabi net worden alle maatregelen die golden tot 6 april verlengd naar één nieuwe datum die geldt voor alle sectoren, onderwijs, horeca en cul tuur, sportclubs en 'contactberoe- pen' zoals de kapper. Ingewijden zeggen dat het kabinet niet zal kie- zen voor verschillende data - bij voorbeeld: horeca eerder open dan de scholen, of andersom. Dat zou onduidelijkheid scheppen. Het RIVM maakte gisteren be kend dat er 93 gemelde sterfgeval len door het virus zijn bijgekomen; in totaal zijn er 864 mensen gestor ven. Ook het aantal ziekenhuisop names neemt nog altijd toe, al zet de 'afnemende trend' in voormalig epicentrum Noord-Brabant door. Het RIVM houdt vol dat de cijfers minder snel stijgen dan zonder de genomen maatregelen het geval zou zijn. De komende week moet duidelijk worden of het instituut kan spreken van een échte afvlak- king. In de onderliggende data van het RIVM lijkt die al wel zichtbaar. Uit de diagrammen blijkt het aantal coronagevallen, het aantal opnames en het aantal sterfgevallen sinds zondag licht te dalen. Al kunnen die cijfers een vertekend beeld ge ven, omdat meldingen soms met vertraging worden doorgegeven aan het RIVM en dus nog kunnen oplopen. Op de ic-afdelingen blijft de druk groot. Zeker 1050 bedden zijn nu bezet door coronapatiënten, terwijl de capaciteit voor hen 1100 is. De ziekenhuizen willen de totale capa citeit oprekken naar 2000 plekken. P2-11 CIJFERS dinsdag 31 maart 2020 Nieuwsmedia »P8 Sportwereld P20 Jos Slabbekoorn ver richt metingen op de aanbouw bij Hotel Van der Valk in Middel burg. Aannemer Fraanje BV zorgt wel dat zijn werknemers er geen coronabe smetting oplopen. Daarom moet het per soneel tal van hygië- nerichtlijnen volgen. De bouw mag door werken, zolang dat veilig gebeurt. De nieuwe richtlijnen moeten voorkomen dat de bouw stil komt te liggen en de banen van duizenden bouw vakkers op het spel komen te staan. ZEELAND 2 Coronamaatregelen met maand verlengd De scholen blijven dicht en uit eten gaan zit er voorlopig nog niet in. Het kabinet verlengt na 6 april met waarschijnlijk een maand de maatregelen die de verspreiding van het coronavi rus moeten tegengaan. De ge hoopte 'afvlakking' laat langer op zich wachten. Tobias den Hartog Hanneke Keultjes Den Haag In de afgelopen 24 uur zijn twee Zeeuwen overleden aan de gevolgen van het coronavi rus. In totaal zijn in onze pro vincie nu tien mensen gestor ven aan Covid-19. De afgelo pen 24 uur zijn er in Neder land 93 meldingen gedaan van mensen die zijn overleden aan het coronavirus. Het to taal overleden patiënten komt daarmee op 864. In het Adrz in Goes liggen op dit moment 21 patiënten die besmet zijn met het virus. Van hen liggen er tien op de inten sive care. In totaal zijn vijftien patiënten ontslagen uit het ziekenhuis. Koud en zonnig met een zwak tot 10°C matige wind pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1