NYNKEDEJONG Oudste man viert 112de verjaardag nu in zijn uppie Dagschema Taak Ontdek hoe werk privé samengaan SamenGezond.nl CORONAVIRUS 6 r? k Column ^0 @Nynke door heeft elk benefietlied het zelfde stramien: Ik kan nu niet bij je zijn, maar ik denk aan je, en ik wil er zijn voor jou. Ik zie jou. Sa men kunnen we dit aan, samen staan we sterk. We horen bij el kaar. En dan een enorme uithaal van een zangeres. En natuurlijk een catchy refrein dat 17 miljoen Nederlanders in quarantaine mee kunnen klappen. Het resultaat is negen van de tien keer dat 17 miljoen Nederlan ders zich bemoeien met de tekst en de uitvoering, en lachen om het totaal. Die honderd BN'ers van het Coronalied gaan ons deze week veel vreugde en vermaak geven, dat weet ik zeker. En ook al was dat niet het beoogde doel: ik wil al die artiesten daar toch graag voor be danken. Voor die schaterlach in duistere tijden. Die honderd BN'ers gaan ons veel vreugde en vermaak geven De hoogbejaarde man uit het Britse Alton viert zijn verjaardag meestal met een groot feest met vrienden en familie, maar dat ging dit jaar dus niet door. Reden? De strenge regels om verspreiding van het Covid-19-virus tegen te gaan. Weighton, die zich ook aan de lockdown moet houden, maakt zich grote zorgen. ,,De we reld is een puinhoop. Niemand weet wat er gaat gebeuren'', ver telt de voormalige onderwijzer en technicus. Hij houdt de moed er in. Zelf heeft de vader van drie kinderen en 25 kleinkinderen het relatief goed, al moet hij nu zelf standiger zijn en zelf zijn eten en personlijke verzorging regelen. Toch blijft Weighton positief en prijst hij zichzelf gelukkig met zijn gezondheid. Het is niet de eerste keer dat hij een pandemie meemaakt. Toen hij 10 jaar was, vielen wereldwijd tientallen miljoenen doden door de Spaanse griep. Weighton stelt dat hij destijds niets meekreeg van die virusuitbraak. ,,Een kind leeft in een andere wereld dan volwassenen.'' Corona gooit roet in het eten: Brit kan zijn feestje vergeten De Brit maakte later ook de Tweede Wereldoorlog mee. Hij zegt dat toen een stuk duidelijker was hoe de strijd gewonnen moest worden. ,,In de Tweede Wereldoorlog wist je precies wat je moest doen. Je kon falen, maar de doelen waren duidelijk toen Churchill een beroep deed op het land. Maar niemand weet precies hoe we het virus gaan verslaan.'' 07:00 - 08:00 08:00 - 09:00 09:00 - T0:00 T0:00 - tt:00 tt:00 - tZ:00 17:00 -13:00 13:00 -14:00 14:00 - T5:00 15:00-10:00 10:00-17:00 17:00 -18:00 18:00 -19:00 Kijk voor alle andere BK tips op samengezond.nl Ik snap wel waar de drang van daan komt om als artiest bij een ramp een lied te willen componeren. We voelen ons alle maal machteloos, omdat we niet de kennis hebben om een vaccin tegen corona te ontwikkelen. Wat kun je dan? Boodschappen halen voor de buurvrouw. Een beer voor je raam zetten. Bellen met oma. En dat was het wel zo'n beetje. Dus de artiest doet wat hij het beste kan: een lied ma ken over corona. Wel hon derd artiesten zijn het er deze keer, en maandagavond presenteren ze in het pro gramma Jinek het resul taat. Maar zo'n lied is niet zo makkelijk gemaakt. De tekst moet invoe lend zijn, indachtig de vele doden en zieken. Maar te neerslachtig kan ook niet, want niemand koopt een lied waar hij alleen maar depressief van wordt. Te jolig is ook niet goed, want dan krijg je het verwijt dat al die mensen die nu op de ic liggen helemaal geen polonaise kunnen lopen. Er moeten natuurlijk zo veel mo gelijk BN'ers meedoen, maar die moeten allemaal minstens één re gel solo zingen. Het lied moet dus veel korte zinnen heb ben. Wat rijmt er op 'qua rantaine'? En welke zan geres doet de onverbid delijke uithaal aan het einde van het lied? Is het Edsilia? Of Glennis? En Trijntje dan? Op eieren lopen, dat is het. En daar- Nu we zoveel mogelijk thuis moeten blijven, loopt werk en privé soms behoorlijk door elkaar heen. SamenGezond helpt je graag om dit een beetje gescheiden te houden met handige tips, zoals het maken van een dagindeling! Zo kun je tijd plannen voor elkaar én ook voor jezelf om weer helemaal op te laden! maandag 30 maart 2020 GO Bob Weighton (111), de oudste man ter wereld, kon gisteren zijn 112de verjaardag niet vie ren vanwege de coronacrisis. „Alles is afgeblazen. Geen be zoekers en er is absoluut geen feest', aldus de op 29 maart 1908 geboren Brit. Buitenlandredactie Alton ledereen wil iets betekenen, en het liefst voor een ander.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6